Seni Seviyorum


| 18 Aralık 2009 | 1 yorum | 3893 gosterim

Seni Seviyorum;
Ne kadar güzel bir cümledir bu ve ne kadar da anlamlı. Herkese söylenmemesi gereken ama sevdiğimiz gerçekten içimizde sevgisini taşıdığımız insandan da kıskanmadan söylenmesi gereken cümle.


Seni Seviyorum cümlesini söylemek için bu kelimeyi telaffuz etmek için ve duymak için önce sevgiyi hak etmeliyiz ve bu sevgiyi yaşatabilecek kadar cesur olmalıyız. Yüreğimiz dolu olmalı sevgiyle.

Sevgiyi hak etmek nasıl olmalı.  Ne yapmak gerekir acaba sevdiğimizin sevgisi hak edebilmek için ve bu sevgiyi yaşatabilmek için neler yapmalıyız. Sevgiyi hak edebilecek biri nasıl bir insan olmalı.

Hepimiz bir şekilde birilerini seviyoruz, değer veriyoruz bir şekilde hayatımıza birileri oluyor ve sevilmek istiyoruz. Sevgimize sahip çıkılsın istiyoruz her şekilde. Karşımızdaki insanın sevgimizi hak etmesi için fedakârlık etsin istiyoruz. Bizi sevsin, saygı duysun, sahip çıksın istiyoruz.

Peki, karşımızdaki insanın bizi sevmesini beklerken biz karşımızdaki insana neler sunabiliyoruz kendimizden. Sevgiyi hak edebilmek için neler yapıyoruz, ne fedakârlıklar yapıyoruz. Ödün veriyor muyuz yaşamımızdan, içimizdeki sevgiyi sunabiliyor muyuz karşımızdakine kıskanmadan. Sevgiyi hak etmek için karşımızdaki insanın sevgisini hak etmesi için ona fırsat sunuyor muyuz?

Sevgiyi hak etmek için her türlü çabayı gösterdik ve sevdiğimiz insanın sevgisini hak ettik diyelim ve karşımızdaki insanında sevgimize hak etiğine ikna olduk. İnandık ve güvendik karşımızdaki insana. En önemli adımları atıp belli bir yerlere geldik. Peki, bu sevgiyi yaşatabilmek için neler yapmak gerekiyor. Verdiğimiz güveni hissettiğimiz sevgiyi nasıl yaşatacağız hayatımız boyunca. Sevgiyi yaşatmak için çok büyük adımlar mı atmak gerekiyor yoksa sadece kendimiz gibi olmak yeterlimi. Cesur mu olmak gerekiyor sevdiğimize sahip çıkmak için. Karşımıza çıkan her türlü zorluğa karşı mücadeleci bir yapımız mı olması lazım.

Bence sevgiyi hak etmek için her şeyden önce dürüst olunması gerek ve cesur. İçindeki sevgiyi cesurca söylemek gerekli bana. Sahip çıkmalı sevdiğim bana sevgimi hak edebilmesi için. Seni Seviyorum cümlesini benden duyması için gülümsemesi ile içimi ısıtabilmeli huzuru hissettirmeli bana. Ve ona sevgimi sunduktan sonra yaşatabilmeli içimdeki o heyecanı. Yanında olduğunda bilmeliyim ki burada güvendeyim ve huzurluyum. Sevdiğim bana sonuna kadar sahip çıkacak, beni kollayacak ve koruyacak. Bunlardan emin olmalıyım. Bu güveni vermeli bana sevgimi hak edecek insan.

Sevgiyi hak etmek üzerine fikrimi söylemek istedim. Ne kadar doğruyum ve ne kadar haklıyım bilemiyorum. Tabii ki sevgi ve sevgiyi hak etmek üzerine öyle çok kriter var ki. Bütün bunların hepsini sıralamak mümkün değil. Herkesin kendine göre bir sevgi anlayışı var tabii ki. Benim için doğrular ve olması gerekenler başka insanlara yanlış ve gereksiz gelebilir. Bence yaşanacak bir sevgide en önemli etken güven. Eğer sevdiğinize güven duyuyorsanız ve saygı da duyuyorsanız ve sevdiğinizde bunları hissediyorsa size karşı. Sonsuza kadar sevgisini içinizde hisseder. Sonsuza kadar sevdiğinizle olursunuz.

Sabriye Nişancı

Forumdan Yorumlar (1)

  1. ayşe 17 Haziran 2010

    size katılıyorum

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız