Eski Aşkımı Unutamıyorum, Rumuz : çaresiz


| 27 Haziran 2006 | 46 yorum | 12746 gosterim

Birşeyleri bitirmeden önce çok iyi düşünmeli ve ileriyi öngörmeye çalışmalı insan. Karar verme süreci çok önemlidir. 


Merhaba yaptığınız yorumları çok beğeniyorum..

Benim sorunum liseden beri çıktığım sevgilimi unutamıyorum. Lise bitince ayrılmıştık ve ben o arada iki kişi ile çıkmış bi kerede nişanlanıp ayrılmıştım, oda başka insanlarla çıkmıştı. Eski nişanlımdan ayrıldıktan sonra tekrar birlikte olduk ve şu an 1 aydır ayrıyız ve ben onu yine unutamıyorum unutmak istiyorum ama beceremiyorum ne yaptım ise olmadı sizce ne yapmalıyım bana yardımcı olun lütfen


Sevgili Okuyucum,

Güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederim. Yorumlarımı esasında siz okuyucularım yaratıyorsunuz. Bunlarla sizlere küçük de olsa bir katkı payım oluyorsa amacıma ulaşıyorum demektir.

Lise dönemlerinde aşık olmak güzel olmalı. Hiçbir sorumluluğun ve yüklemenin olmadığı saf ve sadece sevgiyi yaşamak geliyor aklıma…. Bu dönemlerde yaşanan ilişkiler genellikle tutkuya kolayca dönüşebilirler ve daha sonra yaşanan her ilişkide bu ilk yaşananlar bir temel oluşturur ve ister istemez karşılaştırmalar yapılır. Siz lise birlikteliğinizi kafanızda taşıdığınız sürece yeni ilişkilerde sorun yaşama olanağınız oldukça yüksek olur çünkü sadece son verdim demek yetmez onu kafanızda da bitirmeniz gerekir. Genelde bir ilişkiye son verirken hep açık kapı bırakmak isteriz, çünkü bu bizim güvencemiz, yedeklememiz gibidir. Yeni adımlar sonunda pişman olursam geri dönebileyim kaygısı ile bunu yapmak isteriz ama unutulmamalıdır ki gerçekten bitirilmeyen bu tür kararlar yüzünden ileriye doğru yürümekte güçlük çekeriz çünkü geçmişin yüklerini sırtımızda taşımaya devam ederiz.

Birşeyleri bitirmeden önce çok iyi düşünmeli ve ileriyi öngörmeye çalışmalı insan. Karar verme süreci çok önemlidir. Acele etmeden belli hedefler ve süreler belirlemeli daha sonra toplanan tüm detaylar irdelenerek bir karara varılmalıdır. Kendinize ve çevrenize saygı duyabilmek için de verilen karar ne olursa olsun ona sadık kalınmasında yarar görüyorum. Bu kişinin ikileme düşmesini önler ve ileriye bakmasını kolaylaştirir.

Eski aşkınızı unutmanızın kolay olduğunu sanmıyorum ama üzerinde çalışabilirsiniz. Eğer bu ilişkiyi sürdürmek ise kararınız bunun için çalışabilirsiniz ama isteğiniz onu unutup yaşama devam etmek ise o zaman her alışkanlıkta olduğu gibi önce ilk 21 gün sıkıntı çekersiniz ama kararlı olduğunuz zaman bunun da zaman içinde başarıldığını görebilirsiniz en azından sizi olumsuz etkilmesini önlemiş oursunuz.

Duygularınızın kontrolünü elinize alabilmeniz dilekleri ile…

Perihan

Forumdan Yorumlar (46)

 1. aysu 02 Temmuz 2011

  2 Yıldır bi ilişkim wardı askeredeyken bile bekledim btmese az kalmştı ayrldık o bşkayla knşmaya bşladı artk ama ben onu unutamıyorum nefes alamıyrm onsz olmuyo denedim olmuyo ona o kadar çk alştmki.. artık benim için hayat bitti sanki.....

 2. aziz 06 Haziran 2011

  sevgili perihan abla ben bir kızı seviyorum onunda eski sevdiği insan var ben ona açıldıkça olmaz diyor şimdi bana nişanlıyım diyor ama parmağında yüzük yok bunu neden demiş olabilir. bu gün doğum günü bir şeyler aldım yanlız sabah biriyle gördüm ve yanımda geçti sonra durdu bana baktı gülerek ben bundan bir şey anlamadım bana yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin şimdiden vereceğiz cevap için teşekkür edeiyorum

 3. ballı sakız 04 Haziran 2011

  1 senedir nişanLıyım 26 qün sonra düqünüm oLacak ve sewdiqim insanLa bir ömür boyu beraber oLcam fakat buqün benm doqum qünüm we o hatrLamadı şimdi telefon açıp ona kızmalımı yoksa hiç bişe olmamış qibi umursamamalımıyım daha 2 hafta önce de senemiz doldu ve ben elimden qeldiqi kadarıyla ona bir süpriz yaptım hiç bişe yapmadı bişe yapmasını beklemşorum ama en azından nice senelere demesi qerektiqini düşünüorum ne olur acil cevap ?

 4. gökmen 04 Haziran 2011

  liseli yıllardaki aşklar tabiki de unutulamaz! saf ve çıkar olmayan aşk dönemidir o yıllar! sonraki dönemlerde insanoğlu çıkarı hayat kavgasını görür. aşklar sadece paraya bakar olur! onun için liseden sonra yaşanan aşkların büyük bir çoğunluğu para aşkıdır menfaat aşkıdır! bir dönem futbolcuları adam yerine koymayan zihniyet şimdi para ile beraber futbolcuların peşinde gezer oldu! futbolcular aranan adam oldular yani! bende 33 yaşındayım! hayatımda tek bir kez sevdim ve sonsuza kadar da onu seveceğim! benim olmayacağını bile bile! evli olsa da sene de bir kez uzaktan görsem bile yine de onu seveceğim! onun için evlenmek çok da akıllıca olmasa gerek! bu tür durumlarda evlilikten mutluluk çıkmaz sadece dert çıkar! elif hayat sensiz ama yine senle devam ediyor! keşke o kadar aptal olmasaydın! bitirdim dediğimden bu yana 15 sene geçti! evet seni bitirdim ama sevgini asla!

 5. gece 22 Mayıs 2011

  Birsini öyle çok sevdim ki! kaldı ki yaşım daha 14 tü ilk başta hoşlanıyordum ondan ama gerçkten kimsenn anlaymycağı bi şklde sevdm onu.İlk aşkı bendm ve sonra kız kardşm dediği bi kızla çok yaknlştı ve ben lanet olsun ki kıskançcn tekydm.Ama hisseettm.Sonra gzlce çktlar sonrda bilerek ilk kızdım flen sonra bna bişey yapmıcak msn dedi seni allaha havle ediorum dedm ve ertesi gn ayrıldı sebebp "Kız onu sevmemiş." ne yaşarsan onu yaşatrsn ve sonra ben onun ihntni bi kenra çekp nefretimi ble! ona böle yap anca katnlırsın dedm ynnda oldum tekrrdan çktk ilk zamnlarda beni sevmediğini biliyordum !unutamamıştı ama hiç belli etmedm ynde.Sonra bna çok bağlndı ve onu çok sevdm oda beni çok şey yaşdk birlkte ve o benm ilk aşkmdı dha önce hiçkmsye böle bşy hissetmedm!! ailem öğrnnce istemedi, ilk gnlrde zorla olsada ilkşmizi devam ettrdk ama geçerkten o kadar masumdu ki..Sonra doğum gnmde seni seviyorum herşyden çok dedi.2 gn sonra hayatımı yaşamak istiorum aşka inanmıorum flan flen.Biz artk onunla hiç karşlaşmadık.Ama ben ara sıra dayanamap ona söylüodum kalbmden ne geçtyse bir sürü krz yaşadım onun yznde herşeyi mavhettm .Pişman mym? ASLA! çnkü aşkı öğrndm artk kmsyi sevmycem..Sevemiorum ..O artk bni unttu ama ben hep onnla yaşıorum

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız