Kimler kimsesizdir ?


| 10 Şubat 2012 | 2 yorum | 2543 gosterim

Kimler kimsesizdir bilirmisin? Kendini bilmeyenler, kendini reddedenler. Kendini seven ve kendi ile buluşan her varlık bütünün içinde bütünle, bütünün bir parçasıdır ve kimsesiz değildir.

Yanlızlığınızı biriyle paylaşmaya çalışmayın . Kendinizi yalnız hissetmeniz sizin kendinizi kimsesiz hissetmenizle eşdeğerdir. Kimseye ihtiyacınız olmadığınızı bilerek ama herkesle beraber olmayı öğrenmek zorundasınız.

Kendinizi kimsesiz ve yanlız hissetmeye devam ederseniz asla kendi sorumluluğunuzu alamazsınız. Sorumluluk kendindenliği gerektirir. Yani bir başınalığı. İçinde bir olmak için birbaşına olmak şarttır.

Birlik önce içimizde deneyimlenerek devinecektir. Siz içinizle bir olmadan nasıl dışınızla bir olabileceğinizi zannediyorsunuz ?

Birlik sadece hep bir araya gelerek manyetik bir alan yaratmak değildir. Birlik öncelikle kendi içinde kendinle , kendi hücrelerinle bir olmaktır. Kendi hücrelerinde barış ve sevgiyi oluşturamazsan , kendi içinde kendi kendine sevgi ve şevkat göstermezsen , kendi kalbini kendine açmazsan nasıl diğerleriyle bir olacaksın.

Önce kendi dengen kurulsun, Önce kendine saygınlığın artsın. Önce kendini anla, önce kendini sev, önce kendini say. Kendini anla, ihtiyaçlarını fark et, ihtiyaçlarının kendindenmi yoksa kendini dışarıya farklı göstermek için kendinden olduklarını zannettiklerindenmi bir bak. Sonra seçimini yap.

Aşk kapıları senden sana açılan kapılardır. Sen senin içindeki sen ile buluştuğunda onunla bir olacaksın. Gerçek birlik budur. Aşkı dışarıda bulamazsın . Ancak bu hal seni ihtiyaçsızlık haline alırki o zaman artık kendindenliğini aşar taşarsın.

Aşkın kendisi olursun EYVALLAH.

Bak sen o zaman dünya ne kadar başka ve bak sen o zaman dünya ne kadar zengin, ne kadar güzel, ne kadar anlamlı. İşte gerçekten yaşamak bu.

Forumdan Yorumlar (2)

  1. Nafiyey 14 Şubat 2012

    Canım teşekkürler herzaman, hep birlikte

  2. iilhan 13 Şubat 2012

    Işığını yolumuza tuttun.Hoşgeldin.

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız