Haziran


| 28 Mayıs 2006 | 0 yorum | 4320 gosterim

Bazı durumlara göre genç, bazı durumlara göre yaşlıyım artık..

“Güneş 22 Mayısta İkizler burcuna girdi..Yeni ay 27 mayısta ikizler burcunda doğacak sevgili ikizler önünüzdeki bir yılı planlayın..”

Demek yine geldin "Haziran"….Haberlere bakılırsa bir çentik daha atmanın vakti yaklaştı.Biliyor musun ben kaç çentik attığımı hiç saymadım bugüne kadar..Hatta öyle 40 yaş bunalımı falan bile yaşamadım..Yani ne “30 yaşına geldim eyvah gençlik gidiyor “diye telaşlandım.ne “40 yaşına geldim yüzüm kırışacak” diye korktum.Geçenlerde kaç yaşında olduğumu düşündüğümde ise “ vay be “ dedim kendi kendime “ iyi iş çıkardın “.. 50 yaşımı dolduruyorum yakında… Artık 1-2-3-4-5-6-7 nin başına 5 gelecek.Yani altıncı turu atmaya başlayacağım..

Bazı durumlara göre genç,bazı durumlara göre yaşlıyım artık.Yani ölmek için genç , ama sürat yapmak için yaşlı sayılırım. Evet itiraf etmeliyim artık gece gezmeleri , eller havaya muhabbeti beni eskisi kadar cezbetmiyor ..Çünkü ertesi gün zor toparlanıyorum.

Ama şimdi keyifli bir akşam yemeği , güzel bir konser, güneşin doğuşu batışı , dostlarım , arkadaşlarımla geçirdiğim bir haftasonu eskisinden daha değerli..Dünyanın fani ve tali dertlerinden kurtuldum..Hiçkimseyi değiştirmeye niyetim yok artık..Hiçkimseyi terbiye etmeye de çalışmıyorum..Daha tahammüllü ve hoşgörülüyüm.. Kendimi dünyevi konularda ispat etme gibi bir çabam yok ..Kendimi çok seviyorum..Hatalarımı biliyorum.. Zayıflıklarımı da.. Gücümü de…

Aşkı yaşadım..Aşık oldum..Mutlu oldum,uçtum,yere indim…Acı çektim,yandım kavruldum…

Çok güzel insanlar tanıdım,arkadaşlar edindim…..Kimi hiç çalışmamış ,hayatını çocuğuna kocasına adamış ev hanımı,kimi onca işin gücün arasında çoluk çocuk büyütmüş,yorgun..kimi dünya çapında ün kariyer sahibi..Çocukları büyüdü herbiri biryerde üniversitede okuyor..İstanbul’a geldiklerinde ” İnci teyze nasılsın “ diye arıyorlar..”Hadi evlenin de bebek sevelim okuyup alim mi olacaksınız “diye takılıyorum..Kimileri evlendi bile…

Şükür nihayet menapoza da girdim galiba..sancılar,bunalımlar bitti…Artık tatil ya da havuz programım kesintisiz yapılabilir..Hamile kalma korkusu olmadan temel içgüdülerimin(!) peşinden gidebilirim…Bu dönemi çok büyük bir mecburiyet hasıl olmazsa annennem annem,ninem gibi geçirmek niyetindeyim.. Biraz oflayıp puflayarak ama hormon desteksiz.. yürüyüş yapıyorum,bitki çayları içiyorum,süt içmeye başladım.(anne sütünden kesildiğimden beri içmedim desem yeridir hiç sevmem)

Oğlum büyüyor..Bıyıkları çıkmış bugün balkonda farkettim..Kedi Efe onca badireyi atlattı…Birkaç ay sonra 4 yaşına girecek..

Demek yine geldin "Haziran"….Haberlere bakılırsa bir çentik daha atmanın vakti yaklaştı. Artık 1-2-3-4-5-6-7 nin başına 5 gelecek.Yani altıncı turu atmaya başlayacağım..

Bu sene sardunyalarım bir başka güzel açtı..

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız