Açmadan soluyor, Rumuz: Tomurcuk


| 25 Ocak 2006 | 0 yorum | 4738 gosterim

Eşim beni çok sevdiğini söylüyor ama ne yazık ki bunu hiçbir şekilde gösteremiyor. Ben eşimden sadece ilgi, sevgi, güleryüz, tatlı dil bekliyorum. Başka hiç birşeyde gözüm yok.

Merhabalar Perihan hanım,

Ben 2 yıllık evli bir bayanım daha öncede 2 yıllık bi evliliğim olmuştu ama dayak hakaret kısacası şiddetli geçimsizlikten boşandık. İlk eşimden 5 yaşında bir kızım var. Benim şimdiki eşim gerçekten çok iyi bir insan ama dediğim gibi tomurcuk solmak üzere çünkü benim eşim beni çok sevdiğini soylüyor ama ne yazıkki bunu hiçbir şekilde gösteremiyor ben eşimden sadece ilgi sevgi güleryüz tatlı dil bekliyorum başka hiçbişeyde gözüm yok gerçekten ama ne yazık ki hiçbirini görmüyorum. Kızımla ilişkileride çok iyi kızım ona baba diyor. Yani dediğim gibi gerçekten ne yapacağimi bilmiyorum çok çaresizim.benim eşimin işi daha önceden çok zordu nerdeyse 15 saatten fazla çalişiyodu son 4 aydır iş yerindeki bir değişiklikten sonra çalişma saatleri benimkiyle aynı oldu. Yani aynı saatte evden çıkıyor aynı saate eve geliyoruz (biz eşimle aynı yerde çalişiyoruz.)Ve bu değişiklik bizim ve ailelerimizinde çok hoşuna gitmişti ben hep eşimle beraber olmak geçmişin acısını çıkarırcasına hep beraber olmak istiyodum ve çokda mutluydum ama ne olduysa eşim sıkıldığını söyledi inanırmışınız o an ölmek istedim mahvoldum benden sıkılmışti keşke ölseyimde bu sözleri duymasaydım. Oysaki ben onunla yaptığım her şeyden çok zevk alıyorum sevgimi ona fazlasıyla veriyorum ve gösteriyorum o da bunun farkında ama niye böyle olduk anlamıyorum ne olur bana bir çıkar yol gösterin sakın eşinle konuş falan demeyin çünkü benim eşim hiç konuşmaz gerçekten belki sorduğum sorulara cevap verse böyle olmazdık ama hep susuyor işte en kısa zamanda cevabınızı bekliyorum lütfen ne olur yardım edin bana


Sevgili Tomurcuk,

Öncelikle size de geç cevap verdiğim için çok özür dilerim. Başıından bir evlilik geçmiş ve ikinci deneyiminde de şu an mutsuz olduğunu ve kendini çaresiz hissettiğini anlıyorum. Satırlarından pırıl pırıl 5 yaşında bir kızın olduğunu ve yeni birlikteliğinde kızın ve eşin arasında bir sorun olmadığını anlıyorum. Bu azımsanmıyacak kadar önemli bir olgu. Genelde boşanmanın sonucunda kişiler çocukları ve yeni eşleri arasıda doğabilecek sorunlardan korkar hatta paniğe kapılırlar. En azından bunun mutluluk yolunu aydınlatacak ilk unsurlardan biri olduğu düşüncesindeyim.

Eşinin sana karşı ilgisiz olduğundan yakınıyorsun. İnsanlar farklıdır. Kimisi dışa dönüktür duygu ve düşüncesini açıkça ve coşkulu olarak karşı tarafa aktarabilir. Kimi insan ise içe dönüktür. Fazla hissettiklerini davranışlarına yansıtamaz. Eşinin sana ilgisiz olduğunu hissetmene sebep olan nedenleri bilmem pek mümkün değil. Eşiniz baştan beri size karşı ilgisiz miydi yoksa son zamanlarda mı böyle hissetmeye başladınız? Eşiniz ile konuşmanızı yine de önereceğim çünkü sorununuz onunla. Tek tarflı olarak bu konuyu çözemeniz olanaksız gibi geliyor bana. Neler hissetiğinizi eşinizin bilmesinde yarar görüyorum. Ben size empati duyabilirim ama sorununuzu ait olduğu kişi ile çözebilirsiniz. Eğer eşinizi size olan davranışları ile yargılama yerine kendisini olduğu gibi kabul edebilir ve öyle değerlendirebilmeyi denerseniz, yaşam kalitenizin tümünü göz önünde bulundurabilirseniz yardımcı olabilir diye düşünüyorum. Tomurcuğun solmasına izin vermeyin. Onu bol bol sulayıp sevgiyle bakın. Siz sevilmeye değersiniz.

Mutluluğunuzu başkalarının eline bırakmamanız dileği ile

Perihan

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız