Rumuz: zalimm, Başarmak İstiyorum Ama Olmuyor


| 14 Eylül 2006 | 0 yorum | 5028 gosterim

Okumanin önündeki engellerden biri belki ekonomik sorunlar olabilir ama gerekirse 1-2 yıl çalışır para biriktirip yine de okuyabilirsin. Biliyorum söylemesi kolay uygulamasi zordur ama istek var ise çözüm yolu da vardır.

Ben okumak istiyorum ama engeler çıkyor ve bu engelerde hep ekonimik bana psikoljik sorun yaratıyor yaşim 22 ve zamanımde geçiyor bu sene son şansım d,yebilirim kendime güveniyorum bu yoldan gidersem mutlaka başaracagım ama ekonomik sorun çok okudugunuz için teş.


Sevgili Okurum,

Ekonomik sorunlardan dolayı eğitimine devam edemediğin için stres yaşadığını anlıyorum. Senin için çok zor olmalı ve kendini çözümsüz hissettiğini tahmin edebiliyorum.

22 yaşında olman eğitim için geç kaldığın anlamına gelmez. Birçok insan tanıyorum ki yaşları 40’ın üzerinde ama eğitimlerine devam ediyorlar. Onun için eğitimin yaşı yoktur, olanaklar nisbetinde eğitime hep devam edebilirsin yeter ki gerçekten iste ve gereken özveriyi göstermeyi göze al.

Diğer taraftan bu ekonomik sorunlarının üstesinden gelebilmek için belki bir yerlerde iş bulabilirsin. Bir taraftan çalışıp bir taraftan üniversiteye hazırlanan çok genç var. Ekonomik sorunlarını aşabilmek için birtakım çözümler üretmen gerekiyor. Belki sorun dershaneye gidememek ise dershane yöneticileri ile anlaşıp alacağın dersler karşılığında onlara çalışabilirsin gibi…

Kendine güveniyor olman çok güzel. Bu başarman için çok önemli. Bir üniveristeye girmeye hak kazanabilirsen birçok kurumun verdiği burslardan yararlanabilirsin. Eğer çok iyi bir derece elde edebilirsen burs alabilme olasılığın da artıyor.

Asagıda burs veren kurumlar ile ilgili yararlı bilgiler bulabilecegin bazı site adreslerini veriyorum:

http://www.tebesir.com/yurtici/kategoriler.asp?cat=yiburs
http://www.maksimum.com/haberler/ozeldosya/81/38376.php
http://www.eng.deu.edu.tr/burs.htm

Okumanin önündeki engellerden biri belki ekonomik sorunlar olabilir ama gerekirse 1-2 yıl çalışır para biriktirip yine de okuyabilirsin. Biliyorum söylemesi kolay uygulamasi zordur ama istek var ise çözüm yolu da vardır.

Yolun açık olsun…

Perihan Yazıcı

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız