Onsuz nefes bile alamıyorum, Rumuz : sevgisiz


| 22 Mayıs 2006 | 2 yorum | 1489 gosterim

İnsan aşık olunca dünya sadece o insanın çevresinde döner derler. Kişi o denli buna odaklanabilir ki başka bir şey düşünemez hale gelebilir.


Merhaba Perihan Hn.

Umarım bana yardımcı olursunuz. Ben 24 yaşındayım ve birini çok seviyorum o benim canım kanım kısacası herşeyim.İntahar ettim ama ölemedim 2 ay oldu onsuz nefes alamıyorum onu düşünmeden bi anım bile geçmiyor onu çok seviyorum ve ona kavuşmak istiyorum ama bi türlü olmuyor ben onu çok ama çok özledim bana yardım edin şu an ayrıyız aileler nedeniyle o da mantık diyor geleceğimiz yok diyor ne yapmalıyım?

Merhaba Sevgili Okurum,

Size yardım edip edememem sürekli söylediğim gibi tamamen size bağlıdır. Bu durumdan rahatsızlık duyduğunuz için bunu değiştirme çabalarınız çizdiğiniz karanlık tablonun ucunda ışık olduğu belirtisi gibi geliyor bana.

İnsan aşık olunca dünya sadece o insanın çevresinde döner derler. Kişi o denli buna odaklanabilir ki başka bir şey düşünemez hale gelebilir. Senin de yazından böyle bir ruh halinde olabileceğini düşünüyorum. Bundan kurtulmak oldukça zor olabilir ama imkansız olduğunu sanmıyorum. Herşeyi hemen unutup hiçbirşey olmamış gibi yaşama devam edebileceğin bir reçete maalesef yok. Bunun için senin kararlı bir şekilde bu durumdan çıkmak için bazı adımlar atman gerekiyor. Yaşamında sabit fikir haline gelen sevdiğin dışında başka aktivitelere de yer verebilirsin. Örneğin, Eğitim, sosyal gruplarda çalışmak, değişik hobiler edinmek, spor yapmak, müzik eğitimi alamak, çoktandır ihmal ettiğin çevrende seni seven ailen, dostların sana değer veren insanlarla iletişim kurmak olabilir.

Sevgili okurum tutku haline gelen bir duygu ile sevdiğin ile bir araya gelsen bile bir çok sorun yaşama riskin çok fazla. Karşındaki insan senin kadar bu ilişkiye enerjisini vermiyor gibi geldi bana. Sana sonunuzun olmadığını ayrıca da belirtmiş. Bir ilişki her şeye karşın iki kişinin emek ve özverisi ile yürür. Biliyorum şu anda inanması zor geliyor ama kendine bir sormalısın, hiç kimse için ne hayatından vazgeçmeye ne de sana senin kadar değer vermeyen bir insan için üzülmeye, kahrolmaya değer mi diye.

Bu gün bir değişiklik yapıp karşılıksız yüklemesiz birine veya birilerine yardım etmeye ne dersin? Daha sonra da kendini şımartmaya ne dersin? Bunu seçimini sana bırakıyorum.

Karşılıklı, sevgi ve özveriyi yakalayacağın ilişkiler dilerim…

Perihan Yazıcı

Forumdan Yorumlar (2)

  1. smeyye 09 Ocak 2012

    Yeni ayrıldık. birbirimize çok ağır konuştuk. ben 17 yasındayım o 18. dayanılması güç onsuz olmuyo yardım edin. mesaj atıp onun burnunu kaldırmak istemiyorum ama dayanamıyorum. hep benden beklemesinden bıktım.

  2. tutku 16 Eylül 2011

    2 yıldır ilişkimiz 2 gün önce bitti o daha ayrıldıgımız gün baska kızla konuşmaya başladı evlilik hayallerrimiz herşeyi yıktı. onsuz yapamıyorum nefes alamıyorum ne olur yardım edin...

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız