Yalnız Kalmak İstiyorum


| 03 Aralık 2006 | 2 yorum | 10009 gosterim

Herkesin yaşadığı bir durumdur sanıyorum yalnız kalmak istemek. Yalnızlıktan korkanlar da dahil olmak üzere herkes hayatının bir kesitinde yalnız kalmak istemiş ve bu isteğine saygı duyulmasını beklemiştir.

İnsanlar neden anlamazlar ki "yalnız kalmak istiyorum" sözünün içinde yatanları. İlla açıklamak mı lazım zaten buhranın ortasındayken. Ne demek "yalnız kalmak istiyorum".

 • Şu an da kendim dahil kimseyi çekemeyecek kadar bezginim "yalnız kalmak istiyorum"
 • Biraz önce bir şey oldu ve ben çok sinirlendim. Sakinleşmek için "yalnız kalmak istiyorum"
 • Çok üzüldüğüm bir haber aldım. Ağlamak istiyorum. Senin yanında rahat ağlayamadığım için "yalnız kalmak istiyorum"
 • Çok kötü bişey yaptım. Kendimden nefret ediyorum. Sen bana bakarken kendimden daha çok utanıyorum. "yalnız kalmak istiyorum"

Daha bu sebepleri o kadar çok uzatabilirim ki….

Buna karşılık karşıdaki insan der ki ; hemen buraya gel, yanımda kalır mısın ? vs. vs. vs.

Hadi anlat bakalım sebeplerini sana yalnız kalma hakkını bile çok gören birine "yalnız kalmak istiyorum" un anlamını. En iyisi taleplere duyarsız kalıp kendi yaralarını sarması galiba insanın. Yalnız kalmak istiyorsan yalnız kalıp yaralarını saracaksın yani. Bana kalırsa asıl mevzuu farklı. Bir bakalım hangi insanlar "yalnız kalmak istiyorum" sözünün anlamını kavramakta zorlanıyor.

 • Hiç bir boyutta kendilerini sorgulamayan ve olan biten her kötü şeyden başkalarını ya da dış dünyayı sorumlu tutanlar.
 • Bir problem olduğunu bildikleri halde sorunun çözümü için düşünmek yerine üstünü örtmeye çalışanlar
 • Yalnızlıktan kalmaktan hastalık derecesinde korkan ve karşısındaki yalnız kalmak istediğini söylediğinde her şeyin bitmiş olduğunu varsayanlar ki bu kişiler gerçekte ne kadar tahammül edilemez olduklarının farkındadırlar. Kendileri değersizlik duygusunun pençesinde oldukları için yapılan her davranışı kendi üstlerine alınırlar. Yaşam alanınız o kadar daralır ki nefes alamadığınızı hissedebilirsiniz.
 • İki kişi arasında geçen her konuşmanın kendileriyle ilgili olduğu varsayımıyla kız-kıza denilen sohbetlerin yapılmasına bile engel olmaya çalışırlar ve bu konuda o kadar ısrarcıdırlar ki boyun eğmek zorunda kalırsınız.
 • En son çare olarak tekrar konuşmaya çalışırsınız olanlar hakkında, lakin o kadar kör olabilirler ki saatlerce süren konuşmanın içinden özenle seçilmiş bir kaç kelimeyi bulup, konuşmayı bu kelimeler üzerinde tutmaya çalışırlar. Halbuki siz derdinizi anlatmak için aklınıza gelen her şeyi düşünmeden söylemiş, karşı tarafa derdinizi anlatma savaşıyla saldırıya geçmişinizdir. Ve konuşma tartışmaya dönüşüp söylenmemesi gereken bir çok kelimenin telefuzuyla biter. Siz tekrar yalnız kalmak istediğinizi söylersiniz "ya gene ne oldu, ben ne yaptım sana" gibi anlamsız bir soruyla karşılaşırsınız.

İşte yalnız kalmak istiyorum sözünün anlamı ve bu anlamı idrak edemeyen zihniyet. İnsanlar ya kendilerini dinlemek istediklerinde ya da dertlerini anlatacak yol bulamadıklarında yalnız kalmak isterler diye düşünüyorum.

İllüzyon

Forumdan Yorumlar (2)

 1. Nigger Turk 25 Aralık 2011

  Insanlari rahat birakin isteyen istedigi gibi yasar veya yasamak ister, siz kim oluyorsunuzda onlara karisma hakkini kendinizde buluyorsunuz ?.

 2. ogh13 17 Kasım 2011

  işte yine bi anlaşılmayan "yanlız kalmak istiyorum" daha :DDDyaw nedir bizim bunlardan çektiğimiz ya.

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız