Bir Kadın İsterse


| 29 Nisan 2009 | 10 yorum | 8731 gosterim
WB_EverydayProblems_136

Bir kadın; İstediği zaman, istediği her şeyi yapabilecek kuvvete ve zekâya sahiptir. İstediklerini gerçekleştirirken karşısına çıkan bütün engelleri kıvrak zekâsıyla, güzel bir gülümsemeyle veya gerektiğinde cadılığıyla saf dışı bırakmasını bilir.

Bir kadın; Seviyorsa eğer korkmadan sahip çıkar sevgisine. Tüm zorluklara katlanır, göğüs gerer, karşındaki insan değer biliyorsa eğer, sevdiği için, sevdiğini mutlu etmek için yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Yeter ki sevdiği insan kadınının değerini bilsin. Bir kadın mutlu olduğunda, karşısındakini mutlu etmesini çok iyi bilir.

Bir kadın; İstiyorsa eğer alır. Sahip olmak istiyorsa sahip olur. Bir kadının ne olursa olsun, elde etmesi ne kadar zor olursa olsun kafasına takmışsa eğer sahip olamayacağı hiçbir şey yoktur. Uğraşır, didinir, planlar yapar, günlerce planları hakkında kafa yorar, çıkan tüm engelleri geçer ve istediğine sahip olur.

Bir kadın; Ne kadar zor bir durumda da olsa istiyorsa eğer içinde bulunduğu zor durumdan silkinip çıkmasını, ayağa kalkmasını bilir. Bilir ki her şey kendisinde bitiyor. Yapacağı tüm kötülükleri kendisine, tüm iyilikleri yine kendisine yapacağını bilir. İçinde bulunduğu zor durumdan kendisini kurtarır, ayağa kalkar ve tekrar düşmemek için, tekrar aynı zor günleri yaşamamak için sımsıkı tutunur hayata.

Bir kadın; İstiyorsa eğer cehenneme dönmüş, darmadağın olmuş bir yuvayı toplar yeniden yuva yapabilir. Yeter ki istesin, yeter ki bunu yapmanın karşılında emeklerinin ve sevgisinin karşılığını alabileceğini bilsin. Fakat mutsuzsa bu yuvada kurtarmak istemiyorsa da bitirir dönüp arkasına bile bakmaz. Hiç kimse onu geri döndürmeyi başaramaz. Arkasını döner gider ve kendine yepyeni bir hayat kurar.

Bir kadın; İstiyorsa eğer iş dünyasında da kendini kanıtlamayı başarır. Bir erkekten daha çok çalışır ve bir erkekten daha faydalı projeler üretir. İstiyorsa eğer bir kadın asla yapamaz denilen işlerin bile altından kalkmayı başarır.

Bir kadın; İsterse o eğer o muhteşem zekâsının üstüne aptal bir kız çocuğu saklamayı başarır. Eğer isteklerini elde etmek için aptalı oynamak gerektiğini biliyorsa. Öylesine aptal taklidi yapar ki karşındaki insan onu hemen kandıracağını zanneder ve aslında hiç kandırmadığını fark ettiğinde ise kadının zekası karşısında yenikliğini bir kez daha kabul eder.

Bir kadın; İstemiyorsa eğer, istemediği sürece istemediği hiçbir şeyi yaptıramazsınız. Mecburen yapmak zorunda kaldıklarında ise kadın eli değmiş olmasının o güzelliğini, o büyüsünü bulamazsınız. Kadın bir şeyi isteyerek yaptığında, o işe gönül gözüyle bakarak yaptığında mükemmel olur.

Bir kadın; Kızmışsa eğer, tehlikeli olur, yangını kendisini yaktığı gibi çevresindeki her şeyi tutuşturur. Bir kadın; Üzülmüşse eğer, akmışsa gözyaşları, kırılmışsa kalbi, mutlaka ama mutlaka bunun intikamını alır bir şekilde gerek kendisini üzen insanlardan, gerekse hayattan.
Bir kadın kendine yaptığı bütün kötülükleri de kendine yapar, kendine yaptığı bütün iyilikleri de. Her kadında bütün bunları yapacak güç, potansiyel ve zekâ vardır. Ben istisnasız bunun tüm kadınlarda olduğunu düşünüyorum. Dünya var olduğundan beri kadın kendine yapılan ezici muamelenin farkında ve dünyada ki gözün görebildiği her şeyin ama her şeyin kadının eseri olduğunun bilincindeler.
Bir kadın; Aslında her şeydir. Kadınlar şimdi burada yazamadığım, daha milyarlarca işi yapabilirler. Bir kadının hayal etmesi, istemesi ve bir gün hayallerini gerçekleştirmesi için önlerine çıkan tek engel yine kendileridir. Kendilerinin vicdani muhasebeleridir.

Çünkü dünyadaki gözün görebildiği her şey kadınların eseridir.
Sabriye NİŞANCI

Forumdan Yorumlar (10)

 1. gültaze 29 Ekim 2009

  hayali bile güzel.Bir kadın isterse olarak değilde, Bir insan isterse, olarak yazılsaydı daha inandırıcı olurdu ))dünyada böyle hemcinslerim varsa ellerinden yanaklarından öperim.

 2. dinemis 29 Ağustos 2009

  konu biraz dagıldı sanırım bir kadınım ama yapmak isteyipde yapamadıgım okadar cok şey var ki bu hayatta

 3. bulutlu 15 Ağustos 2009

  kadın için bu ve benzeri şeyleri yapmak zor değil yeterki inansın ama vicdansız da olması lazım inançsızda aklına gelipte muhakeme ettiği ve yapıcam deyipte yapamıyacağı bir şeyi tahayyül edemiyorum erkeğin kadın üzerindeki tek etkisi bence bu benim fikrim tabiki tamamen ezmekten geçer sindrmekten kadın onların gözünde her zaman başarısız olan cinstir ve yardıma muhtaç olan kısımdır hep bu şekilde görmek isterler başarılı kadınlar istisnadır ama kadının ruhunu anlasalardı aslında yazıdaki karakterin her kadında olduğunu anlarlardı ben yazıya hak verıyorum bu konuda erkekler kadınlardan korkun ince bir çizgi var oda istesinler yeterki

 4. hulya.koksal06@hotmail.co 13 Ağustos 2009

  Birçok kadının hoşuna gidecek tarzda bir yazı.Bir kadın olarak aynı fikirde olmadığımı söylemek isterim.Ama şu gözardı edilmemeli bence,hepimiz insan olarak doğuyoruz.Kadın-erkek farketmeden.En önemli unsur ve maharet Güzel İnsan olmaktadır.Herkes Güzel İnsan olabilse zaten bu çatışmalara gerek kalmayacaktır.

 5. Karmaşa 18 Haziran 2009

  Yazı çok güzel ve çok doğru olduğunu düşünüyorum ama bunu sadece kadın olarak değilde insan olarak nitelendirmek istiyorum.. bir insan için imkansız yoktur. Yeter ki istesin ve inançlı olsun.Ve kadın olarak değerlendirdiğimiz zaman ise şöyle bir söz söylemek istiyorum :)"dünyayı erkekler, erkekleride kadınlar yönetir"Bu sözün içinde geçen dünyayı erkekler yönetir sözcüğüne de şöyle birşey katmak istiyorum...Bu dünya da kadın çoğunlukta, aslında herşey kadınların elinde

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız