Kırmızı Başlıksız Kız


| 20 Temmuz 2006 | 0 yorum | 4767 gosterim

Bundan  sonra her ne yaparsam sadece “içimden öyle yapmak geldiği için” yaptığımdan emin olunuz…

Ben artık hiçkimse mutlu olsun diye birşey yapmak istemiyorum….Beni ne rahatlatacaksa onu yaşayacağım….Karşımdaki kırılmasın diye birşey yapmak ya da yapmamak istemiyorum…Etrafımda en küçük bir hareketimden az ya da çok etkilenecek ve (kendisi etkilenmekle kalsa yine iyi , beni de etkileyecek ) o kadar çok insan var ki … İçiçe geçmiş bir sürü çember var etrafımda tam ortasında da ben duruyorum…

Sizi mutlu edeceğim diye , (daha da ağır olanı) mutsuz olmayın,darılmayın, alınmayın,kırılmayın diye hem beynimin hem ömrümün ne kadarlık bir kısmını,kısacık ömrümüm kaç saatini – dil dökerek – emrinize amade tuttuğumu hesapladığımda dudaklarım uçukladı……

Her alınganlığınızda , her kırılganlığınızda sizin gönlünüzü alabilmek için harcadığım enerjinin milyonda birini, toplam ömrüm boyunca, kendimi mutlu etmek için harcamamışım….Siz ne yaptınız ?? Çemberi daralttıkça daralttınız…..Yavaş yavaş ve hiç farkettirmeden bilinçaltıma yükledikleriniz , beni çapı bedenimden küçük bir çemberin içinde , kıpırdayamaz hale getirdi….

Yüklediklerinizle yaşattığınız pişmanlıklar , pişman olmayı gerektirecek hiçbirşey yokken dahi “pozitif olmak,elini uzatan olmak,alttan almak,negatif duygulardan arınmak” adına yaptığım şaklabanlıklarla beslene/beslene artık obezleşen egonuz öyle büyüdü öyle büyüdü ki …Benimle arasında sadece “alınganlığa” geçit verecek hale geldi….

Varsa keyif aldığınız ve hayatınızda bir renk olduğunu düşündüğünüz iyi bir tarafım,huyum,davranışım, gülüşüm ya da birşeyim..Bugüne kadar her ne için benimle görüştüyseniz,seviştiyseniz,dertleştiyseniz,rakı içtiyseniz,şarkı söylediyseniz,telefonlaştıysanız,kitap okuduysanız,denizi seyrettiyseniz…her ne için ne yaptıysanız, ( sadece birini ya da birkaçını yapmış ve benimle bugüne kadar o yüzden birlikte olmuş da olabilirsiniz..farketmez..hiçbirini yapmamış ya da yapıp keyif almamış buna rağmen birikte olmuşsanız o da sizin probleminiz demek çok vaktiniz vardı birazını benimle harcadınız…) eğer varsa… Arzu ederseniz ,( size göre ) keyif aldığınızı düşündüğünüz tarafımın hayatınızdaki varlığının devam etmesini arzu ederseniz , sadece o tarafımın keyfini sürmeye devam edebilirsiniz… Böyle bir isteğiniz yoksa rica ediyorum artık susunuz…

Hayatımın tamamen dışında olduğunuz halde içindeymiş gibi görünmeyiniz…Uzayan burnunuzu görüp sizi sobeledim…

Buradan hepinize duyuruyorum..Pozitif mozitif olmak umurumda değil..Canım o gün nasıl olmak isterse öyle olacağım…Niye hep mutlu olmak / ya da etmek zorunda olayım yaaa??? Aaaaa………..

Hiçbirşeyi siz darılmayın kırılmayın ya da ayıp olmasın diye yapmak istemiyorum.. Sadece kendimi mutlu etmek için yaşamak istiyorum..Beni ne rahatlatacaksa öyle yaşamak istiyorum..Beni birisi için fedakarlık yapmak rahatlatacaksa o fedakarlığı niye yaptığımı sizlerin “ay değer mi kendine yazık ..!! “ dövünmelerinize (!) açıklamalar yapmak zorunda kalmadan yaşamak istiyorum….

Bu yüzden bana hiçbirşey için sitem etmeyiniz ve benim için üzülmeyiniz (!!!!)….

Ve yine aynı nedenle bundan sonra her ne yaparsam sadece “içimden öyle yapmak geldiği için” yaptığımdan emin olunuz… 

İşte böyle ..Hakkımda verebileceğiniz tek karar beni hayatınızın içinde isteyip istemediğiniz olabilir..Bunun dışındaki konuları bir zahmet öbür dünyada "rahmetliyi nasıl bilirdiniz ? "diye soranlara  anlatırsınız. Kendimi temize çektim…..

Artık sesinizi duymuyorum…….

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız