Karne..


| 14 Eylül 2006 | 5 yorum | 5530 gosterim

Baba, ortaokul üçüncü sınıfa giden oğlunun elinde karneyle salona girdiğini görür. “Allah allah, dönem ne çabuk bitmiş…” diye düşünür ve oğluna seslenir:

Baba, ortaokul üçüncü sınıfa giden oğlunun elinde karneyle salona girdiğini görür. “Allah allah, dönem ne çabuk bitmiş…” diye düşünür ve oğluna seslenir:
-”Getir bakayım şu karneyi!”
-”Al baba…”
Adam karneye bir bakar ki, beden eğitimi ve resim dışındaki tüm dersler zayıf.
-”Bir dediğini iki etmiyoruz, bilgisayar dedin, bilgisayar aldık, ingilizce kursu dedin ingilizce kursuna gönderdik, gitar kursu, müzik aletleri, ne istersen yapıyoruz. Kız arkadaş uğruna harcadığın çiçek parasının haddi hesabı yok. Ne bu notların hali, rezil şey!”
-”Baba… O benim karnem değil ki, senin kitaplarını karıştırıyordum, birinin arasında karnelerinden birini bulmuştum…”

Forumdan Yorumlar (5)

 1. sterling_knight 16 Mayıs 2011

  sana katılıyorum sevim_aylin bencede senin dediğin gibi ama çocukları boş bırakınca hemen kendilerini boşluyorlar o zaman da diğer karne gününe daha fazla zayıf geliyor. haklı olan yorum yazsın haksızsın diyen oy yollasın

 2. sevim_aylin 04 Mayıs 2011

  geçen hafta öğretmenimiz dedi ki bazı anneler vardır çocukları karnesini veya yazılı notunu düşük getirirse hemen bağırırlar ama hiç anneler veya babalar düşündümü küçükken bizim karnemiz böyleydi demezler hemen bağırırlar çocuklarına bağırmasa şöyle dese: boşver oğlum seneye daha çok çalışırsın daha güzel karne getirirsin veya daha çok çalış yazılı notun yüksek olur dese olmaz mı? ama hemen bağırırlar çocuklarına bence bu kötü davranış ben bu metni çok sevdim

 3. xkral4 15 Ekim 2010

  çok haklısın

 4. xkral4 15 Ekim 2010

  çok haklısın

 5. 35.5 20 Mayıs 2009

  nedense bir olayla karşılaşınca çogumuz once tepki verir sonra olayın boyutunu anlamaya çalışırız ,tabi eger verdigimiz tepki gereksiz ve yok yere suçlayıcı ise neticede çok kötu durumlara duşmek elden bile degil , hayatta bir çok kez aynı hataya duşmuyormuyuz ,eger sevdiklerimize kendimize deger veriyorsak önce derin bir nefes alıp bir kaç sn duşunup ,sonra tepki vermek en iyisi ,kırılan bir kalb kolay kolay onarılamıyor .

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız