Bir boş – Bir dolu ..Böyle geçer hayat..


| 26 Aralık 2011 | 0 yorum | 2911 gosterim
4365563084_fe5ec2474d

Hiç bir zaman hep dolu atamaz , sadece attığını zanneder insanoğlu..Öyle yaradılmış,elinde değil.. Hep dolu atmak ister, karavanadan hoşlanmaz..Kazara bir atışı boşa gitsin..İçindeki o şeytan hemen harekete geçer,başlar konuşmaya..dır dır dır dır dır.. yer bitirir..

 

Sen aslında boş atmazdın, ama o var ya o… Seni şaşırttı..Kafanı karıştırdı..Zaten böyle birşey olmasını bekliyordu..Dur ben ona bir cevap vereyim de neye uğradığını şaşırsın..

Gaza getirir, kışkırtır,hırslandırır, olmayan şeyleri de var gibi düşündürür, düşündürdükçe büyür karavananın acısı, büyüdükçe hırslandırır….

O sesi dinlemeyin..Yalan söylüyor..Sizi kışkırtmak için yapıyor,sonra gizlice bir duvarın arkasına geçip seyredecek,keyiflenecek,siz tükenirken o güçlenecek..

Biraz rahatlayn..Herşeyi başarmak,herkese kendinizi ispat etmek, her itiraza cevap vermek daha da önemlisi her konuda illa da fikir sahibi olmak ve bu fikrinizi de savunmak zorunda değilsiniz..

Hayat olması gerektiği gibi ,kendi ritminde ve ahenginde akıyor.Herkesin hayatının müziği ,ritmi,temposu,ahengi farklı.” .Dağına göre kar vermek ” diye anlatılan şey , bu farklı müzikler aslında…Bizler bu müziğe ayak uydurabildiğimiz ,o ahenkle uyum içinde dans edebildiğimiz kadar “yaşamış ” olacağız..

Arada sırada karavana atmak ise ,  sıradan bir insanlık halidir..Boşverin..

Rahatlayın..hayatınızın müziğini dinleyin..

Duyabiliyor musunuz?

İnci İlhan

Aralık 2011

 

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız