Gecti Seneler Boşu Boşuna


| 07 Mayıs 2006 | 0 yorum | 1015 gosterim

Gecti onca sene… Gecti 37 yıl. Geriye dönüp baktığımda, hiç pişman olmadan yaşadığım tek şey onurum. Hiç bir zaman onursuz insanlara ayak uydurmadım. Hep doğru yaşamak istedim.


Oldumu olmadı mı bilmiyorum ama nedense kendimi çok yorgun hissediyorum.

Yaşadıklarım yordu beni, annelik yordu beni, eş olmak yordu beni, insan olmak yordu beni. Neler yaşadım şu 37 yılda, iki acı evlilik, iki güzel evlat ve birde onurlu yaşam. Pişman olmadığım tek şey cocuklarım.

Ben yapamıyorum evliliği! Evliliğide anlayamıyorum bir türlü, illaki imza mı atmalı bir arada yaşamak için? Oysa ben sevdiğimle mutluyum. Oda mutlu. İki acı evlilikten sonra mı yakalayacaktım ben bu mutluluğu? O aşk ilk aşkım olmadı neden? hep mutluluğu yakalamak için öncesinde acı cekmek mi zorundayız? Oysa aşkım ben ve ikimizin cocukları olsaydı onun ve benim cocuklarımız, ne güzel olurdu bu kadar acıyıda boşu boşuna cekmemiş olurduk ya…!

Gencliğimizi beraber yaşasaydık, beraber büyüyebilseydik ikimizde cocuklarımızla. Şimdiki gibi hep heyecanlı tutsaydık evliliğimizi. Onun saclarına, benim saçlarıma aklar düşmeden önce. Oysa aşkım yanımda değil. Hiçbir zaman aile olmanın, aynı evde beraberliğin tadına varamayacağım. Akşam işte evimize gelmeyecek O. Ben ona kapıyı güleryüzle açamayacagğım. Hep özlemek zorundayım. Hep beklemek zorundayım.

Beklentisiz sevmeyi öğrenmek zorundayım.

Neden? Sırf yaşadığım o kötü iki evlilik yüzünden. Neden girdiler ki sanki hayatıma ölünceye kadarda hiç hayatımdan cıkmayacaklar, onların bir parçası benim yanımda. Offfffffff işte ben buna kızyorum. Biliyorum belki şimdi bulduğum aşk o zamanlar olsaydı aynı kişiyle, belki başka sorunlar cıkardı diyeceksiniz. Ama düşünüyorumda hayat mı beni değişirdi "hayır" ben yine aynı kişiyim. Sadece sakin olmayı sabretmeyi ögrendim, tabi birde beklemeyi…

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız