İçimdeki Boşluk


| 05 Haziran 2005 | 12 yorum | 18766 gosterim

Neden bu akşam bu karamsarlık?


“Zaman geçiyor” geç kalmış ve modası geçmiş gibiyim adeta…benim zamanım geçti mi gerçekten? Bir zamanım var mıydı ? Neden bu akşam bu karamsarlık? Neden bu ümitsizlik hala? kime ne faydası var şimdi bu ruhun? Bir sıkıntı yüreğime çöreklenmiş işte. Bir özlem var, başka bir hayata, tünelin ucunda gözüken, heyecanla beni koşturan..

Bir boşluk çepeçevre sarmış, ne zaman oldu, neden oldu bilinmez. Daha dün havalarda uçmuyor muydun? Gene neyin var ? Başardık sanıyordum, kırmıştık hani sonunda şeytanın bacağını, artık sebebi bilinmeyen üzüntüler olmayacak demedik mi?

Özenle eledik yaşamı ve duyguları, son zamanlarda kimseye geçiş izni vermedik çelikten gibi görünen ama hala incecik olan duvardan. Sonunda öğrendik tehlikeli sulara girilmeyeceğini ve kaygan zeminlerde yürünmeyeceğini. Her şey bu kadar sakin ve güvenli iken peki ama sorun ne?

“Soğuk kapmışım” diyor geçiştiriyorsun biraz dikkatli olanları. Üç gündür spora gitmedin.  Beni mi kandırıyorsun aynı komik bahane ile? Konsantrasyonun nerde? Dikkatin neden bu kadar dağınık? Günlerdir aynı kitabın aynı sayfasından öteye geçemedin. Kitabı niye taşıyorsun yol boyunca ? Bu sefer okuyacağım diyor ve gene pranga gibi sürüklüyorsun yanın sıra.

Yapman gerekenlerden oluşan uzun listeler geçiyor kafanın içinden, adeta kilometrelerce uzaktalar. Gücün azalmış gibi… Herkesi hayran bırakan enerjin yok, ışığı göremiyorum. Yanaklarını mı renklendirdin bu gün? Biraz da ruj gerekti solgunluğunu gizlemek için.Ya gözlerinde ki donukluğu ne ile gidereceksin?

Sanki umursamıyor gibisin? Vazgeçmezsin değil mi planlarımızdan? Cevapların gelmesi zaman alacak bilmiyor musun? Hiç bir şey hemen olmuyor, yıllar öğretmiş olmalıydı bunu sana. Defalarca söyledim gene mi hatırlatmalıyım? Sabırlı Olmalısın ! Hayatta güzel olan hiç bir şey hediye paketi içinde hemen sunulmuyor, kendi bileğin ile kazanmadıkça da anlamı olmuyor.

Şu dakika az sonra geçmişte bir anı olacak. Nehirdeki su damlası gibiyiz. Hiç akmamayı düşünebilir misin? Hayatı ilginç, yaşanmaya değer kılan tek şey mücadele değil mi? Şimdi vazgeçersen önümüzdeki senelerde ne yapacaksın? Hadi beni kandırmaya çalışma, sende iyi biliyorsun mantıksız ve sıkıcı olurdu her şeyden vazgeçmek… Yaşamın mükemmel doğasına aykırı… Yaşamaya aykırı..

“Yolun uzun ve zorlu olmasına aldırma, izin verme yılgınlığa..!”

Özlemini çektiğin hayata ulaşmanın başka kolay bir yolu yok. Mücadele etmek, uğraşmak ve kazanmaktan başka. Küçük adımlarla yürürsen kolaylaşır. Tüm sıkıntılarda, umutlarda senin içinde. Hadi bir geriye bak, ne kadar ilerlediğini düşün.

Tırmanılacak dağlar mı var? Hele bir şu ilerdeki eteğe ulaşalım. Niye dağları düşünüyorsun ki şimdiden? Gözün doruklarda olursa, yanından geçtiğin güzellikleri nasıl farkedersin?

“Çınarın altında dinlenmez ve tembelce uzanıp bulutları izlemezsen, çiçekleri koklamazsan ve sabah güneşin doğuşunu akşam batışını seyretmezsen nasıl yaşadım dersin”

Endişe ve sıkıntıların seni anlamsızca esir etmesine izin verme. Mutlu olmak sadece senin elinde

Forumdan Yorumlar (12)

 1. miniksusu 08 Mart 2012

  bazen dünyanın başına yıkıldığını sanarsın.hep olumsuzlukları düşünürsün.umutsuzluklar.düş kırıkları ..çevrendeki insanların davranışları.hepsi başlı başına bi yara açar .insanlardan uzaklaşmak istersin.uzaklaşırsın. bu seferde yalnızlık peşini bırakmaz.yalnızlığn içinde boğulursun.bu da seni debresyonun çıkılmaz tüneline sürükler...şahsen şu sıralar bundan daha da berbat düşüncelerim oldu .kendimi mutsuz hissediyorumm. :/

 2. mahsum 02 Aralık 2011

  anlamayı düşünoyorum derken ne anlamsız bir boşluk hayaler dünyasın içinde kendimi bir rüzgarın esintisiyle nereye gitiğimi bilmezcesine yaşıyorum....

 3. selinaz 30 Kasım 2010

  sözün bittiqi yer diye işte buna derm ben ellerine yüreqine saqlık

 4. manitu 20 Ağustos 2010

  tencere dibin karabenimki senden gökkuşağı

 5. sen seç 23 Temmuz 2010

  uff ne diyosunuz hepiniz ne dediğinizi bile bilmiyorsunuz aman püpp!!sıkıntılıysan sıkıntılısın işte size bir söz KENDİN OLMAK YA DA KAYBOLMAK!!siz kaybolurken kurtulanlardan olun veya hiç kaybolmadan kendin olanlardan:)

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız