Fal, kehanet..v.b..durumlar, Rumuz :


| 07 Kasım 2005 | 2 yorum | 8024 gosterim

Sizce ne yapmalıyım? Bana bir akıl verin. Lütfen buna çok ihtiyacım var. Onu çok seviyorum.

Merhabalar…
Benim şu an evlenmeyi düşündüğüm biri var. Fakat ben arkadaşıma uyup bir falcıya gittim. Arkadaşım tavsiye etmişti. Falcı kadın gelecekle ilgili kehanetlerde bulunuyormuşş. Falcıya gidiş amacım şu anki ilişki arkadaşıma baktırmaktı… Neyse falcıya gittik. Kadın doğum tarihimi ve ismimi yazdı, sonra herhangi aklıma gelen 5 tane sayı söylememi istedi. Bende aynen söylediklerini yaptım. Falcı kadın bana o kadar kötü kehanetlerde bulunduki. Şaşırdım donakaldım. Kadın "Sen bu kişi ile evlenme, evlenirseniz 3 yıl içinde ayrılırsınız" dedi. Ayrıca "Onun ailesi seni istemez"deyince ben şok oldum. Oraya gittiğimede gideceğimede pişman oldum. O gece hiç uyumadım. Evlenme hayalleri kurduğum kişi ile ayrılmayı bile düşündüm. Ayrıca şu an bu ilişkim devam ediyor. Ama korkuyorum ya bu kehanet gerçekleşirse diye. Birde bana evlilik ile ilgili bir aş verdi. Ve ben şimdi tüm bunların çıkmasından korkuyorum. Ne yapmalıyım? Benim hemen karar vermem gerekiyor. Ve bu yaşadığım olaydan kimsenin haberi yok. Ama psikolojim bozuldu. Evlenmekten korkuyorum. Sizce ne yapmalıyım? Bana bir akıl verin. Lütfen buna çok ihtiyacım var. Onu çok seviyorum.
TEşekkür ederim…Sevgili Golge Ciceği,

Birçok insan tarih boyunca özellikle karar eşiğinde oldukları zamanlar hep falcılardan medet ummuşlardır. Kehanet beklentilerine uygun olursa sevinmişler değilse de sizin gibi dehşete düşenler çok olmuştur.

Birlikte olduğunuz kişi ile evliliği düşünecek boyutta bir ilişkiniz olduğunu anlıyorum. Bu durumda sizin geleceğinizin nasıl olacağını falcılar mı daha iyi bilebilir yoksa siz mi öngörebilirsiniz? Etrafınızdan etkilenmeden birlikte olduğunuz kişiyi kendinizin değerlendirmesi daha uygun olmalı diye düşünüyorum ayrıca böylece gelecekte yaşayacaklarınızdan ne falcıları ne de başka birini sorumlu tutmazsınız. Kişi sorumluluğunu üstlenir ve seçimlerini yaparsa sonuç ne olursa olsun buna yaşamın öğretisi gibi bakabilir. Deneyimlerimizi böyle kazanıyoruz. Bazı kötü acı süreçler ise ileriki gücümüzü oluşturabilir. Başkaları adına karar vermek ne kadar yanlış ise sizin adınıza baskalarının karar vermesi o denli kötü bence. Gelecekte yaşamınızın nasıl olcağını falcı dahil Allahtan başka hiç kimse bilemez. Sadece elde olan belirtilere bakarak öngörü yapılabilir. Her işte olduğu gibi evlilik de bir risk taşır ama kaza geçirme tehlikesine karşın arabaya da uçağa da biniyoruz. Önemli olan alınabilecek risklerin doğru hesaplanmasıdır.

Kızlarıma hep söylediğim gibi neyi istemediğinizi sorgulamak gerekir. Gönül bu çok şey isteriz. Onu sınırlandırmak zor olabilir ama ne istemediğimizi bilirsek daha az hata yaparız.

Biliyorum kafanı belki de daha da karıştırdım. Bu işin kolay yolu yok. İlişkine, evlenmeye, yapacaklarına sen karar vermelisin. Kısacası en doğru kararı senden başkası veremez. Falcının kehaneti ya doğru çıkarsa diye yaşayacağın güzellikleri kaçırabilirsin ama diğer yandan da belki sen evliliğe henüz hazır değilsin ve kendine geçerli neden arıyorsun. İçindeki sesi dinle o hep doğruyu söyler.

Kedine güvenerek sağlıklı karar verebilmen dilekleri ile….

Peri

Forumdan Yorumlar (2)

  1. ooooyyyy 06 Mart 2010

    ben oğlak burcuyum burcumu yorumlarmısınız

  2. melinda 10 Haziran 2009

    Bakin guzel arkadasim==Bir falci hayatinizi yonetemez ama psikolojinizi bozabilir=Gercekten severseniz size yureginiz en dogru cevabi verir=

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız