Platonik Aşk, rumuz: umutsuz


| 09 Ağustos 2006 | 1 yorum | 4951 gosterim

Çocukluğumda işittiğim bir söylem geliyor aklıma “Sev seni seveni, sevme seni sevmeyeni Mısıra Sultan olsa”.

Perihan Hanım Merhaba,

Ben 22 yaşında bi bayanım. Bundan 3 sene öncesine kadar birine platonik olarak aşıktım. 3 sene öncesi ona askere giderken bu duygumu söyledim oda bana ‘başkasına aşık olduğunu ve ciddi bi ilişkisi olduğunu’ söyledi sonra askerden geldi ve evlenmedi şu anda bildiğim kadarı ile nişanlı değil. Bu arada bende 1,5 yıllık bi nişanlılık dönemi atlatım başkası ile başka nedenlerle ayrıldık ve nişanlı olduğum sürece onu hiç görmedim. Bir ay öncesi onu bi yerde gördüm ve benim duygularım alt üst oldu biliyorum bundan sonrasında bizim aramızda bişey olması imkansız yanıma geldi ‘nasılsın iyimisin vs’ muhabbet etti. Sizin düşüncelerinizi her zaman çok beğeniyorum sizce ben ne yapmalıyım düşüncelerinizi bekliyorum.


Merhabalar Sevgili Okurum,

Birisine karşılıksız olarak ilgi duymak insana acı verir. Karşıdaki kişi size açık olarak başkasına aşık olduğunu ve ciddi bir ilişkisi olduğunu söylemiş. Zaman içinde karşınızdaki kişinin size karşı duyguları değişebilir mi? bilmiyorum. Sizinle konuşması ve muhabbet etmesi size karşı bir ilgisi olduğunu gösterebilir mi? Bu soruların yanıtı yine karşınızdaki kişide. Onun için yine kibarca da olsa ikinci kez reddedilmeyi göze alıp onunla konuşmayı deneyebilirsiniz ve ona sorabilirsiniz. Diğer bir seçenek ise iletişiminize yükleme yapmadan onun size yaklaşmasını bekleyebilirsiniz. Karşınızdaki kişinin duygularından emin olsanız ve yeniden başlasanız bile birlikte olmaya başlasanız acaba içinizdeki taşıdığınız ve geçmişte reddedilmişliğin verdiği acıyı silip atabilecek misiniz ve bu aranızda sorun olmayacak mı?

Geçmişte hissettiklerinizi bir kez daha yaşamak ister misiniz? Bu soruların cevabı söz konusu kişi ile ilgili olarak vereceğin kararı belirliyecektir diye ümit ediyorum.

Çocukluğumda işittiğim bir söylem geliyor aklıma “Sev seni seveni, sevme seni sevmeyeni Mısıra Sultan olsa”.

Perihan Yazıcı

Forumdan Yorumlar (1)

  1. buurcuu 28 Mayıs 2010

    erkek arkadaşımla 2008den bu yana süren ilişkimiz var fakat ben bu ilişkyi 2010 yılına grmeden önce sinirlendim için ayrıldım amacım ayrılmak degildi onu üzmekti sadece.sora barıştık 2010da martda bana içndeki sevginin öldüğünü kafama göre ayrıldm içn esksi gbi olamadını syledi ama bırakmadı beni şuan aramız iyi gibi almanyada yaşıyor sorun aslında uzakta olması orda olmasa dayanamzdı msnde yüzümü görnce dayanamıyo ben aglynca üzülyo aklının bende kaldığını söylüyo kaç aydan beri beni sevdini demiyor martda o benden sogdunu dedi günden beri ben çok etkilendim uyuyamıyorum sürekli panik içindeyim msne geç girse benden kaynaklndı bıraktı işte girmicek bda diye içmi korku salıyo çok etklilendm bu olaydan hala hayatmda bırakmadı beni ama sevip sevmedini bilmiyorum konuştma göre diyo ama sevdni demyo bnm sınavlarm var girmem gerken kafamı verip hazırlanamıyorum oda çok kzıyo sen önce sınavna giriceksin öyle cvabmı alıcaksın ben şmdi sevdmi desem hiç çalşşmazsn bekle ozamanı gör dedi ama ilkdfa dün bana msnde ben ona yter artk de sevdni dedmde ilkdfa dün bana seviyorum ama aglama dedi dha ilerisini sınavdan sora yorumumu söylcm dedi korkyrm sizce sevdi içn benmlemi sınavdan sora herşey güzelleşcek gene esksi gbi bna yakın olucak mı yoksa sınavdan sora hayatmdan çekip gidicek mi ?? ama kskanyoda beni meraklnyo yalandan kıskanmıyodur dmi (

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız