Hatunca Paylaşım Toplantısından İzlenimler


| 19 Temmuz 2008 | 0 yorum | 4684 gosterim

Herşey tam planladığım gibi gerçekleşmemiş olsa da işin hatunca ile kısmı mükemmel geçti. Bazan insanın elinde olmayan koşullar oluşabiliyor. Bunlarla baş edebilmek için hatunca hocalarının bilgilerinden yararlanmış olduğumu gurur ile söyliyebilirim.


Hatunca Paylaşım toplantısı gündeme geldiği zaman çok heyecanlanmıştım. Zamanımı, tatilimi ayarlamış ve 6 Haziran’da İstanbul’da olmayı başarabilmiştim. Benim için bu seyahatin anlamı çok derindi. Hem seminere katılacak, dostlarla hasret giderecek aynı zamanda da uzun süredir görmediğim kızımı görecektim. Üstelik Seminer’den 2-3 gün sonra da Kıbrıs’taki annem ve diğer kızım ile görüşp denizen beni çağırdığı küçük bir tatil yapacaktim. Eh insan daha ne ister…

Herşey tam planladığım gibi gerçekleşmemiş olsa da işin hatunca ile kısmı mükemmel geçti. Bazan insanın elinde olmayan koşullar oluşabiliyor. Bunlarla baş edebilmek için hatunca hocalarının bilgilerinden yararlanmış olduğumu gurur ile söyliyebilirim. Toplantının hemen arkasında ağır hastalanan annemle ve onun üzüntüsünden felç geçiren ağabeyimle ilgilenmem gerekti. Bu zor koşulları göğüsleyebilmek için gereken gücü içimde bulabildiğime inanıyorum. Hatuncanın katkısını ise hiç yadsıyamam. Sevgili dostlar sunum vermek için katıldığım toplantıda diğer konuşma yapan arkadaşlardan öğrenmek benim için bir ayrıcalık olmuştur. Tümüne huzurlarınızda teşekkür ederim.

Çiğdem Hanımın, İnci Hanımın, ve Derya hanımın yazılarında detaylı olarak anllattıkları gibi hatunca toplantısı panlandığı gibi gerçekleşti. Toplantının yorumunda tekrar olmaması için ben olayı farklı bir açıdan değerlendirmek istiyorum.

Lojistik bakımından herşey en ince noktasına kadar İnci Hanım tarafından düşünülmüştü. Organizasyon ve çözüm üretme yeteneği beni etkiledi. Doğal olarak katılımcı profili çok değişkendi. Rumuzların arkasından çıkma cesaretini gösteren; şartları uygun olan dostlar bizlerle oldular. Profesyonel olarak birçok kez sunum yapmış olmama karşın oldukça duygusal anlar yaşadım bunun nedeni orada bulunan insanların toplantıya yürekleri ile katılmış olmaları idi. Bilgi ve deneyimlerini aktarmak adına her çıkan sunucuya desteklerini coşkuyla, samimiyetle sunmaktan çekinmediler. Almaya hazır bir kitle ile bütünleşmek kolay oldu.

Sanal ortamdan gerçek dünyaya taşınılan duygu ve düşünceler, bilgi birikimi salonda büyük bir zenginlik oluşmasına yol açtı. Hatunca’ya katma değer yaratmak arzusu buyudu. Anladım ki sevgili dostlar birilerinin kalbine dokunabilmişiz ve onlar da bizim kalblerimizde yer edinmişler. Karşılıksız insan sadece çocuklarına verir diye düşünüyorum ama yüklemesiz, koşulsuz dostluğu da çok özlemişim. Katılımcılar arasında önceden tanıdığım dostların yanısıra yıllardır tanır gibi olduğum ama ilk defa gözlerine bakabildiğim kişiler oldu. İnanılmaz umut, gurur ve sevgi gördüm o gözlerde. Bu toplantıdan daha birikimli daha zenginleşmiş olarak çıktığıma inanıyorum.

Geleck Hatunca toplantısını dört gözle bekliyorum. Sizin huzurlarınızda başta Çiğdem Hanım olmak üzere Hatunca ailesine, emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür etmek isterim.

Saygılarımla,

Perihan Yazıcı

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız