büyüklere masallar, pamuk prenses ve yedi cüceler


| 31 Temmuz 2006 | 0 yorum | 8998 gosterim

….yarım dolu küvete uzandı. Banyo köpükleriyle oynamaya bayılıyordu. Üvey annesi ona asla müsaade etmezdi, şimdiyse mutluydu.


Etrafı temizlemeye daha fazla vakit ayırır olmuş, bu küçük adamların arkasını toplamak neredeyse işkenceye dönmüştü. Giysileri katlayıp dolaplarına yerleştirmeye başladı, pantolonun biri koltuğun arkasında diğeri tavandan sarkan avizenin üzerindeydi. Gördüklerine inanamıyordu her gün ya bir pantolon ya da bir gömlek avizeye asılıydı.  Parmaklarının üzerine iyice yükselip küçük bir zıplamayla pantolonu kaptı. Mayın tarlasındaymış gibi atlaya zıplaya, bazen de parmak uçlarında bale yapar gibi dolaşıp sağa sola serpilmiş öteberiyi toplamaya çalışıyordu. Küçük bir top yatağın altındaydı eğildi ama almayı beceremedi, dizlerinin üzerine çöktü kolunu iyice yatağın altına doğru uzatıp topu yakaladı. Her gün biraz daha uzakta buluyordu topu yatağın altında. İki parça kağıt öbeği sağa sola atılmıştı eğildi kağıtlarla birlikte küçük adamların çoraplarını da aldı, kirlileri banyoya götürüp sepete attı. Yemek masasını da toplayınca bir oh çekti. Terlemişti yıkanmak için havlusunu alıp banyoya gitti. Son bir haftadır bu temizlik faslı onu yormaya ve terlemesine sebep oluyordu. Ama aldığı banyo tüm yorgunluklarından arındırıyordu onu. Elbisesinin düğmelerini teker teker çözmeye başladı elbiseyi çıkarıp kapının askısına astı. Küçük boy aynasında kendini süzdü, “bu temizlik ve toplama işi iyi oluyor aslında” diye düşündü, “formumu korumama yardımcı oluyor”, sütyenini çıkardı, göğüslerini oldum olası beğenirdi, onu da astı, eğilip külotunu çıkardı, hafif yan dönüp basenine baktı, selülitlerin oluşmasına daha yıllar vardı. Külotu da asıp yarım dolu küvete uzandı. Banyo köpükleriyle oynamaya bayılıyordu. Üvey annesi ona asla müsaade etmezdi, şimdiyse mutluydu. Tam uzanıp sabun bezini alacaktı ki gözü bir siyahlığa ilişti. Küçük siyahlık hareket etmişti sanki, uzandı küçük parmağını deliğe soktu, ucunda bir yumuşaklık hissetti, parmağını çekip tekrar soktu, bu sefer katıydı uç kısmı. Etrafına bakındı biraz yukarıda çaprazda bir siyahlık daha vardı, küçük parmağını sokunca yine bir yumuşaklık hissetti, parmağını çekip tekrar deneyince uç kısım yine sertti. Banyodan doğrulurken birkaç küçük deliği daha denediğinde yine aynı şeyler olmuştu, en son biraz daha iri olan deliğe işaret parmağını olanca hızıyla soktu, yine yumuşaktı ama bu sefer “aahhh” diye bir ses duyduğuna yemin edebilirdi. Aniden eğilip deliğe baktı, dün yıkayıp arka bahçeye astığı çamaşırları görebiliyordu. Son hız havluya sarınıp arka bahçe kapısından dışarı fırladı. Şaşkınlıktan küçük dilini yutacaktı.

 

“Bilgin?”
“Pamuk Prenses!”
“Ne demek oluyor bu Bilgin?”
“Madende kullandığımız aletleri unutmuşuz da onları almaya dönmüştük”
“Beni gözetlemiyordunuz değil mi?”
“Asla Pamuk Prenses biz hiç öyle bir şey yapar mıyız?”
“Öyle diyorsun da peki neden hepinizin birer gözü kızarmış vaziyette”
“Şeeeyyyyyy”
“Nasıl oldu bu Uykucu?”
“Kızma bize Pamuk Prenses, her şey biz evden madene gittikten sonra senin neler yaptığını merak etmemizle başladı. Bir gün geri dönüp seni izlemeye koyulduk. Etrafı toplaman, eğilip kalkarken ki yaptıkların çok hoşumuza gitmişti. Ama çok kısa sürüyordu, on dakika seyredip tekrar madene dönüyorduk. Sonra Bilgin’in aklına dahiyane bir fikir geldi. Etrafı ne kadar çok dağıtırsak seni o kadar çok seyredecektik. Etrafı giderek daha fazla dağıttık. Sonra beklenmedik bir gelişme oldu ve sen terleyince banyo almaya karar verdin. Biz dağıttıkça sen topladın terledin ve banyo aldın. Biz de seni izlemeye devam ettik. Kızma bize Pamuk Prenses ne olur? biliyorsun boyumuz kısa bizler cüceyiz ama fonksiyonellik daha önemli. Ne yapabilirdik ki?”

 

Pamuk Prenses biraz düşündü, bu gidişle madendeki üretim de iyice düşecekti, sonunda kararını verdi “ Peki o zaman, hafta yedi gün, sırayla biriniz madene gitmeyip burada benimle kalsın, hem madende üretim devam eder hem de bana yardımcı olursunuz, sırtımı keselemekte zorlanıyorum da”

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız