Bir nkb hastasının hayatı


| 08 Eylül 2012 | 2 yorum | 3659 gosterim
AliSelman_Alice

İşyaşamındaki dalavereler, saçma sapan uğraşlar, kütlesi ve hacmi olmayan programlar, analizler, aptal müşteri görüşmeleri, salak insan kaprisleri, sabah çalan saat, akşam mesai bitişi. Peki hayatımın büyük bölümünü işte geçirdiğimiz bu anlardan yazabilecek hiç mi güzel bir şey yok ? Tabiki de var Cuma günü mesai bitiminde yaşanan mutluluk 
Aşk yaşamındaki paranoyalar, aldatılmalar, yalanlar, mide bulandırıcı kaprisler, yorucu akıl oyunları, karşılanamayan beklentiler, kontrol edilemeyen hormonlar, uzun amaçsız telefon görüşmeleri, performansa odaklı sevişmeler. Ama aşk konusunda gaddar olmamak lazım, İyi yönleri de var tabiki de, bazen sevildiğimi hissetiğimde yaşadığım hazzı özleyeceğim (burada mantık hatası yok sayın okuyucu özlemek duygusu, konunun önemini vurgulamak için kullanılmıştır, yoksa ölüler bence de özlemez)
Sevgi.. bu konuda elle tutulur bir yorum yapamayacağım, sanırım hayatım boyunca kendim dışında kimseyi sevmedim, bazı önem verdiğim insanlar olmuştur ama bu önemden sevgi diye bahsedilemez. Benim için birine verilecek önemin derecesi beni sevmesini ne kadar istediğimle orantılıdır. (Sevmeden nasıl olur da birinin beni sevmesinin nasıl bir şey olacağını düşünebilirsin derseniz de yanılırsınız. Sevginin ne olduğunu çok iyi biliyorum yukarıda da belirttiğim gibi bir kişiyi çok ama çok seviyorum, o da benim biricik kendim). Beni sevmesini ne kadar istediğimse o kişiden ne kadar çıkarım olduğuyla ilişkilidir. Bu çıkar çok değişkendir, bazen ihtiyaç duyulan bir abla, bazen sana muhtaç olduğu için egonu tatmin eden bir kardeş, bazen güzel sex yaptığı için bir sevgili, bazen yanına yakıştığı ve seni daha ilgi çekici kılacağını düşündüğün için bir sevgili, kimi zaman güldüren sohbeti olduğu için bir arkadaş, düşüncelerini paylaşabildiğin ve kafanda bazı şeylerin yerine oturmasını sağlayan kadim dost, bazen uyuşturu alacak parayı sağladığı için bir müşteri. Görünen o ki sevgi de benim için sadece elde edilmesi gereken bir uğraştan öte birşey değil . Yorucu ve açıkcası çok yıpratıcı bir olgu.
Bütün hayatım boyunca, her gece yatağa yattığımda, yolda yürürken, boş kaldığım her anda, nasıl dünyayı değiştireceğimin, ne kadar mühim bir insan olacağımın, kitaplar yazacağımın, muhteşem programlar hazırlayacağımın, dünyada yaşayan herkesin beni ne kadar önemseyeceğinin hayalini kurdum. Çoğu zaman bunun gerçekleşeceğine kendimi inandırdım. Benim hayallerimde herkes beni çok seviyordu. Ama artık ayaklarım yere basıyor, bunun hiç bir zaman gerçekleşmeyeceğinin bilincine vardım.Kimi insanlar bir kişinin bile kendisini önemsemesinden haz alır ve bunun keyfini çıkarır. Benim için durum biraz dramatik. 10 kişi beni sevse neden yüz kişi sevmiyor diye çıldırırım, milyonlar beni tanısa milyarlar neden tanımıyor diye kendimi yer bitiririm, asla tatmin olmayan bu egoyu doyurmanın mümkün olmadığını çok iyi biliyorum.
İnsanların içine karışamıyorum, onları anlayamıyorum, ne hissettiklerini hiç bir zaman bilemedim, sadece fikir yürütebildim, insanlarla ilişki halindeyken gerçekten çok yoruluyorum. Kafamda sürekli ne hissettiklerini hesaplamayla uğraşmak zorundayım. Söylediğim bir sözün, yaptğım bir hareketin onlara kendilerini nasıl hissettirdiğini bilemiyorum. Mantık kurgularım da bireysel çıkarlarım söz konusu olduğunda hep bana işliyor. Nasıl oluyor da söylediğim bunca yalan, kız arkadaşıyla yattığım bunca insan, iş yaşamında çevirdiğim bunca dolap varken halen daha çevremde insanlar var bunuysa asla anlayamıyorum. Insanlara bu kadar kötü davranırken nasıl olur da sevgilerini dilenebilrim, bunun zorluğunu bir hayal edin

Forumdan Yorumlar (2)

 1. Duenceconcime 29 Ocak 2013

  isabel marant In such a different social, model has grow to be the previous and techniques to be a new self is considerably significantly more very important. Going a characteristic road seems additional genuine. Now, it no longer the tough situation that puzzles us. Isabel Marant applies for 4 seasons?footwear and you don be concerned whether or not four seasons footwear all can match our wearing. It design and style notion is around the basis of meeting customer and you can choose your most satisfactory. Now I will introduce one thing about Isabel Marant Footwear.

  isabel marant sneakers We invariably have a look at whether or not or not the footwear is our style or best in entirely various occasions. So it is actually essentially the most beneficial decide. Your favored design and color, very good quality is all appropriate here in store. Although there are plenty of designer dresses easily obtainable in recent times, if you are definitely a fashion fanatic, you ought to give a thought of acquiring a creation from Isabel Marant. Your preferred Isabel Marant will not allow you to down. While you could possibly possess the talents of designing, an individual does nonetheless really need to sew the dress to create your creation a reality. A number of the eye-catching things stocked up by Isabel Marant Dress. This might require generating a quit by a dress shop to critique the sewing options for you personally. This will also provide you with the opportunity to seek the advice of straight having a designer to make any alterations and minor modifications in detail you may have overlooked. Your trip will also permit you to compile the cost of sewing it. The seriously special thing concerning the brand is its capability to stand out in the crowd with its one-of-a-kind design and dream collection. Interested in a dress that is certainly classy adequate to wear anyplace at any time?

  isabel marant boots No matter if you're going to a dinner party, an extravagant gala or just a get together with buddies, you're able to put on this dress and feel extraordinary. Regardless of what your style or your shape; you'll be in a position to find the right black dress just for you. This is incredibly true when thinking about wanting to decide the correct set of two the most recent athletic footwear. This section Isabel Marant trainers will allow you navigate the actual confusion thru explaining the a number of types of footwear as well as providing sorts to assist you pick the extremely top ones. This can be especially accurate when thinking of looking to pick the perfect set of the newest jogging sneakers. This portion Isabel Marant trainers will help you navigate the actual confusion through explaining the types of footwear together with providing types to assist you to choose among the leading ones. Nevertheless it can be unnecessary to us in our ordinary life. So when we spend attention to the footwear, you can notice the reasonable price tag as well as give us an enormous discount, you get what you need and at the value you would like!

  www.isabelbestseller.com I've been a fan of isabel marant sneakers to get a extended time and also the impression it provides me is the fact that Isabel Marant brand goods can make me feel sophisticated but casual. Whether or not I going to a dinner party, an extravagant gala or simply a get together with mates, I can wear these footwear and really feel outstanding. The dress Isabel Marant On the internet will not have to be abandoned altogether. They are able to be incredibly flattering, and there is nothing at all wrong with "dressing up" for daytime. Far more beneficial, putting on the style elements make them spectacular. So choosing the footwear will be an vital query to us.If you'd like to understand far more details about Isabel Marant, welcome to take a look at our Isabel Marant store. You could see every series solutions and detailed information regarding them. Here more details about christian louboutin pump and ash shop.

  www.isabelbestseller.com/isabel-marant-sneakers-c-1.html

  www.isabelbestseller.com/isabel-marant-sneakers-c-1.html

  www.isabelbestseller.com/isabel-marant-sneakers-c-1.html

  ---------------------------------------------------------------------------------------

 2. admin 08 Eylül 2012

  İş yaşamındaki dalavereler, saçma sapan uğraşlar, kütlesi ve hacmi olmayan programlar, analizler, aptal müşteri görüşmeleri, salak insan kaprisleri, sabah çalan saat, akşam mesai bitişi. Peki hayatımın büyük bölümünü işte geçirdiğimiz bu anlardan yazabilecek hiç mi güzel bir şey yok ? Tabiki de var Cuma günü mesai bitiminde yaşanan mutluluk 

  Aşk yaşamındaki paranoyalar, aldatılmalar, yalanlar, mide bulandırıcı kaprisler, yorucu akıl oyunları, karşılanamayan beklentiler, kontrol edilemeyen hormonlar, uzun amaçsız telefon görüşmeleri, performansa odaklı sevişmeler. Ama aşk konusunda gaddar olmamak lazım, İyi yönleri de var tabiki de, bazen sevildiğimi hissetiğimde yaşadığım hazzı özleyeceğim (burada mantık hatası yok sayın okuyucu özlemek duygusu, konunun önemini vurgulamak için kullanılmıştır, yoksa ölüler bence de özlemez)

  Sevgi.. bu konuda elle tutulur bir yorum yapamayacağım, sanırım hayatım boyunca kendim dışında kimseyi sevmedim, bazı önem verdiğim insanlar olmuştur ama bu önemden sevgi diye bahsedilemez. Benim için birine verilecek önemin derecesi beni sevmesini ne kadar istediğimle orantılıdır. (Sevmeden nasıl olur da birinin beni sevmesinin nasıl bir şey olacağını düşünebilirsin derseniz de yanılırsınız. Sevginin ne olduğunu çok iyi biliyorum yukarıda da belirttiğim gibi bir kişiyi çok ama çok seviyorum, o da benim biricik kendim). Beni sevmesini ne kadar istediğimse o kişiden ne kadar çıkarım olduğuyla ilişkilidir. Bu çıkar çok değişkendir, bazen ihtiyaç duyulan bir abla, bazen sana muhtaç olduğu için egonu tatmin eden bir kardeş, bazen güzel sex yaptığı için bir sevgili, bazen yanına yakıştığı ve seni daha ilgi çekici kılacağını düşündüğün için bir sevgili, kimi zaman güldüren sohbeti olduğu için bir arkadaş, düşüncelerini paylaşabildiğin ve kafanda bazı şeylerin yerine oturmasını sağlayan kadim dost, bazen uyuşturu alacak parayı sağladığı için bir müşteri. Görünen o ki sevgi de benim için sadece elde edilmesi gereken bir uğraştan öte birşey değil . Yorucu ve açıkcası çok yıpratıcı bir olgu.

  Bütün hayatım boyunca, her gece yatağa yattığımda, yolda yürürken, boş kaldığım her anda, nasıl dünyayı değiştireceğimin, ne kadar mühim bir insan olacağımın, kitaplar yazacağımın, muhteşem programlar hazırlayacağımın, dünyada yaşayan herkesin beni ne kadar önemseyeceğinin hayalini kurdum. Çoğu zaman bunun gerçekleşeceğine kendimi inandırdım. Benim hayallerimde herkes beni çok seviyordu. Ama artık ayaklarım yere basıyor, bunun hiç bir zaman gerçekleşmeyeceğinin bilincine vardım.Kimi insanlar bir kişinin bile kendisini önemsemesinden haz alır ve bunun keyfini çıkarır. Benim için durum biraz dramatik. 10 kişi beni sevse neden yüz kişi sevmiyor diye çıldırırım, milyonlar beni tanısa milyarlar neden tanımıyor diye kendimi yer bitiririm, asla tatmin olmayan bu egoyu doyurmanın mümkün olmadığını çok iyi biliyorum.

  İnsanların içine karışamıyorum, onları anlayamıyorum, ne hissettiklerini hiç bir zaman bilemedim, sadece fikir yürütebildim, insanlarla ilişki halindeyken gerçekten çok yoruluyorum. Kafamda sürekli ne hissettiklerini hesaplamayla uğraşmak zorundayım. Söylediğim bir sözün, yaptğım bir hareketin onlara kendilerini nasıl hissettirdiğini bilemiyorum. Mantık kurgularım da bireysel çıkarlarım söz konusu olduğunda hep bana işliyor. Nasıl oluyor da söylediğim bunca yalan, kız arkadaşıyla yattığım bunca insan, iş yaşamında çevirdiğim bunca dolap varken halen daha çevremde insanlar var bunuysa asla anlayamıyorum. Insanlara bu kadar kötü davranırken nasıl olur da sevgilerini dilenebilrim, bunun zorluğunu bir hayal edin

  Metnin orjinaline ulaşmak için tıklayınız

  Yazar: nkbhastasi

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız