Ben Ne Zaman Büyüdüm?


| 28 Şubat 2007 | 0 yorum | 4270 gosterim

Ne kadar zaman oldu asla değişmez dediğim düşüncelerim değişmeye başlayalı?

O kadar dik,o kadar köşeli düşünmeyeli kaç yıl oluyor? Karşındakini kırmamak için alttan alan,her zaman yumuşaklıkla duygu ve düşünceleri dinleyen,anlamaya çalışanlara “bunlar politik yaaa , hepsi sahtekar” demeyi, kendimi dünyanın en dürüst insanı olarak görmeyi bırakalı ne kadar oldu?

Düşüncelerini açıkça ifade etmekle,kaba ve düzkafalı olmak arasındaki ince çizgiyi ne zaman geçtim acaba? “doğrusu bu..” diye kestirip atmayalı,karşımdakine sonuna kadar sabır ve sevgi göstermeye başlayalı kaç yıl geçti?

“aile şöyle olur”,”sevgili böyle olunur”, “çocuk şöyle büyütülür”, “şarkı böyle söylenir”, “bu budur” , “şu şudur” , “aklın yolu birdir”, “yok kardeşim hem öyle hem böyle hayat…” aman daha neler neler… bıdı bıdı bıdı bıdı……….

Ya ben onlara “sahtekar davranıyorsunuz,politiksiniz,yalan söylüyorsunuz” derken tüm köşelerini yuvarlaklaştırmış,sevgi ve olgunlukla beni izleyenler şimdi bu dinginliğin hangi basamağındalar acaba?

Dünya dönüyor,bir sabah.. bir akşam…bir sabah bir akşam oluyor..Kışı bahar baharı yaz izliyor…Günler geçiyor.. Hepimiz değişiyoruz , herşey her an değişiyor…

Karşımda bir duvar saati…Yuvarlak…Akrep ve yelkovan o kadar ağır ilerliyorlar ki.. Oysa saniyeleri gösteren ibre.. tık tık tık…ilerliyor..Her altmış tıklayışında yelkovan bir kez tıklıyor,yelkovan altmış kez tıkladığında akrep bir kez tıklıyor..Oysa biz akrebin bir kez tıkladğını gördüğümüzde aslında saniyeleri gösteren ibre üçbinaltıyüzüncü tıklayışında oluyor..Zaman geçiyor…Karşımda duvar saati… öylece oturuyorum.. Dışarıda yağmur yağıyor..Kedi Efe koltuğunda uyuyor…Telefon çalıyor..konuşup kapatıyorum..Yelkovan iki kez tıklamış bu arada..O arada kapı çalıyor,kapıcı çöp için gelmiş..TV açık.. reklamlar…Kendi hafızasına yedi saat kayıt yapan kamera çıkmış..

Dışarıda yağmur durdu..Reklamlar bitti..Kedi Efe yerini değiştirdi.. Zaman geçiyor..Tık tık tık…

Ne kadar zaman oldu asla değişmez dediğim düşüncelerim değişmeye başlayalı?

Ya onlar..? Gençliğimin “ikiyüzlü sahtekarları (!)” bilgeliğin kaçıncı basamağındalar şimdi??

Ben ne zaman büyüdüm?

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız