Mutluluğun Anahtarı


| 20 Temmuz 2006 | 1 yorum | 2099 gosterim

İnsanların en büyük arzusu mutlu olmak.. Peki nedir mutluluğun anahtarı..Hiç düşündünüz mü?

Mutluluğun tarifi gerekli öncelikle..

Mutluluk veya mutlu olmak kişiden kişiye göre değişen bir olgudur. Kısaca ve en kestirmeden iç huzuru bulmak, yaşamın tadına varıldığı andır.

Peki neden günümüzde insanlar bu kadar mutsuz?Çevrenize baktınız mı hiç? Hayatından memnun olanları sayısı ne kadar az değil mi?

Milyarlarca insanın yaşadığı bu dünyada herkes farklı şekilllerde mutlu olabilirken, mutlu olmanın bu kadar çok yolu varken, neden mutsuzuz?

Mutsuz olmak bir sürü sebep sıralayabilirken, mutlu olmak için nedenlerimiz ne kadar da az?

Hepimiz mutlu olmalıyız, en küçük şeylerden bile. Bunu başarabilen insanlar elbette var ama sayıları az. Mutlu bir insan gördüğümüzde bile mutlu olabilmeliyiz..

Acılar ve hüzünler elbette yaşamın birer parçalarıdır. Ancak bu demek değil ki sürekli bu şekilde gidecek..Herşey gibi hüzünler de geçicidir..Mutluluk da…Önemli olan yaşama sevincini yitirmemek..Bu döngüyü kendi içimizde kurabilmek.

Mutlu olmalıyız çünkü yaşıyoruz, hayattayız. Nefes alabiliyoruz, bunun içi güçlük çeken insanlar sizin yerinizde olmak istemezlermiydi? Mutlu olmalıyız çünkü hayatımızın ne zaman biteceğini bilmiyoruz, bunu bilerek yaşayan insanların olduğunu da unutmamalıyız..Acı ve hüzünlerin ardından mutlu günlerin bizi beklediğini unutmadan yaşamalıyız..

Mutluluğun anahtarı sizsiniz.

Hayatınızı mutlu yada mutsuz yaşamak sizin elinizde.Mutlu olmak için illaki herşeyimizin tam olması gerekmiyor. İçinize bi bakın. Engelsiz ve sebepsiz kendinizi inceleyin ve tanıyın. Kendinizi bulduğunuz zaman, hayatın herkese verilmiş çok değerli bir armağan olduğunu anlamış olursunuz.

Mutsuz olduğunuzda yanınızda bunu anlatabilecek yada paylaşabileceğiniz biri olmayabilir..Kendinize anlatın her şeyi. Çözümü siz de çünkü..

İnsan hayal edebileceğinden de fazla bir güce sahiptir içinde. Bu herkesin içinde varolan ancak keşfedilmemiş cevherdir.

Cevherinizi bulun ve sımsıkı tutun elinizde..Hiç bırakmayın..

Forumdan Yorumlar (1)

  1. arzumarzum 26 Haziran 2011

    evet çok doğru mutluluk bizizm elimizde ama biz de başkasının elindeyiz

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız