Sıradışı bir diyalog ..


| 05 Mart 2009 | 2 yorum | 5167 gosterim
conversation_k

-  Seni ihmal etmiş gibi hissediyorum , öyle yoğunumki,

Başlamakla başlamamak arasında sıkışmış bir ilişki örneğiydi yaşananlar, her iki tarafta henüz birbirine açılamamış ama birbirlerini farketmişlerdi ve kadın cevap verdi ;

-  yoo, oradan öylemi görünüyor ?

“ Evet ”  demek aslında çoğu kadın için alışılagelmiş bir sözcüktü.. Çünkü gerçektede aranmak herkesin hoşuna giderdi ama ne hissettiği kime bağlıydı ? . Karşı taraf kendi bakış açısıyla olumlu yada olumsuz davranışını bir şekilde ifade etmişti. Demekki aramak istemiş ama arayamamıştı. Yoğun olduğunu öne sürerek aslında bir şeylerin ardina gizlenmek istemişti. İnsan isterse arar, ve buna hiç bir güç engel olamaz, kendi bile. Demekki istememiş ve buna kendince nedenleri vardı. 

Kadın  az cok biliyordu nedenleri, evli oluşu en büyük nedeniydi ve dolayısıyla özgür değildi. Tutukluğu onun zihninde bir şeylere tutunduğunu söylemekteydi. Bir yandan da istiyor olduğu ne kadar belliydi. İstedim ama olmadı ve ardından bir de yaptığını haklı çıkarmak için bir bahane ki davranışı sorgulanmasın. Yada yapamadıkları için kendini inandırmaktı..

Aslında bir taraftanda sözleri samimiyet içeriyordu.. kendi içiyle temas kurmuş ve hissettiklerini ifade etmişti. Aramalıydım ama yapamadım ve bu nedenle seni ihmal etmişim gibi hissediyorum.   Ama görünenin ardında ise mevcut düzenini bozabilme ihtimalinin getirdiği endişe vardı belkide. Belkide korkuyordu  henüz bilemediği olacaklar için. O kadına doğru bir çekiliş içindeydi ve bunu bir şekilde durdurmalıydı yada yaşamalıydı . O nedenle yoğundu , hemde çok yoğun.. Aramalarına ara vererek düşünmek için zaman kazanıyordu belkide kimbilir.

Kadın ise aransa da aranmasa da bunun kendisini hiç etkilemediğini biliyordu.  Çünkü değerlilik duygusunu insana ancak kendisi verebilirdi  bir başkası  değil.  Birini sevmek , ona değer vermek kendine değer vermekten geçerdi. O nedenle kadın kendini ihmal edilmiş hissetmemişti. O kendini ve değerini o kadar iyi biliyorduki bu gerçeği kendisinden başka kimse değiştiremezdi. İşte ne hissettiğinin kendisine bağlı olması böyle bir bilişti.

O erkeğe karşı hissettikleri ise sadece sevgiydi, saf sevgi… Karşılık alsada almasada .. Sevmek ve onun ardında durabilmek. Sadece sevmek.. Sevgisinin ardında kendisine katacağı bir değer yoktu. Çünkü o zaten kendisini sevmekteydi , bir başkasının onu sevmesiyle bu sevgi büyümeyecekti. O nedenle ona kızmadı, kızamazdı da .. Herkes dilediği gibi hissetmekte ve davranmakta özgürdü..

-  Peki, aslında sesini duymak istemiştim.. Sesini özledim.

-  Bense seni özledim…

Yüreğinin kapıları açıktı kadının sonsuzluğa kadar, sevgisi engin ve derindi.. Ne bunu söylemekten çekiniyordu nede yaşamaktan. Aşk böyle bir şeydi, koşulsuzca gelir, sorgusuzca yaşanırdı… Şüphesiz niyeti kurulu bir düzeni bozmak değildi. Ama hissettiklerinide cesaretle ifade edebilecek kadar da özgürdü.

Yaşam deneyimlerimiz ihtiyaçlarımızla oluşur ve bu ihtiyaçlara birileri hizmet eder.   Her birliktelik kişilerin birbirlerine karşılıklı aynalık yaparak kendi gerçekleriyle buluşmalarını sağlar. Kendisiyle buluşan insan tamamlanır, bütünlenir, Bazen yaşanan deneyimler aykırı koşullar üzerine kurulsada insanın kendi içini görmesini sağlar.

-   Seni görebilirmiyim ?

-   Bunu istediğinden eminmisin ? Yaşayacaklarının sorumluluğunu alıyorsan neden olmasın ..

Herkes kendi seçimlerinden sorumludur. Hiç kimse bir başka kimseye istemediği bir şeyi yaptıramaz.

İyi yada kötü yoktur, sadece deneyim vardır. Deneyimi kişiler kendi özgür iradeleriyle ve seçimleriyle başlatırlar ve sonuçları kendilerine aittir.

-         Şu an bir tek şey istiyorum seni yeniden görmek.. Yaşamım yeni bir dönemecin başında ve bir karar vermem gerekiyor. Bunu seninle paylaşmak istiyorum.

-         Peki nerede buluşalım ?

İlişki başka bir boyut almaya başlamıştı ve hiçbir şey zannettiğimiz  gibi olmayabilirdi. .Yaşamda tesadüfler yoktur. Tesadüfler insanların kendi içsel ihtiyaçlarının tezahürleridir ve yaşanır.

Sevgimle

Rüya Yüksel

04.03.2009  

Forumdan Yorumlar (2)

  1. daima 02 Mayıs 2011

    Sevgili Rüya,Kısa bir süre önce bu yazdıklarının benim için anlamı okumak ve yeni bilgiler kaydetmekti. Ama artık biliyorum ki İSTEK EMRİME AMADE... Sadece korkudan sıyrılıp sadece ve sadece kendin için istemek gerekiyormuş. Güzel paylaşımın için teşekkürlerSevgilerSelma

  2. yeterbe 25 Nisan 2009

    arkadaşlar bu dunyada sevmek sevılmek hepsı yalanmıs bır kızla 4 sene ilişki yasamıssınız kız sonunda terk edıyor sızı terk etmeyı gec sevmıyorum artık dıyor bu nasıl sevgı bu nasıl aşkdı acaba oyunmuydu bunca gecen zamanda yasadıgımız olaylar size soruyorum arkadaşlar benımle oyun mu oynadı sizce. artık kızlara guvenımı bıtırdıhep derler ya erkekler terk eder dıye. topu yalan iyi aksamlar

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız