Karşındaki kişinin seni sevdiğini nasıl anlarsın, Rumuz: Nina


| 08 Ağustos 2006 | 53 yorum | 52433 gosterim

Sevgi bir insanın size karşı tavrı yada sizin için yaptıkları ile belirlenemez. Bu uzun bir süreçtir ve yaşananlar, paylaşımlar gerçek duyguların ortaya çıkmasına neden olur.

Ben birini seviyorum ama onun beni sevdiğine inanmıyorum nasıl anlarım bana yardımcı olurmuşunuz?


Sevgili Nina,

“Karşındaki kişinin seni sevdiğini nasıl anlarsın?” sorusuna yanıt bulmakta zorlandım. Önemli olan öncelikle senin karşındaki kişiye karşı duygularını analiz edebilmen diye düşünüyorum. İnsanlar sevilmeyi çok severler bundan onur duyarlar ve Ego’ları tatmin olur ama önemli olan yalnız sevilmek mi yoksa aynı zamanda da sevmek mi? Sen bu kişiyi seviyor musun?

Kendi duygularından emin olduğun durumlarda o zaman karşındaki kişinin sana karşı olan duygularını irdeleyebilirsin. Öncelikle samimi bir şekilde kendi duygularını karşındakine anlattıktan sonra onun da duygularını öğrenmek istediğini belirtebilirsin. Abartısız, sade cevaplar daha gerçekçidir. Bir de gözler yalan söylemez derler. Bir kişinin yalan söyleyip söylemediğini vücut dili ifade eder. Kişi seninle konuşurken gözlerini kaçırırsa yalan söyleme ihtimali artar.

Ayrıca ilişkinin başında maalesef insanlar bir yanılgı yaşarlar. Odak noktası "BEN" olduğu için karşıdaki kişi ile ilgili tüm değerlendirmeler size karşı nasıl davrandığına göre yapılır. Böylece size iyi davranan özveride bulunan, eğlenceli olan, ilgili olan kişinin sizi sevdiği düşünmeniz çok normaldir. Aslında sevgi kişinin yalnız size karşı gösterdikleri ile belirlenemez, aksine uzun bir süreçte kişinin karakteri, başka insanlara davranışı, aileniz ile ilişkileri, ilgi alanları gibi pek çok etkene bağlı olarak birinin sizi sevip sevmediğini anlarsınız. Bu uzun bir süreçtir ve yaşananlar, paylaşımlar gerçek duyguların ortaya çıkmasına neden olur.

Tüm kalbinizle içinizdeki sese kulak verin cevabınız orada derinliklerde yatmaktadır.

Şüpheden uzak en güzel sevgiler sizlerin olsun.

Perihan Yazıcı

Forumdan Yorumlar (53)

 1. burçaq 20 Ağustos 2009

  benim bi sevdiğim çocuk var adıda berdan ve ben onu çoq ama çok seviorum onun beni sevdiğinide öğrendim ama bu hala onu bana demio demekde zorlanıo ve ben onu hala çok seviorum 2 yıldır bekliorum bir adım atsın die atmıoakıl bekliorum acaba ne yapabilirim die ne olur bana yardım edin artık sölüyorum berdan seni çok ama çok seviyorum

 2. inek1 20 Ağustos 2009

  yav ne çok seven var

 3. DERYA 18 Ağustos 2009

  YAV SEVGİ DİYE BİŞİ YOKTUR BUNU COK ZOR ANLADIM AMA ANLADIM KIZLAR HİÇ Bİ ZAMAN UZULMEYİN BUNLAR ASALAK VARLIKLAR YEMEGE CIKIN TELEFON GELMİŞ GİBİ BENİM CIKMAM LAZIM DİYİP CIKIN BIRAKKIN BUTUN HESEP ONA KALSIN TEST EDİLİP ONAYLANMISTIR İŞTE ERKEKLER BUNU ANLAMICAK KADAR SALAKTIR NEYSEKİ KIZ OLDUGUM İCİN SANALIYIM

 4. CaNTaaNeeM 17 Ağustos 2009

  iyi geceler ben birinden hoslaniyorum ve onun haberi yok bundan.. hosladim kisi bana durmadan bakio ben ona bakinca gözlerini kacirio hemen ve benimlen cok urasioydu billmem elindne ne geliosa yapiodu sinir ediodu öyle seyler yani.. SISCE BU BIR HOSLANTI OLABILLIRMI kendim düsüne düsne delirdim artik ama yine cvp bulamadim LÜTFEN bana biri cvp yazin cok ihdiyacim var.. VE onda da hoslanti varsa ne yapmaliyim bende oan bos olmadimi anlamsi icin LÜTFEN CVP yazin FIKRINIZE cok IHDIYACIM var.. Teskekür ediorum ins bua cvp yazan olur bu benim 2 inci yazisim ondan..

 5. fecra 13 Ağustos 2009

  en başta sevmiyordum sırf birini unutmak için çıkmıştım .ama çıktığım kişi bana olduğundan fazla değer veriyodu benim aklımda başkasında oldugundan fazla ilgilenmiyordum.her neyse eski sevgilimi unuttum şimdiyse ona bağlandım .fakat ben en başta ona ilgisizim diye oda benden intikam aldı beni aldattı şimdiyse deli gibi seviyorum onu.ben ondan intikam alıcam sanıor bna bşkasını sevdğini söylüor inanmıorm yardım edin bana ne ypmam gerekiooo .(

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız