Rumuz : s.deniz, Korkular


| 15 Şubat 2007 | 1 yorum | 6248 gosterim

Önemli olan her konuda anlaştığın ve evlilik düşündüğün kişi ile konuşman, endişelerini anlatman ve birlikte gerekli araştırmaları yapıp riskleri tesbit ettikten sonra bir evliliğe veya çocuk yapıp yapmamaya karar vermenizdir.


merhaba,
öncelikle çok güzel bir site hazırlanmış..herkese teşekkürler.
ben 29 yaşında bir bayanım. hayatı seven ve hayata bağlı olan genelde de olumlu düşünen biriyim.ama şuan yaşadığım sorun tüm hayatımı altüst etti.ve hayatımda ilk defa bu kadar kararsız ve zayıf kaldım.sevdiğim kişiyle hiçbir problemim olmayan evliliğe giden bir ilişkim var,ailem sevdiğim kişinin kızkardeşlerinin sakat olmasından dolayı bu ilişkiye karşı ve ben çevremdeki bütün bu olumsuz düşüncelerden sıyrılıp kendi kararımı alamıyorum.ve bunlardan etkilenip kendi kararımı uygulayamamak şimdide ilerde de kabullenemeyeceğim birşey.bundan dolayıda kendime olan güvenimi kaybetmekten korkuyorum.bu durumdan nasıl kurtulabilirim…zaman ayırdığınız için teşekkür ederim..Sevgili Ş.Deniz,

Hatunca.net Sitemiz için belirttiğin güzel görüşlerin için tüm Hatunca ailesi olarak teşekkürler ederim. Hep birlikte elele vererek sizlere daha iyi bir site sunmak adına sürekli değişim ve gelişim düşüncesi ile yolumuza devam etmeye çalışıyoruz.

Şu anda bir kararsızlık süreci içinde bunaldığınızı, doğal olarak da kendinizi sorguladığınızı anlıyorum. Bir taraftan güzel giden bir ilişiki diğer taraftan ailenizin sizi gelecekte karşılaşabileceğiniz sorunlardan korumak adına yaptıkları baskılar. Tüm bu karmaşanın sizi yorması ve enerjinizi tüketmesi ise doğal bir durum.

Hem kendi ruh sağlığınız için hem de ailenizin rahat edebilmesi adına genler konusunda uzman bir doktor ile görüşebilirsin. Durum analizi yaparak oluşabilecek riskleri öngörmeye çalışabilirsin.- Her ikiniz de kan testi yaptırarak kan uyuşmazlığınız olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Eğer ilerde bir çocuk sahibi olmaya karar verirseniz bile şu anda tıp çok ilerlemiş durumda. Hamile kalmaya karar verdiğiniz zaman bir doğum uzmanı ile görüşebilir ve tüm hamileliği başından sonuna kadar izlemesini sağlayabilirsiniz. Hamileliğin erken günlerinde bebeğin sağlıklı olup olmadığı doktor tarafından uygulanabilecek bir sistem ile tesbit edilebilir. Eski dönemlerde insanlar bu bilinçte olmadıkları için özürlü çocuk doğumları daha fazla idi. Ama bu gün hem tıp teknikleri hem de bilinçli anne babalar sayesinde bunun önüne geçmek kolayca mümkün. Önemli olan gerekli bilgileri uzmanlarla görüşerek almak ve risk oranını azaltmak. Buna koruyucu hekimlik denir. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlamıştır.

Ailenin ve de senin bu yapıdan etkilenmen doğaldır. Önemli olan her konuda anlaştığın ve evliliğe giden bir beraberlik hedeflediğin kişi ile ilgili olarak gerekli araştırmaları yapıp riskleri tesbit ettikten sonra bir evliliğe veya çocuk yapıp yapmamaya karar vermendir. Ailesinde hiç özürlü bulunmayan bazı insanların çocukları da sorunlu doğabiliyor. Ayrıca gözle görülmeyen ve her ikinizin ailesinde olabilecek başka riskler de olabilir. Kalp hastalıkları, kanser, yüksek tansiyon, erken ölümler v.s. o zaman gerçekten gelecek korkusu ile çok az insan evlenir çok az insan çocuk sahibi olmaya cesaret edebilir. Bilinçli olarak atacağınız adımlarla doğacak sorunlarla başetme şansınız daha yüksek olur.

Bu çok önemli bir konu onun için erkek arkadaşınıza da haksızlık yapmamanız gerektiğine inanıyorum. Sizin tüm bu sıkıntılarınızdan onun haberi yoksa ve tek başınıza düşünüp karar verecekseniz bir yerlerde yanlış olduğunu düşünürüm. Önerim erkek arkadaşınızla bu düşüncelerinizi paylaşmanız ve aile kurarken oluşabilecek riskleri birlikte tesbit etmenizdir. Ne yapacağınıza birlikte karar vermeli ve sorumlululuğu da birlikte üstlenmeniz gerekir diye düşünüyorum.

Seçiminizce yaşamanız dilekleri ile.

Saygılarımla
Perihan Yazıcı

Forumdan Yorumlar (1)

  1. BERKK berk♥♥♥♥♥berk♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥DAMLA berk♥♥♥♥♥DAMLAberk♥♥♥♥♥ 21 Ekim 2010

    seni seviyorumm'' b''-berkk yazar berk şahin♥♥♥♥♥damla yaLIN, arkadaşlarım allah rızası için yardım edin ölüyorum; o daha bu yıl gldi okulumuza öncedende tanıyordum ama konuşmuşluğumuz yoktu dershanede aynı sınıfa düştükk bana bakıp bakıp duruyo acaba beni seviyomu sürekli gözü bende göz göze geldiğimizde birbirimize aptal aptal bakıyoruzz hep bana bakıyor beni görüncee yüzünde güller açıyor hissediyorum ama benii,, seviyormuu? göz göze geldiğimiz heran bişey oluyo bana ölüyorum.. seviyorum •SEVMEK ÕYLE BiRSEYKi…ONSUZ BiR HAYAT DÜSÜNMEK BiLE ZEHiR OLUyor bir tane ?sen ♥ { Aşkını itiraf et { Aşkını itiraf et , ♥ BİR KELEBEK OLSAYDIM YAĞMUR GÜNEŞ DEMEDEN YANINA UÇARDIM.OMZUNA KONUp SANA DOYASIYA BAKARDIM BİR HABER VERMEDEN YANAĞINDAN ÖpER KAÇARDIM!... ♥ Yağmurlu bir günde koşar sana gelirsem ıslak saçlarımı düzelt, başımı omuzuna yasla, ansızın dudaklarımı dudaklarıma değdir. Masum bir çocuk gibi konuşursam anlaki sana muhtacım; ver elini elime yalanda olsa bir kez seni seviyorum de... kum gibi kurusun su gibi durusun sana son sözüm ı love yoou GECENİN SESSİZLİGİNİ DİNLE İÇİNDE BENİ BULACAKSIN KARANLIGA BAK YÜZÜMÜ GÖRECEKSİN ELİNİ KALBİNE KOY ÖPÜLECEKSİN sen benim başıma gelen en güzel şeysin)))) kamyon çeker 10 20 ton benim gönlüm birtekk berk şahin'i çkerrrr:D

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız