Sevginin Gücü


| 22 Eylül 2005 | 1 yorum | 9661 gosterim

Yaşamın koşturması içinde kendinize ve sevdiklerinize zaman ayırın. Mutluluk, detaylarda saklıdır…

Sevgili dostlarım; uzun bir aradan sonra, güzel bir tatilin ardından yeniden merhaba…

İnsanın sevdikleri ile geçirdiği zamanın değerinin hiçbir karşılığı yoktur. Ve, yaşamına kattığı değerin dünyadaki tüm değerlerin üzerinde olduğu tartışılmaz bir gerçektir. Bugün; bu gerçek üzerine bir şeyler yazmak istiyorum.

Yaşamımız boyunca hep bir şeylerin mücadelesini veririz. Aklımız erdiği andan itibaren; okul hayatımızın koşturması o biter, iş hayatı başlar ki bu hayat boyu süren bir maratondur. Tüm bunların arasında aşk gelir yakalar.. En güzel yaşlarda, ne aşktır o… 20 li yaşlarda “en temiz, en duru yaşlardır taptaze,nasırlanmamış, feleğin çemberine henüz parmak atmadığın yaşlardır o yaşlar.”

Evlenme telaşına düşersin. Sonra çocuklar gelir sırasıyla yaşamın anlamı, sevginin parçaları, kendini kenara koyup onlar için başlarsın yaşamaya. Bir rutin başlar, hiç durmaman gereken… İşte, tüm bu koşturmanın arasında detaylar vardır asla atlamaman gereken.

Saksındaki çiçeğin yeni bir yaprak vermesi, dünyaya getirdiğin çocuğunun kendi ayakları üzerinde durmaya başlaması, akşam hep birlikte masaya oturup emek ve sevgiyle hazırladığın yemeğin yenmesi, tv de başını sevdiğin insanın omzuna koyup seyrettiğin bir film, sabah uyandığında sana özel pişirilmiş mis gibi kokan kahve, birazdan başlayacağın koşturma öncesi paylaştığın bir kahve içimi, arada güne başlarken sana güç verecek sevgi sözleri, kar yağarken çıkıp yürümek, üşümek, yanındaki insanın sıcaklığına sığınmak, asla düşmeyeceğini bilip güvenle yürümek, arada bir kaçamak yapıp; çocukları ekip bir yerlerde rakı içip balık yemek, yada iki bira alıp arabada şarkılar eşliğinde içmek, dostlarınla sık sık bir araya gelip sevgiyi paylaşmak, gecenin bir vakti üşenmeden kalkıp bir kek pişirip sevdiklerini mutlu etmek, her ne kadar; şişmanlatıyorsun diye söylenseler de onların zevkle yemelerini izlemek.

Bu dur işte! yaşam…….

Ne kadar yoğun olursan ol, ne kadar meşgul olursan ol, bu detayları yaşamıyorsan, yaşıyor sayılmazsın ne farkın kalır makineden? Sevdiklerine zaman ayırmak, en küçük anları onlarla paylaşmak, yaşamdaki zorluklar karşısında insana öylesine bir güç veriyor ki ne gelirse gelsin başınıza, bu güç her şeyin üstesinden geliyor.

Sevgili dostlarım

Yaşamın koşturması içinde kendinize ve sevdiklerinize zaman ayırın. Mutluluk,detaylarda saklıdır…

Forumdan Yorumlar (1)

  1. AŞKIN NUR 19 Mart 2009

    ben ankarada oturuyorum sevdiğim kişi kırıkkalede 8. sınıftayım bu yıl sonunda sbs ye gireceğim ve hayallerim kırıkkale atatürk sağlık meslek lisesine gitmek inşallah içimden gelerek çalışacak,kazanacak ve kavuşacağım.sayfanız için teşekkürler.SENİ ÖZLÜYOR VE SEVİYORUM.BİRTANEM

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız