Duygusal Zeka Testi


| 16 Haziran 2005 | 0 yorum | 26660 gosterim
Test

1. Uçakta giderken aniden çok şiddetli bir sarsıntı alanına girdiniz ve uçak şiddetle bir taraftan bir tarafa doğru sallanmaya başladı. Ne yaparsınız?


 
 
 
 

(1 / 10)

2. İş yerinde toplantıdasınız ve iş arkadaşlarınızdan birisi sizin yaptığınız işi üstlenerek kendi yapmış gibi anlatmaya başladı. Ne yaparsınız?


 
 
 
 

(2 / 10)

3. Bir firmada müşteri hizmetlerinde çalışıyorsunuz ve oldukça sinirli bir müşteri telefonla aradı. Ne yaparsınız?


 
 
 
 

(3 / 10)

4. Üniversitede öğrencisiniz ve gelecek kariyeriniz için oldukça önemli olan bir dersten A almayı bekliyorsunuz. Az önce yarı final sınavında bu dersten C- aldığınızı öğrendiniz. Ne yaparsınız?


 
 
 
 

(4 / 10)

5. Farklı ırk ve cinsten insanlara karşı saygı duygulması gerektiğini savunan bir firmada yöneticisiniz. Birisinin farklı bir ırkı aşağılayan ırkçı bir fıkra anlattığını duydunuz. Ne yaparsınız?


 
 
 
 

(5 / 10)

6. Potansiyel müşteriler ile görüşen bir sigorta satıcısısınız. Son görüştüğünüz 15 müşteriden eliniz boş döndünüz. Ne yaparsınız?


 
 
 
 

(6 / 10)

7. Bir arkadaşınız ile arabada gidiyorsunuz. Arabayı arkadaşınız kullanıyor ve aniden bir araba tehlikeli bir şekilde yolunuzu keserek yanınızdan geçip gidiyor. İyice sinirlenen arkadaşınızı sakinleştirmek için ne yaparsınız?


 
 
 
 

(7 / 10)

8. Birlikte olduğunuz kişi ile aranızda çok ciddi bir kavga oldu. İkinizde çok kızgındınız ve birbirinize ağır laflar sarfettiniz. Bu durumda yapılacak en iyi davranış hangisidir?


 
 
 
 

(8 / 10)

9. İş yerinde bir süredir yeni bir fikir ile ortaya çıkamayan bir grubu yönetmek üzere görevlendirildiniz. İlk olarak ne yapardınız?


 
 
 
 

(9 / 10)

10. Yakın bir tarihte size bağlı çalışan bir grubun başına genç bir yönetici atadınız. Görünüşe göre en basit konularda bile size fikir sormadan karar veremiyor. Ne yaparsınız?


 
 
 
 

(10 / 10)Bu test Duygusal Zekanızı tam olarak ölçen geniş kapsamlı bir test değildir. Bu konuda size bir fikir vermesi için hazırlanmıştır. Toplam 10 soru