İçimizdeki Çocuk


| 20 Ağustos 2007 | 0 yorum | 4303 gosterim

Hani bir kelebek yakalarsın avucunda


Baksan kaçacak,sıksan ölecek

İşte böyle bir şey çocuklarla yaşamak

Umudunun bittiği yerde başlayan yolculuğun sonunda eline geçen notta böyle yazıyordu.Uğruna onca yolu katedip geldiği kişi kendisini çocuk olarak görüyordu.İçinde büyüttüğü aşkını bir türlü anlamamış,anlamak istememişti.Hata kendisinde miydi acaba? Herşeyi çocuk masumluğuyla karşılamak suç muydu? Belkide asıl sorunda buradaydı olgun bir kadın olmayı başaramamıştı kaldı ki aşkının arkasında duracak gücü bile kendinde bulamıyordu .Değil arkasında durmak duygularından utanıyordu.Bu not aslında herşeyi özetliyordu.Bu kaçıncı çocuksu duyguları yüzünden gidenin arkasından bakıyordu Neydi engel olan ,aşkını hayal boyutundan gerçeğe dönüştürememişti bir türlü.

Korkuyordu çocuk masumluğunu kaybetmekten eğer gerçek bir ilişki yaşayacaksa buna değecek biri olmalıydı.Öyle ki uğruna özgürlüğünü hayatını verecek biri .Aşka bu kadar büyük anlamlar yüklemek doğru muydu belkide istedikleri sadece hoş bir zaman diliminden başkası değildi.Bunu kendine yasaklamaya devam mı etmeli yoksa bütün tabuları yıkmalı mıydı.Mutluluk neydi aşkını doyasıya yaşamak mı tabuların arkasına sığınıp gidenlerin arkasından bakmak mı masumluk adına.

Bu kaçıncı böyle yine elinde nottan başka bir şey kalmamıştı.Bir başka baharda olgun bir kadın olmak yolunda bir başka aşka doğru yol adı…

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız