İlk Adım ( İş İşten Geçmeden Hayatı Yakala! )


| 26 Nisan 2009 | 1 yorum | 2816 gosterim
livelife1_k

İnsanların yaşamları boyunca hiçbir şeye yeterli zamanları olmaz. Hayatlarını yoluna koymak ve yürütmekle o kadar meşgul olurlar ki; her şey yoluna girdiğinde biraz değil çok geç kaldıklarını, zamanın acımasızca geçtiğini ancak fark ederler.

Birde bakarlar ki hayat ellerinin arasından akıp gitmiş bir su misali. Saçlarda beyazlıklar belirginleşmiş, zamanın derin izleri etkisini göstermeye başlamış.

Maalesef genç kalan ruhumuza inat bedenimiz eski günlerimizdeki gibi değildir artık.

Kendimizle ilgili pek çok şeyi kaçırdığımızı düşünürken, doktorumuz sağlığımızla ilgili endişelerinden söz ederek bizi gerçeklerle bir kez daha yüzleştirir.

İşte o zaman durur; bir an için geçmişe, yaptıklarımıza, erteleyip yapamadıklarımıza, hala sıcacık duran hayallerimize bakar ve bir karar vermek zorunda olduğumuzu anlarız.

Ya bir süre için mola verir, saatler yetmeyen, bizsiz bir gün bile idare edilemeyeceğini sandığımız işimizi rölantiye alıp daha sağlıklı düşünmek adına bir yerlere kaçarız. Böylece biraz soluklanırken hayallerimizi, amacımızı ve bundan sonrasında yapmak istediklerimizi yeniden planlarız.

Ya da hiç soluklanmadan kaldığımız yerden aynı hızla ve tempoda devam eder; yapamadıklarımıza zaman zaman hayıflanarak ömrümüzü tüketmeye devam ederiz.

İçimizde bir şeyler kıpırdandığında, kendimizle ilgili ilk sorgulamalar başladığında seçim tamamen bize ait. Hayatımızın daha anlamlı, daha yaşanabilir hale gelmesi için yapılacak şeyler sadece tek bir adımla başlayacak ve gerisi çağlayarak devam edecek. Hayallerimizi bir bir gerçekleştirdikçe nefes aldığımızı hissederek, yaşadığımızı duyumsayacağız.

Hayatın bize şans getirmesini beklemek yerine şansımızı kendimiz yaratıp, rutin giden yaşantımızı renklendirebiliriz. Düşüncelerimizde hayallerimizle hazırlıklar yapar, önümüze çıkan fırsatları fark ederek değerlendirmesini bilirsek yaşantımız sihirli bir değnek değmişcesine değişecektir buna inanın. İstememiz, gerçekten inanmamız bunun için yeterli.

İlk adım mı?

Bu satırları okuduğunuzda içinizde bir şeyler kıpırdadıysa o ilk adımı çoktan attınız bile. Gerisi size kalmış. Haydi rast gele.

Sevgiyle kalın.

Belgin Eyavuz

Forumdan Yorumlar (1)

  1. nilgunozbir 02 Ekim 2009

    bu yazınızı sık sık okumak bana hız verecek teşekkurler...

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız