Kadınları Anlamak


| 03 Mart 2006 | 0 yorum | 7485 gosterim

Ben inanıyorum ki kadın kısmısını anlamak erkek kısmısına daha çocukken öğretilmeli. Olay basit yaw! Erkekler marstan kadınlar venüsten gelirler, sonra da gidebildikleri yere kadar giderler.


Dün aksam benim bacıyı bi ziyaret edeceğim tuttu. Ne zamandır görmemiştim, hem evde yemek de yoktu, e sonuç olarak iki ile ikiyi toplarsanız dört olur. Bizim bacı, Aylin (ismi aslında Fadime’ydi de sonra mahkeme kararı ile değistirdi, modern isim istedi hanfendi!) benim bi yaş büyüğüm olup, beni de çok sever, hep takılır ne zaman görse. Neyse gittim evlerine zırr diye çaldım kapıyı. Aylin açtı:

– Zalim? Bi sen eksiktin!

– Kovsaydın! Daha bi içeri al öyle kov istersen. İnsan en sevdiği kardeşini böyle mi karşılar!

– Ne istiyorsun?

– İstiyorum ki kardeşim beni benim onu özlemiş olduğum kadar özlemiş olsun. İstiyorum ki elimde rengarenk çiçekler, gözlerimde sevgi yaşları ile karşına çıkamamış olmanın üzüntüsünü gözlerimden okuyup ….

– Offf! İyi aman, gir içeri! Her defasında aynı edebiyat!

– Peki, ben bi yeğenimi kapıdan görüp kaçıyım o zaman! Özlemişim!

– Zalim yani bu kadar rol kesmiyor musun, illet ediyosun beni valla! Alper beni kaç saattir deli etti, bi de seni hiç çekemem.

Alper benim yeğen, 5 yaşında. İyi anlaşırız onunla. Bizim Fadime’nin de heyheyleri üstünde bugün. Yemek odasına bi kaçamak göz atıp salona yönelelim hemen. Biraz erken gelmişim bak, daha masa bile hazır değil! Enişte de daha gelmemiş, şimdi bu Fadime de bana iş yaptırmaya yeltenir, yok efendim al çatalları tabakları götür, peçeteyi katla! Ben buraya ona hizmet için geldim çünkü! Hem zaten peçete niye katlanır ki? Bi de bazen ortasına yüzük falan takılıyor, yaw anam babam var mı böyle bi olay?

Alper de salonda kendini televizyonun karşısına park etmiş.

– Naber aslan parçası? Ne oldu ananla kapışmıssınız galiba yine?

– Yaa bana gelen çikolataları saklıyor annem yaa! Arayıp bulunca da bağırıp çağırıyo!

– Var mı zulada bir iki tane? Ver bakiim dayına büyük vergisi!

– Büyük nesi?

– Vergisi oğlum! Sana da hiç bişey öğretmemişler! Çikolata falan oldu mu paylaşıcaksın istendiğinde! 5 yaşına geldin hala haberin yok dünyadan!

– Ben 4 yaşındayım.

– 5 diil misin len?

– Seneye beş yaşında olucam.

– Seneye beş yaşında olucam! Ukalalığı öğrenmişin bi tek.

Du bakiim! 1,2,… 4. Anaaa, bu velet harbi 4 yaşında yaw! Ben de ne zamandır adam yerine koyuyorum halbuki! Yaw şimdi epitayzır baabında bi çikolata olsa yenirdi ha! Nerde benim emir erim?

– Alper, gel bak sana hayatta bilmen gereken en önemli şeyi öğreticem.

– Kapatma televizyonu yaaa!

– Koskoca 4 yaşında adamsın, ne öyle çizgi film falan! Büyü bakiim biraz!

– Annneeee! Zalim dayı televizyon seyretmeme izin vermiyooo!

Amanın Aylin geldi!

– Bana bak Zalim, sakın bu çocuğa yine abuk subuk şeyler söyleme, geçen gelişinde sizi bi on dakka yanlız bıraktım ertesi gün beyefendi ana okulunda bi kız çocuğuna çıkma teklif etmiş sonra da bi oğlan çocukla kavga çıkartmış! Öğretmenine de kız meselesi demiş niye kavga ettiği sorulduğunda! Kesin senin başının altından çıkıyo bunlar, bilemiyorum ki neler söylüyorsun küçücük çocuğa! Sen gelip bana yardım etsene, sofra kurulacak daha!

Al sana!

– Enişte gelsin bi hele yaw. Kurarız! Ben burada yeğenimle muhabbet ediyorum.

– Başımın belası!

Aman neyse gitti. Yaw bu çocukla ben ne kadar övünsem azdır valla! Büyüyünce çok harbi bi adam olucak bu canavar!

– Alper aslanım hazır mısın derse!

– Yaaa ben Pokemon seyredicem yaaa! Offff! Dayı yaaa!

– Dayın yesin seni! Bak sana çikolataları nasıl alacağını öğreticem. Hem de ananın ellerinden. Öğretiyo mu bunu Pikaçu mudur ne haltsa o seyrettiğin iplik yumaği?

– Offfff!

– Bak aslan parçası, kadınları idare etmeyi biliceksin. Senin yaşında bilinçli olursan çok da kolay! Şimdi gidip annenin yanına yavaşça sokulacaksın, gözlerini gözlerine dikeceksin ve diyeceksin ki “Anneciğim seni çok seviyorum, istemeden üzdüm seni.”. Sonra sarılacaksın ve “Çok canım çekti biraz çikolata verir misin güzel annecim!” diyeceksin. Sonra da çikolatayı kapıp bana getireceksin! Hemen yeme ha! Daha benim vergi işlemlerini yapmam lazım! Tamam mı?

Çikolatayı duydu pür dikkat kesildi kerata tabii!

– Tamam. Ya kızarsa annem yiıne?

– Kizmaaaz! Senin anan taş kalplı falandır ama o taş kalbin altında yumuşak bi kalp vardır, Pomza taşı gibi kalp yani! He he! Anladın mı? Bi dakka, birşey eksik!

– Ayyyy! Ya niye kolumu çimciriyon yaa!

– Biraz gözlerin buğulu olacak oğlum. Dramatik efekt!… Ağlama len! Bak bak bak, 4 yaşına gelmişsin ama arada bi de kız olmuşsun. Erkek adamsın aglama bakiim! Dur len dur silme gözyaşlarını, lazım dedik ya! Hadi bakiim. Gelirken bi bardak da soğuk su getir.

Yaw bu çocuk benden çok şey öğrendi valla! Daha da öğrenicek. Hayatı öğreticem bu cengavere ben! Aslanım benim. Haydaaa, ne çabuk geri geldi bu?

– Ne oldu? Yaptın mı dediklerimi?

– Yaptım! Annem, ‘Dolaşma ayağımın altında bakiim’ diye tersledi beni. Hep senin yüzünden!

– Senin anan ayrı bi cins oğlum ben naapiyim!

Zırrrr. Aman neyse Enişte geldi! Tam da acıkmıştım ha! Ben müsaadenizle hemen bi tuvalete saklaniyim de sofra angaryası olmasın. Su dergiyi de kaptık mı olay bitmiştir. E hadi..

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız