Vanilyalı kahve


| 10 Aralık 2007 | 0 yorum | 5276 gosterim

Ne zaman büyüdün böyle ??..Henüz 13 yaşındasın ama 1.80 boyun ve 44 numara ayakkabılarınla yanımda 15-16 yaşında gibi duruyorsun..


Bu haftasonu hoş bir akşam yemeği sonrası Teşvikiye caddesinde oğlumun kolunda yürürken , yüzünü görebilmek için başımı hafifçe yukarı kaldırdığımı farkettim..Ne kadar zamandır başımı hafifçe kaldırıyordum konuşurken kimbilir ?? Farketmemişim…

Ağır ağır yürüdük…Kolkola…Ondan bundan konuşarak,gülüşerek….Vitrinlere bakarak.. "Kahve içer misin ?" dedi..Komiğime gitti…Gülümsediğimi görmesin diye adımlarıma verdim dikkatimi .. "e içelim.. " dedim… Kolunu omuzuma sardı hafifçe sarıldı…"gel o zaman " diye sola doğru yönetti..

Az sonra bir yeniyetmeyle karşı karşıya otururken buldum kendimi… Sessizce garsona işaret edişini izledim.."ne içersin annem ? .." "ben ne içiyordum yaaa bilmiyorum ki oğlum.. çok sevdiğim bir içecek var ama….neydi acaba o yahu.. neyse.. vanilyalı birşey vardı ondan istiyorum…" "peki , hanımefendi için vanilyalı ne verebilirsiniz? Ben de bir … istiyorum.. hayır esmer şeker değil…teşekkür ederim.. "

Ne zaman büyüdün böyle ? Henüz 13 yaşındasın ama 1.80 boyun ve 44 numara ayakkabılarınla yanımda 15-16 yaşında gibi duruyorsun..Aslına bakarsan çenende 3-5 tel sakalın , belirgin bıyıkların,kalın kaşlarınla iyice çirkinleştin ama , kumral dalgalı saçların,ince uzun parmaklı ellerin ,boyun posunla bir yandan da oldukça yakışıklı sayılırsın.. Yavaş yavaş gidiyorsun, biliyorum.. Arkadaşların , hobilerin kendi sosyal çevren var…Ama bu pazar akşam yemeği alışkanlığımız iyi oldu..Hafta içi senin okulun, derslerin ,turnuvaların…benim işim, dışarı programlarım derken neredeyse "günaydın , iyi akşamlar" a döndü görüşmelerimiz aynı evin içinde…Bir de haftaiçi dizilerimiz var tabi.. Koltuğa yayılıp birlikte izlediğimiz..
Ben caddede yavaş yavaş ortaya çıkan yılbaşı süslemelerini izleyerek bunları düşünürken kahvelerimiz geldi… "İstediğin gibi olmuş mu anne ? " "evet oğlum.. harika.. " yüzünde muzaffer bir eda ile gülümsedi.. "Kahveler benden" dedi.. "Tamam.. senden olsun.."

Sessizce kahvelerimizi içtik…Hesabı ödeyişini ,cüzdanını cebine koyuşunu izledim.."Kalkalım mı anne ?" "Kalkalım canım..Teşekkür ederim kesene bereket.." "afiyet olsun annem ne demek.."

Giyinmeme yardım etti.. Kendisi de giyindi,şapkasını kafasına taktı.. Birlikte dışarı çıktık..Gece ayazı yüzümüzü yaktı.. Ellerini cebine sokup kolunu dışarı doğru hafifçe açtı..Tekrar koluna girdim…Ağır ağır nişantaşı'na doğru yürüdük…Babaocağıma giden sokağın önünden geçerken başımı Park Apartımanı'na doğru çevirdim..

Annem ikinci kat penceresinden gülümseyerek bize bakıyordu..

8 Aralık 2007

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız