Emanet Meselesi


| 23 Ağustos 2005 | 0 yorum | 5109 gosterim

Herkes benim hanıma “bacım” desin bundan sonra. Bak iyi ki aklıma geldi…Bacısına da asılacak hali yok ya bu adamların..

Hem “eli işte gözü oynaşta “ ilişki yaşayıp, hem uçan dişi kuşun bile ardından iç geçirerek bakıp, hem de “pekiyi ama ben karımı kime emanet edeceğim? “diye sorarlar.

Biraz magazinel de olsa birçok erkeğin bilinçaltını yansıtan bu gazete haberini erkek davranışının çok temel bir göstergesi olduğuna inandığım için paylaşmak istedim.

Oyun:

Sahne 1 –

Erkek elleri cebinde gayet pişkin bir ifade ile sırıtarak seyircilere döner ve..

“Erkek adam avcıdır avcı..!!Ben her kadına kur yapabilirim, her kadını arzulayabilirim. Bakın kitaplar bile yazıyor. Benim cinsellik anlayışım sizden farklı… Na’piiim elimde değil, aşkı farklı algılıyorum, evliliği de… Böyle doğmuşum… Benim suçum yok… Benim hanım bana kızıyor, her dakika kavga gürültü… Ama inanın istemeden oluyor arkadaşlar… Ben ister miyim? Elimde değil… Bakın elimde olmadan yine gidiyorum…” derken önünden geçen bir kadının peşine takılır, sahneden çıkar..

Sahne 2-

Aynı erkek yüzünde hedefine ulaşmış insanların mutlu gülümsemesiyle sahneye girer, birden ciddileşir, yüzü asılır.

”Herşey iyi hoş da yahu şuralardan iki gün uzak kalsam karımı emanet edecek kimse yok…(kadınları bilirsiniz,sadakatlerine hiç güven olmaz… Giderken illa birine emanet edip gitmem gerekir anında aldatırlar valla…)

Bu ne biçim iş yaa? Bu erkek milletine hiç güvenilmiyor. Bak adam askere gitmiş arkadaşı sevgilisini ayartmış… çık çık çık!! Ne adamlar var yaaa!! Bir savaş çıkarsa eşlerimiz kime emanet edeceğiz? Kimseye güven kalmadı. Ben en iyisi benim hanıma şu andan itibaren ismiyle ya da başka şekilde hitabedilmesini yasaklayayım. Herkes benim hanıma “bacım” desin bundan sonra… Neme lazım. Bak iyi ki aklıma geldi… Bacısına asılacak hali yok ya bu heriflerin… Dur hemen gidip hanıma söyleyeyim “bacım” diye hitab etmeyen kimseyle görüşmesin… Yassah hemşerim..”

Ve perdeeeee….

Haa.. Hazret’e içimden şöyle bir akıl verdim. Bilmem siz ne dersiniz?

“Giderken atını ve silahını kime emanet etmeyi düşünüyorsan avradını da ona bırakabilirsin..”

Ay, ben karıştırdım galiba.. Yoksa onlar eskiden miydi??

Sevgilerimle,

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız