AH BERKİN’CİK


| 11 Mart 2014 | 0 yorum | 1572 gosterim

BERKİN ELVAN….

BERKİN; Daha 16 yaşında,

Bu sabah ölüm haberini aldım, bir çocuğun ölümü, gözlerimi yaktı, içimi yaktı, ciğerimi yaktı. Ekmek almaya gidip, polisin başına isabet ettirdiği gaz bombasıyla yaralanan çocuk.

269 gün boyunca komada kalan, 15 yaşında komaya girip, 16 yaşında 45 kilodan 16 kiloya düşerek ölen çocuk.

Direnişin simgesi olan çocuk.

Katilleri belli olan ve katillerinin hala meydanlarda olduğu çocuk.

 

Gezi olayları,

Türk halkının, artık bir şeylere dur deme çığlığıydı Gezi. Elimizden alınan özgürlüklerimize karşı direnişti.  Halka yapılan baskılara karşı, ses yükseltmeydi.

Kadın, erkek, genç yaşlı, ünlü, ünsüz, kendini milletine, dünyaya, özgürlüklerine ve çocuklarına borçlu hisseden milyonlarca insan meydanlara indi her şehirde, Meydanlara inemeyenler ise gönülden destek verdiler. Sosyal medya, gezi direnişine destekle çığ gibi büyüdü.

Ve fakat bu direniş birçok insanın hoşuna gitmedi, Ülkeyi bölmeye çalışanlar, birden bire bu halkın birbirine bağlandığını görünce korktular. Yeniden ve yeniden bölmek için bir sürü çabada bulundular, çünkü bu dayanışma ve bu bağlılık sürdükçe onların bütün emekleri boşa gidecekti.

Ve gitti de,

Halk uyandı, Türkiye uyandı.

Peki; Bunun bedeli ne oldu?

Abdullah CÖMERT oldu.

Ethem SARISÜLÜK oldu.

Mehmet AYVALITAŞ oldu.

Mustafa SARI oldu.

İrfan TUNA oldu.

Ali İsmail KORKMAZ oldu.

BERKİN ELVAN OLDU.

Ah BERKİN…

Daha büyüyecektin çocuk, daha hayallerini gerçekleştirecek, baba olacak, vatanına, milletine, bayrağına sahip çıkacak. Çocuklarına vatan sevgisini öğretecektin. Direnemedin çocuk, keşke direnseydin, Sen direnişin simgesiydin çocuk.

Sen hep direnişin, özgürlüğün simgesi olacaksın çocuk.

Katillerin meydanlarda dolaştıkça, meydanlarda şiirler okudukça, sen gökyüzünden onlarla dalga geçeceksin. Ve onları orada bekleyeceksin.

Allah senin canının, çocukluğunun acısını, onlardan alacak…

 

Sabriye NİŞANCI 12/03/2014

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız