Sizin Hiç Ruhunuz Üşüdü mü ?


| 12 Nisan 2013 | 2 yorum | 2003 gosterim
vicdan

Bazen öyle bir fırtınaya yakalanırsınız ki evet, ruhunuz üşür, hem de donarcasına…
Siz, bedeninizin üşüdüğünü düşünerek sımsıkı giyinip kalın battaniyelere sarınırsınız kat kat; fakat nafile…Isınmanız mümkün değildir. İçiniz titrer, sanki bir el içinize girip ruhunuzu söküp alarak buzlar içindeki kutuplara bırakmıştır. Öyle bir üşümedir bu !
Peki  hiç ruhunuz acıdı mı? Keskin bir acı… Bıçak yarası gibi…Bıçaklandı mı hiç ruhunuz ? Kanadı mı? Ruh acımasının da zinhar çaresi yoktur zamandan başka…Acıyan, bedeninizde bir yer olsa, bir ilâç içer veya bir merhem sürer, iyileştirirsiniz. Fakat ruh acısı başka şeye benzemez.
Kimi zaman öyle durumlar yaşarız ki ruh üşümesine veya ruh acısına neden olur bu yaşadıklarımız. Hayal kırıklığı, öfke, acı, üzüntü, hastalık, ölüm gibi bizleri etkileyen pek çok olumsuz olaydan biri başımıza gelebilir.
Elbette burada önemli olan bu tür durumları en az hasarla atlatarak yola devam edebilmek…Atlatamadığımız taktirde travmalar veya çeşitli rahatsızlıklarla boğuşmak gibi sevimsiz seçenekler de var çünkü..
Ayrıca böyle olumsuz olayların bizlere bir şeyler öğretmek için başımıza gelmiş olduğunu artık neredeyse hepimiz biliyoruz.
Aynı olumsuzlukları tekrar tekrar yaşamamak için, bu kez dersimizi almış ve iyice öğrenmiş olarak yola devam ! Hayat denilen şey de bu derslerden ibaret değil mi zaten ?

Forumdan Yorumlar (2)

  1. esin 19 Ağustos 2013

    Ruh, bedenden ayrılmayan bir parça.. Daha çok bedene odaklanan insan, ruhunun üşüyüp üşümediğinin pek farkında olmaz ne yazık ki.. Ruh, gizli kalan bir parçamız. Sessiz ama çığlığı sadece yüreği yakan bir gerçek. En son ruhun kapısını çalarız. Ama halbuki o her an yanımızda, hayatımıza şekil veren ve özgürlüğüne hasret bir tutsak..

  2. anarchiste_ 19 Nisan 2013

    Üsümez olur mu hic...

    Sanirim usumeleri durduramasakta soguga karsi dayaniklilik kazanioyruz zamanla.

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız