bırakın beni, seviyorum


| 04 Ocak 2009 | 3 yorum | 5274 gosterim
seviyorum2_k

Doğduğum günü, popoma ilk şaplağı atan doktoru ve annemin tatlı sütlü memelerini seviyorum. Bana bilinmeyen bir sıvı içirip az daha ishalden ölmeme sebep olacak Fransız Hastanesi’ndeki hemşireyi de seviyorum.

Üç yaşındayken klozette tuvaletim olmadığı halde saatlerce oturtup bacaklarımı sıkıştırdığı için beni “O” bacak yapan bakıcıyı seviyorum, hatta burnuma burnuma tüttürdüğü sigara dumanı nedeniyle sigaraya olan nefretimi pekiştirdiği için onu bir kere daha seviyorum. Dut ağacının olmamış meyvelerinden yemeği, aşağı atladığımda topuğuma batan çiviyi, ilkokulda her iki ayağımı burktuğum günü, taş koridorda koşup koşup durmaya çalışırken duramayıp patinaj yaparken duvara toslayan kedi yavrularını seviyorum. Son vagonun arka kapısından karlı demiryolunun gözden kaybolmasını izlemeyi, vapurun denizde çıkardığı hışırtıyı, sabaha karşı yol alan yük treninin sesini seviyorum. Ormanda yürürken incecik yağan yağmurda ıslanmayı, kare kare fotoğraf çekmeyi, sinemaya gitmeyi, dans etmeyi seviyorum.

Ben, annemi, babamı, kızımı, arkadaşlarımı, onların arkadaşlarını, kuzenlerimi, akrabalarımın hepsini seviyorum. Bana kızan müdürümü, eksik tartan manavımı, yağlı etleri araya katıştıran kasabımı da seviyorum. Boynunu okşarken ısıran sokak kedisini, bisiklete binerken havlayıp kovalayan köpeği, arabama yapışıp Asya’dan Avrupa’ya ışık hızında geçen sümüklü böceği seviyorum. Sevgililerimi, sevgili adaylarımı, beni reddedenleri, reddettiklerimi, üzdüklerimi, mutlu olduklarım, e-maillerime cevap yazmayan Aslı’yı da seviyorum. Tıkanan kulaklarımı, sulanan gözlerimi, kıvırcık saçlarımı seviyorum. Araba kullanmayı, trafikte beni deli eden sürücüleri, kadın sürücüleri, luneparka gitmeyi, dönme dolabı ve korku tünelinde gülmeyi seviyorum. Hüzünlerimi, şüphelerimi, korkularımı ve şiddetimi de seviyorum. Omuzlarda taşınmayı, pohpohlanmayı, toplanan kalabalığı, dostlarımı seviyorum.

Ben, mavi gökyüzünü, batan güneşi, bulutları ve kayan yıldızları, yattığım yerde beni örten toprağı, üstündeki çimleri, sarındığım kefeni de seviyorum.

Erim Cebeci

seviyorum_k

Forumdan Yorumlar (3)

  1. Canan Ramizolu 25 Mart 2009

    ben de sizin sayenizde binlerce şeyi sevdim

  2. Benay Y. 04 Şubat 2009

    bende sevmek istiyorum..!

  3. ayla tigli 02 Şubat 2009

    Erimcim yine duygularımıza dokundun.Hep öyle ol emi.Sevgiyle kal.Ayla

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız