Kreşendo


| 09 Şubat 2006 | 0 yorum | 5987 gosterim

Arasıra sarsılmalı insan…..Aşık olmalı… Onsuz yaşayamamalı.Görmeden durmamalı.Hep onu düşünmeli…Kalbi hızlı hızlı çarpmalı.Adrenalin serotonin dopamin seviyesi yükselmeli

Kimyası değişmeli yemeden içmeden kesilip zayıflamalı fiziği değişmeli… Karşılaşabilmek için hep onun olduğu yerlerde gezmeli coğrafyası değişmeli…Hayatını düşündüğünde bundan sonra onsuz bir hayat yaşayamayacağını söylemeli kişisel tarihi değişmeli… Nesi varsa değişmeli… Daha farklı giyinmeli….Yaşlanmaktan beğenilmemekten korkmalı..Herşeyle barışık yaşamaya alışırdığı , iyice terbiye ettiği beyni durmalı… Hayatı altüst olmalı…Kıskanmalı deli gibi….Gözükulağı telefonda olmalı…Olur olmaz zamanlarda arayıp seni seviyorum demek gelmeli içinden…Çiçekler göndermek istemeli…Mektuplar yazmalı göndermeden yırtıp atmalı.. Karşısındakini baştan çıkarmak için denemediği yol kalmamalı…….Birlikte elele film seyretmeli..Yağmurda yürümeli.Hhastalandığında başında beklemeli… Sarılıp uyumalı…. Ondan az önce uyanıp sessizce aşkını seyretmeli….

Arasıra sarsılmalı insan ya….Aşık olmalı…

Biri hayatına girip , inandığı savunduğu herşeyi altüst etmeli…Akşam yanına gitmek için saniyeleri saymalı…Delilikler yapmalı… Gece kimse duymadan evden çıkıp sabah kimse uyanmadan eve girecek kadar gözü dönmeli….Bütün maaşını ona hediye almaya yatırıp ev kirasını ödemek için borç almalı mesela..Acı çekmeli….Sitem etmeli.. Zarar veriyor bana diye düşünüp yine de vazgeçememeli….Sevmeli çok sevmeli.. Deli divane olmalı…Mutluluk mutsuzluk hepsi birbirine karışmalı….Etrafındakiler “bugünlerde sende bir değişiklik var…ışık saçıyorsun” demeli…Her aynaya baktığında farketmesine rağmen” yok canım ….“demeli insan..İçten içe mutlu olmalı… Hemen telefona sarılıp bu ışıltının sebebinin “sesini” duymak için sabırsızlanmalı…

Ara sıra terketmeli terkedilmeli insan… sonra kavuşmalı …..

O saatlerin büyüsünü yaşamalı…O kahredici zamanların arkasından mutluluğun zirvesine çıkmalı….Bir dibe vurup ,bir göklere yükselmeli…. Kimyası, fiziği , tarihi, coğrafyası değişmeli….

Bu duygu sağanağının bağımlısı olmalı… Yaşam bir kreşandoya dönmeli… Hayat hızlanmalı…

Birşeyler birşeyler olmalı…..hep “çok iyiyim , çok mutluyum “ diye yaşanmaz ki….Yaşanır da keyfi olmaz….heyecanı olmaz…..

Yok bu böyle olmaz !

Arasıra aşık olmalı ……

İki kişilik bir senfoninin kreşendolarında önce kaybolup sonra yeniden doğmalı……

İ.İlhan

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız