Rumuz: kararsızz, Yardim edin


| 24 Ekim 2007 | 3 yorum | 7558 gosterim

Size önerim bu aralık bıraktiğiniz kapıyı açılmamak üzere kaptamanizdir. Yeni bir hayata başlamısınız. Üstelik eşinizi seviyorsunuz. O zaman bırakın geçmişi sadece ani olarak kalsın.


Merhabalar Perihan hanım;öncelikle bana zaman ayırıp okuyacagınız msj için şimdiden teşekkür ederim.Benim özel bi sorunum var ve buna çabuk bi çözüm bulamazsam deliririm.Ben2yıllık evliyim ve çok huzurlu,mutlu,saglıklı ve seviyeli bi evliligim var(22 yaşımdayım).Eşim beni,bende onuçok seviyorum ama benim5yıl önceki bir birlikteligim vardı(bitti)ve ben hala onu unutmakta zorlanıyorum.Daima aklımda yılda3-4defa rüyamda(cinsel anlamda degil) görüyorum.Unutma gibi bir çabamda yok;-/ ama eşimle olan huzurlu yuvamı yıkmak istemiyorum(zaten sonu yok o eski aşkın biliyorum)gerçekten eşimi seviyorum.Sırf yuvam yıkılmasın diye onu düşüncelerimden,zihnimden,rüyalrımdan atmak istiyorum ama olmuyor,başaramıyorum.Arasırada msnde,telefonda görüşüyoruz.Geçmişin muhasabesini yapıp duruyoruz.(EŞİM ONUN EN YAKIN ARKADAŞI İDİ.BENİ TERKEDEN O OLDU….!!!VE BEN BİR SÜRE SONRA EŞİMLE EVLENME KARARI ALDIM.VE BU RÜYANIN BİTMESİNİ İSTEMİYORUM)KABUS GİBİ GÜNLERİN BİTMESİ İÇİN NE YAPABİLİRİM.CEVABINI SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER….İİYİ GÜNLERMerhabalar Sevgili Okurum,
Sizlerden gelen soruları mümkün olduğu ölçüde yantılamak için çıktım yola. Güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim.

İçinde bulunduğunuz duygu karmaşası yüzünden yorgun düştüğünüzü ve çözümsüzlük içinde olduğunuzu da düşünerek acı çektiğinize inanıyorum.

Zor bir durum. Şu anda çok yolunda giden bir yaşamınız var ama geçmişin yükünü henüz üzerinizden atamadınız ve hatta bunun ağırlığını gittikçe daha yoğun bir şekilde hissediyor bile olabilirsniz.

Özellikle bizim toplumda geçmişimizdeki bütün kapıları tamamen kapatmamak veya en azından tekrar açılabileceğini düşünmek bizim en önemli özelliklerimizden biri. Bunun adı açık kapı bırakmaktır. Bilinçli veya bilinçsiz “Ya bir gün geri dönmek zorunda kalırsam” düşüncesi ile hareket edilir. Maalesef bu alışkanlığımızı hep kendimizi güvende hissedebilmek için yapıyoruz. O yüzdendir ki evimiz hep ardiye deposu gibi oluyor ve hiçbirşeyi kolay kolay atamıyoruz. Bunun sonucunda hem beynimizde hem de evimizde bir çok yükü taşımaya devam ederek inanılmaz derecede enerjimizi tüketiyoruz. Evdeki karmaşa veya hayatımızdaki karmaşa düşüncelerimizdeki karmasanın aynası gibidir. Yaşamı basitleştirmek ise bu yüklerden kurtulmak ile mümkün olur.

Bu yukarıda yazdıklarımın ışığında sizin yaşamınızda da geçmiş ilişkiniz bitmiş gibi gözükse de siz veya o bunu beyninizde bitirmemişsiniz sadece duruma uymuşsnüz gibi gözüküyor. Onunla iletişim kurmanız esasında istediğiniz sürece bir sorun değil ama iletişim kurduğunuz geçmiş muhasebesi ise bence biryerlerde hala yanlış vardır. Geçmişteki olaylardan, ilişkilerden, ve bu kişiden kafanızda kurtulmanın yolu ona kızmadan, nefret etmeden güzellikle güle güle diyebilmekte yatar. Benim annem kendisini erken bırakıp ölen ve göçen babama hala öfkeli. Onun için de sürekli onunla yaşmaya devam ediyor. Bu günü yaşamak şansını yok ediyor.

Size önerim bu aralık bıraktiğiniz kapıyı açılmamak üzere kaptamnizdir. Yeni bir hayata başlamısınız. Üstelik eşinizi seviyorsunuz. O zaman bırakın geçmişi sadece ani olarak kalsın. Kafanızda tüm olayı bir gün oturun ve yaşayın. onunla yüzleşin ve sevgiyel bu insana güle güle diyin. Artık bu konuda da düşünmeyeceğinizi hayal edin. Bu istemediğiniz düşüncelerle mücadele ettiğiniz sürece onları hıç kafanızdan atamayacaksınız önün yerine onları izleyin ve seesizce gitmelerine izin verin. Düşünce kontrolü çok zordur ama zaman içinde başarılabilir. İstenmiyen her düşünce geldiği zaman aklınıza dur deyip başka birşey düşünün. Eşinize, yeni yaşamınıza odaklanın. Bu geçmiş ilişkinin sizin için tehdit oluşturmasına izin vermeyin. Sorununuzun çözümü tamamen sizde yatıyor.

Yaşamınızdaki artık sizin için gereksiz olan açık kapıları kapatabilme başarısını göstermeniz umudu ile.

Sevgiler

Perihan Yazıcı

Forumdan Yorumlar (3)

  1. hayalim_380 10 Nisan 2010

    merhaba ben sizden yardım istiyorum18 yaşındaşım lise son sınıf öğrencisiyim yarın ygs sınavına gireceğim. benim bir sevgilim var 2 yıldır sevgiliyiz.Biz evlenmek istiyoruz sevgilimin ailesi beni biliyor.benim de sadece annem biliyor ve karşı çıkıyor sevgilim polis okulunda yazın beni istemiye gelmek istiyorlar ama ben bunu aileme nasıl söyleceğim annemin sağı solu belli olmaz bir dinler bir bakasır dinlemez bağırır çağırır ne yapacağım lütfen bana yarıdm edin.

  2. azra 19 Kasım 2009

    mrb biribirimiz seviyoruz ama kendisi behçet hastası napacağım boşlukta hissediyorum kendimi evlemeyi düşünüyoruz ama kafamda hep sorular var yarın ne olacak bilmiyorum ne yapmam gerekiyo allahım yardım et

  3. w 20 Temmuz 2009

    merhaba ben 30 yaşında bir bayanım 11yıllık evliyim ve evliliğim hiç yolunda gitmiyor eşim sürekli bana ihanet ediyor kaç kere yakaladım ayrılmak istiyorum ama 3tane dünyalar güzeli çocuklarım var çok bunalıyorum intihar etmeyi bile düşündüm ve yaptımda ama olmadı benden ayrılmak istemiyor beni sürekli ölümle tehdit ediyor katlanamıyorum artık hiç huzurum yok ne yapmam lazım bana yardım edin lütfen

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız