Sen biliyorsundur,eminim..


| 10 Şubat 2010 | 3 yorum | 4179 gosterim

Hayatıma dışarıdan bakanlar , benimle yaşayanlar , sağımda solumda dolaşanlar , birlikte sofraya oturup ekmeğimi suyumu paylaşanlar bilmez.


Sabah gözümü açar açmaz ve uyandığımda , yataktan kalktığımda, yüzümü yıkarken , çaydanlığa sabah çayımızın suyunu doldururken , oğlumu uyandırıp koridora çıktığımda kapının önünde sırtüstü yere yatıp cilve yapan kedimizin göbeğini okşarken,uykulu gözlerle salonu geçip balkon kapısını açtığımda…Hazırlanıp evden çıkar çıkmaz yüzüme çarpan sokak kokusunda , arabamın radyosundaki müzikte , yol boyunca otobüslerle , insanlarla,trafikle boğuştuğumda hep yanımda sen varsın..Birkaç kez hastalanıp yattığım hastane odasında yatağımdan görebildiğim kadarıyla mavi gökyüzünde de sen hep vardın..

Hayatıma dışarıdan bakanlar , benimle yaşayanlar , sağımda solumda dolaşanlar , birlikte sofraya oturup ekmeğimi suyumu paylaşanlar bilmez.

Ne zaman kafamı kaldırıp gökyüzüne baksam , pırıl pırıl parlayan güneşten ya da gecenin karanlığında gördüğüm her yıldızdan bana gülümsüyorsun.Ne zaman Kuruçeşme’den geçsem , Arnavutköy’e uzansam,Bebek Koyu önüme serildiğinde ,sahilde yürürken,araba kullanırken yanımda hep sen varsın..Bilirsin severim sofraları,ne zaman İstanbul’a karşı bir sofraya otursam karşımda olursun..Ne zaman güzel bir şarkı dinlesem , seninle birlikte mırıldanırız.

Hayatıma dışarıdan bakanlar , benimle yaşayanlar , sağımda solumda dolaşanlar , birlikte sofraya oturup ekmeğimi suyumu paylaşanlar bilmez.

Alışveriş yaparım akşamları,fırına, bakkala,eczaneye..heryere seninle giderim..Yemeği seninle hazırlar ,salatayı senin sevdiğin gibi yapar,yemeği seninle birlikte yerim.Yorgun günlerin sonunda televizyonun karşısına seninle oturur,sevdiğim dizileri seninle birlikte seyrederim . Gece yatmadan önce pencereye gider,başımı sonsuz gökyüzüne kaldırır hala sağ olduğun için şükrederim ve altında birlikte yaşadığımız gökyüzüne bakar sana iyi geceler dilerim..

Hayatıma dışarıdan bakanlar , benimle yaşayanlar , sağımda solumda dolaşanlar , birlikte sofraya oturup ekmeğimi suyumu paylaşanlar , eşim dostum, gelenim gidenim,bakkal,kasap,bindiğim taksinin şoförü,alışveriş ettiğim esnaf,balkonumdaki kumrular hiçbirisi , hiçkimse bilmiyor…

Ama sen biliyorsundur,eminim..

Sabah gözümü açar açmaz ve uyandığımda , yataktan kalktığımda, yüzümü yıkarken , çay suyunu koyarken , oğlumu uyandırıp koridora çıktığımda yere yatıp sev beni diyen kedimizin göbeğini okşarken,uykulu gözlerle balkon kapısını açtığımda…Evden çıkar çıkmaz yüzüme çarpan sokak kokusunda , arabamın radyosundaki müzikte , yol boyunca otobüslerle , insanlarla,trafikle boğuştuğumda , gece uykuya dalmadan hemen önce ,hep yanımda sen varsın..

Sen hep benimlesin…
Sevgililer günün kutlu olsun Sevgili Sevgilim.
İnci İlhan

Forumdan Yorumlar (3)

  1. ışıl 03 Mart 2010

    Beğenerek okudum.Hiç birşey beklemeden,ummadan,göremeden sadece kalbinde düşüncelerinde birlikte olmak bunu yaşayan anlar çok güzel ifade edilmiş .Teşekkürler...

  2. iilhan 22 Şubat 2010

    sayın ahyuba .Gerçek sevgi sevgilinin yanınızda olmasını gerektirmiyor.Bedeniniz ve ruhunuzla onunla bütünleşiyor ve sevginin bir başka boyutunu keşfediyorsunuz.Sitemsiz,yargısız büyük bir tevekkülle sevginizi içselleştiriyorsunuz.Anlatmak istediğim buydu.Sevgi her ne şekilde yaşanırsa yaşansın çok güzel bir duygu.Sevgilerimle,iilhan

  3. ahyuba ayb 15 Şubat 2010

    sandim ki bu ilgi bu övgü bedenimize ait.yani bu yazılar sanki kendi bedenimize yazılmış gibi.nerye gitsek ne yapsak hep aynı bedenle yapıyoruz.aynı bedenle yaşlanıyoruz.onun için bu yazı sevgiliye değilde kendi rumuza kendi bedenimize yazılmış olsa daha doğru olurdu çünkü bu yazıların gerçek sahibi mbedenimiz vücudumuz ...

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız