sahip olmadan kaybettiklerim.


| 09 Eylül 2009 | 4 yorum | 5475 gosterim

Ne kadar güzeldir içinde bir şeylerin kıpırdadığını varolduğunu hissetmek. avuçlarının içerindeyken sımsıkı tutarken her ne pahasına olursa olsun koruduğun ve sahip çıktığın şeyin hayatından büyük harflerle sende kapanmayan yaralar açarak gitmesi.

Oysa ne kadar sahiplenmiş benimsemiştim. benim bana, bize ait şeyler var demiştim.belki ilk defa mutluluğu ve huzuru bu kadar yakından tatmıştım. çok kırgınım şimdi hem kendime hem karnım da az da olsa varlığını hissettiğim bebeğime. neden ben diye ağladım hep niye biz? doktorumla ilk görüşmem geliyor aklıma yüzüme bakarak her şeyin ne kadar zor olacağı ve sabır gerektirdiğini  söylemesi. sabır neydi peki ? filizlenen bir şeye o giderken susmak, kabullenmek mi? göz yaşlarımdan daha büyüktü yitirdiğim içimde akan yaş gözyaşlarımdan daha yoğun ve can yakıcıydı. ışıkları da  söndürmüştün. ne yaptım bunları hak  edecek. bir çok soru ve yıkık bir insan bıraktın arkadanda.tedaviye devam ediceğim ama her seferinde bu kadar yakınlaşmışken kaybetmeye ne kadar dayanabilrim bilmiyorum. artık biraz sessiz ve sakinim.

Hayat bu benden aldıklarını benden çaldıklarını ne yapcak bilmiyorum. yada neyin dietini ödediğimi bilmiyorum. bu kadar belirsizlik içinde gözün aydın hayat benden bir şey daha aldın ama neden canımıda yanında götürdün…?

Yagmur Erensoy Dadak

Forumdan Yorumlar (4)

 1. fatoÅŸÅŸÅŸÅŸÅŸ 31 Mart 2010

  ya insanlar nerde kalıyor?herşeye rağmen bende varım,yıkılmadım diyebilmek hayat....

 2. melisa3986 01 Şubat 2010

  O kadar iyi anlayabiirim ki çok.çok güzel yazmışsın yüreğine sağlık

 3. Fibula 24 Eylül 2009

  çok güzel sözler bnde hep bu şekil düşndm mutlu ve umutlu oldm

 4. ebribahar 14 Eylül 2009

  hayat hep bir şeyler eksiltmek için bizden uyumadan yorulmadan çalışıyor. azmine hayran bırakıyor bizi. aynı azmi sen göster. sen hayattan bir şeyler çal. bir saat, bir insan, bir şans, bir umut çal hayattan. azimli ol. güçlü ol. diren hayata, inatlaş onunla. pes eden sen olma sakın. denedim. kazanan ben oldum. denersen sen de göreceksin.

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız