İlişkilerdeki Yaş Farkı, Rumuz :ademmen


| 27 Haziran 2006 | 0 yorum | 5127 gosterim

Önce kendinize ve karşınızdaki hanıma zaman tanımanızı öneririm. Bu arada hem siz onu o da sizi tanıma fırsatı bulabilir. Bu ilişkiyi daha sonra daha ileriye götürüp götürmemeye birlikte karar vermeniz daha sağlıklı olur.

Merhaba Perihan Hanım. 29 yaşındayım. bir hafta evvel 32 yaşında bir bayanla tanıştırıldım. beni gerçekten etkileyen bu kişiyle evlilik hayalleri kurmaya bile başladım. Fakat aramızdaki yaş farkı sanırım onda bir düşünme zamanına ihtiyaç duymasına neden oluyor. bunu benimle paylaşmasada…. Kendisinin bir kaç görüşmeden sonra karar vermesini istedim. Sizcede aramızdaki yaş farkı bir problem mi? ilerde bu sorun yaratabilir mi? İkimizde üniversite mezunuyuz. ikimizinde başından birer nişanlılık dönemi geçmiş.. şimdide yanlış karar vermek istemiyorum. teşekkürler..


Merhaba Ademmen,

Yaş farkından önce bir haftalık bir sürede evlilik hayallerinin kurulmasını biraz yadırgadığımı söylemek istiyorum. Bir birliktelik için bu süreden ve yaş farkı sorunundan daha fazlası gerekir diye düşünüyorum. Eğer işin başında sen veya karşındaki kişi 3 yıllık farkı sorun edecek olursanız bu sizin ile yaşamaya devam eder ve bir gün bu ön yargı yüzünden aranızda sorun çıkma riski artar.

Daha işin başında bu ilişkiye çok yükleme yaparak başlarsanız beklentilerinize cevap bulamayabilirsiniz. Önce kendinize ve karşınızdaki hanıma zaman tanımanızı öneririm. Bu arada hem siz onu o da sizi tanıma fırsatı bulabilir. Bu ilişkiyi daha sonra daha ileriye götürüp götürmemeye birlikte karar vermeniz daha sağlıklı olur.

Daha önce yaşanan ilişkilerde kazanılan negatif veya pozitif deneyimler yaşanacak olan yeni girişimlerde doğru değerlendirilirse yarar sağlar. Hata yapmaktan korkmamalı ama aynı hatayı iki defa yapmamak için ise özen gösterilmelidir.

Sevgili Ademmen, insanlar için neyin sorun neyin sorun olmayacağını kişinin kendisinden daha iyi kimse bilemez. Aşağıdaki sorgulamanın size ve birliktelik düşündüğünüz hanıma yararı olacağına inanıyorum, eğer bunların cevaplarını birlikte verebilirseniz orta noktayı da bulabileceğinize ve tamam mı-devam mı sorusuna cevap bulabileceğinize yürekten inanıyorum.

– Nasıl bir evlilik (birliktelik) düşünüyorsunuz?
– Bu ilişkiden ne bekliyorsunuz?
– Bir birliktelikte kesinlikle kabul edemeyeceğiniz yapılar nelerdir?
– 3 Yaş gibi bir fark bir birliktelikte ne gibi sorunlar ortaya çıkarabilir?
– Önünüze çıkabilecek sorunlarla nasıl başetmeyi planlıyorsunuz?

Bir birliktelik iki kişinin yoğun çaba ve özverisi ile sürdürülebilir onun için yeni tanıştığınız kişiye saygı göstererek bu ilişkiyi birlikte götürme başarısını gösterebilmeniz dilekleri ile.

Sevgiler
Perihan

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız