Bu kez yardım istiyorum. Yardıma muhtaç bir kadın için..


| 11 Mart 2009 | 5 yorum | 4600 gosterim
helping-hands_k

Bu devirde geçinmek ne kadar zor, hele, hele evin babası işsiz kalmışsa. Evde üç küçük çocuk varsa, ev kiraysa ve bu soğuk günlerde yakacak odun kömür bile yoksa.


Bugün bir kadınla tanıştım. Hatice. Bankada elindeki kalan son parayla ev kirasını yatırmaya gelmişti bankaya. Sıra beklerken sohbet ettik bir süre. Dokunsam ağlayacak gibiydi. Sürekli bir hesap yapma halindeydi. Doluya koyup aldıramıyor, boşa koyuyor dolduramıyordu.

Eşini geçen yılın sonunda kriz dolayısıyla işten çıkardıklarını, evde ikisi ilkokulda üç tane çocuğu olduğunu, evlerinin kira olduğunu anlattı. Sonrada üstüne basa, basa “ Bunları sana bana acı diye anlatmıyorum. Sadece biriyle konuşma ihtiyacı hissetim” dedi.

“Bir çıkar yol bulabilsem. En azından şu kriz geçesiye kadar, kocama maddi olarak destek olabilsem. Çocuklarımın en azından önemli ihtiyaçlarını karşılayabilecek kadar kazanabilsem ne iyi olurdu. Aslında elimden çok güzel el işi gelir. Her türlü danteli, oyayı yapabilirim ama işte yaptıracak insanı bulmak öyle zor ki.

Ben kimseden para istemiyorum, isteyemem de zaten. En azından birileri bana iş yaptırsalar. Bende evde hem çocuklarıma bakarken hem de evime destek olabilsem ne güzel olurdu.” dedi

Hatice’yi tanıyınca geçinmenin, zor durumda olmanın ne kadar zor olduğu bir kez daha anladım. Evet, Hatice gerçekten zor durumda. Kimseden yardım değil, el emeği, göz nuru ile çalışmak kazanmak istiyor.

Benimde siz sevgili okuyuculardan istediğim. Eğer bu gibi el işleri ile ilgilenen ve yaptırmak(veya çevresinde ilgilenenler) isteyenler varsa lütfen benimle iletişime geçsinler. Hatice ve ailesinin çorbasında bizimde tuzumuz bulusun.

(Aslında böyle yapmak pek âdetim değildir. Hele bu tarzda yazı yazmak hiç âdetim değildir, ama ortada zor durumda olan bir aile ve yardıma muhtaç çocuklar var ve bende bu çocukların hatırına sesimi duyurabildiğim herkese seslenmek istedim burası dolayısıyla)

Bana ulaşabileceğiniz mail adresim: snsbas@hotmail.com

snisancii

Forumdan Yorumlar (5)

 1. alimce 15 Mayıs 2009

  insan oğlunun benciliği acımasızlığı ve gadarlığı piskolojimi bozduyaa ben hatunca nete üye olmiyimda kim olsunnnn

 2. alimce 15 Mayıs 2009

  kardeş vala insanlarda vijdan kalmadı ben erkek olmamam rağmen ben dayanamıyom sen bayan halinle işte yoksa zor valla ama yaşamak direnmektir çabala en azında çoçuklar için yardımımız olursa msj at

 3. BUSE 13 Mayıs 2009

  Bunalıyorum.eşim ceza evinde 2çoçuk etrafımda ne konuşacak beni anlıcak kimseyok eşimin aylesine göre hanımlar hiç gözüyle bakılıyor ney nasıl ugraşacamı bilmiyorum sizler nasıl yardımcı olursunuz onuda bilemiyorum

 4. SAMYEL? 02 Nisan 2009

  duyarlı arkadaşım umarım yardımcı olunur..okunmakla kalınmaz..

 5. orhaniye 27 Mart 2009

  ewet size katılıyorum.allah bu durumda olanlara, yardım etsin.çok zor. bi durum kimsenin başına vermesin yaa...

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız