Bir yıl daha bitiyor…


| 13 Aralık 2006 | 0 yorum | 3602 gosterim

Haydi yeni yılda kendinize bir iyilik yapın, hedeflerinizi belirleyin ve eyleme geçin. Elde ettikleriniz sizin kendinize verdiğiniz armağanınız olsun…


Takvimin yaprakları artık yeni bir yılın bitişinin habercisi gibi. Her gün bir yaprak düşmekte takvimden ; sadece oradanmı hayatımızdanda bir yaprak eksiliyor. Yaşadığımız onca seneye ekleniyor umarsızca.. Hele son zamanlarda geçen zamanın süratini göz önünde bulunduracak olursak haftaları gün gibi geçirmeye başladık neredeyse.

Haydi hep birlikte geleceğe bakalım, bir an için geçmişimizi unutalım. Bulunduğumuz noktadan varmak istediğimiz noktaya kadar olan süreyi hayal edelim. Eminim şimdi kimilerinizin kafasında netleşmiş hedefleriniz var ve hemen onları hatırladınız büyük bir coşkuyla.. Kimilerinizin ise karmakarışık zihinleri. O kadar çok şey varki yapmak istedikleri. Hangisi sığacak şimdi geleceğe, mümkünmü ? bunca zaman olamamışken.!

Kimileriniz ise hiç umarsamadı bile yazdiklarımı , öylesine yorgun ve bıkkın ki ..

Peki diyelimki herkes olduğu noktada ve kimileriniz bir şey yapmak isterken kimilerimiz istemiyor. Ama sonuçta hepimizinde bir eyleme ihtiyacı varki bir şeyler olsun, yeni bir şeyler gelsin hayatımıza, hayatımız değişsin, mutlulukla, sevgiyle dolsun, şenlensin, daha kaliteli olsun. Yol ancak yola girince görünür. Girmediğiniz yolda nelerle karşılaşacağınızı asla bilemezsiniz sadece zannedersiniz ki oda sizin zihin kalıplarınızla sınırlıdır , hepimizi ayrı yanılsamalara iter. Oysaki hepimizin gerçeği girdiğimiz yoldaki deneyimlerimizdir.

Peki durum böyleyse eyleme geçmek için ne bekliyoruz ? Bizim eyleme geçmek için neye ihtiyacımız var ? Mahsur kaldığımız alanlarımız neler ? Bizi neler engellemekte ? Ne yaparsak bizi eyleme geçirir ? Nasıl bir gelecek hayal ediyoruz ? Hayallerimizin içinde kimler var ? Gelecek planlarımız bizlere neler sağlayacak ? hedeflerimize ulaşmak için nelerden vazgeçeceğiz ? Nasıl bir resim var zihnimizde ? Bize ne kadar yakın ? ne kadar uzak ? Gerçekten istiyormuyuz ? Gerçekleştiklerini varsayarsak neler hissedeceğiz ?

Cevaplanacak o kadar çok soru varki önümüzde ama hiç birine şu an cevap veremiyoruz çünkü henüz yaşamadık. Yaşamamız için eyleme geçmemiz gerekiyor. Attığımız her adım bir sonraki adımı hazırlar. Böylelikle her adım için göstereceğimiz eylem çabası bizi hedefimize daha da yaklaştırır. Tüm sorularımızın cevabı attığımız her eylemin içinde saklıdır. Ancak her adımda dengeler içinde ve sabırla, farkındalık içerisinde yürememiz gerekiyorki gerçekten hedefe ulaşabilelim. Attığımız her adım bir öncekini devamı olduğu müddetçe hedefimize ulaşmamamız diye bir gerçeğimiz olamaz.

Sorularımızın cevaplarını kendimiz verebildiğimizde de aslında içimizdeki gerçek güce dokunmuş oluruz. Kendi kendimizin efendisi oluruz. Kendi hayatımıza kendimiz yön veririz.

Şu an bulunduğumuz durumu değiştirmek için eyleme geçmemiz şarttır. Bulunduğumuz duruma bizi bakış açılarımız, inançlarımız, düşünce kalıplarımız getirdi. Değişiklik için bunların mutlak değişmesi gerekirki yaşamda değişsin. Peki bu nasıl olacak ?

EYLEME GEÇMEKLE VE ATALETTEN KURTULMAKLA.

İşte hayatımızı bu nedenlerle değiştiremiyoruz. Çoğumuzun “ zaten biz bunların farkındayız “ dediğinizi duyar gibiyim. Evet farkındasınız da değişmek için neler yapıyorsunuz ? Hiç bir eyleminiz varmı ? Kimilerimiz değişime inanmıyoruz ama inanmayışımız zihnimizde gerçeğimizde hiç denemedikki. Oysaki bunu deneyenler ve başaranlar var. Eğer biri başarmışsa yol aynıdır ve herkes başarabilir. Yeterki isteyelim , yeterki eyleme geçebilelim.

Haydi yeni yılda kendinize bir iyilik yapın, hedeflerinizi belirleyin ve eyleme geçin. Elde ettikleriniz sizin kendinize verdiğiniz armağanınız olsun !…..

Sevgiyle

Rüya Yüksel

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız