Paspas Altı Anahtar


| 18 Eylül 2012 | 2 yorum | 5963 gosterim
paspasaltianahtar1

Geçen gün gözüme bu cümle çarptı ve üzerinde yazı yazacak kadar düşündüm.

Anahtar gibi sadece kaybolduğunda aranan biri olmak istemiyorsan; “Nasıl olsa paspasın altındadır” rahatlığını vermeyeceksin kimseye…

İnsan doğası gerçekten çok nankör…

Amacına ulaşmak için verdiği çabayı, daha sonrasında verme ihtiyacında bile hissetmiyor…

Ama hep bekliyor!

Arasın, sorsun, değer versin, sevsin, gelsin, gitsin v.s.

İş vermeye geldiği zaman, kendisini daha kıymetli görüyor ve gerek duymuyor.

Çünkü karşısındakini “paspasın altına bırakılmış anahtar” gibi görüyor.

Her zaman emrine amade ve orada!

Karşı tarafa, bu güveni de maalesef paspas altında hep hazır bulunan “anahtar” veriyor yani insan ruhu.

Çünkü hep orada, aranıldığında bulunacak yerde.

Hiçbir zaman kaybolmamış ve ev sahibine sadık kalmış.

Yerini beğenen begonya çiçeği gibi…

Peki! Bunun doğrusu nedir?

İnsan hayatında güvenilir ve sağlam olmak, değer görmemek mi demektir!

Her zaman karşı tarafa kaybolma hissi vermek, ilişkiyi güvensiz hale getirmez mi?

Neden bu tarz ilişkilere hep strateji gerekir?

Neden insanlar düzgün giden ilişkilerden hoşlanmazlar?

İçlerinde, hep yıpratıcı ve yorucu ilişkileri tercih ederler.

Monotonluk mu? yoksa huzur mudur insanı dağıtan?

Her şey güzel giderken iki taraftan birine çok gelir bazı şeyler.

Harcayacak bir şey arar ve en çabuk aklına gelen, paspasın altındaki anahtardır.

Bilir ki! O her aradığında yanında olmuştur. Ona, gidecek güvensizliği vermemiştir.

O zaman değersizliği hak etmiştir.

Hayatında her daim yanında olmanın bedelini ödeyecektir.

Ne kadar acımasızca kurulmuş düzen değil mi?

Dengesizlik ve tutarsızlıklar üzerine.

Yalanlarla dolanlarla, kendi kendini aldatan insanlarla…

Geçen gün bir arkadaşımla uzun sohbet ettik. Uzun süreli çok güzel giden ilişkisini sadece sıkıldığı için sonlandırmış. Her yönden anlaştıklarını ballandıra ballandıra anlattı. Anlatırken hem özlem, hem pişmanlık, hem de özgür olmanın mutluluğu vardı gözlerinde.

Bu üç duyguyu yaşarken, sağlıklı bir ilişki yaşayamıyordu belli ki.

Her şeyin çok güzel olduğunu, birlikte birçok ortak yönlerinin olduğunu ama bitmesi gerektiğini söyledi.

Çünkü kendisini çok kıskaç altında hissetmiş.

Sonuçta, ikisi de ilişki konusunda olgunlaşmış, birer evlilik atlatmış ve aradıklarını gerçekten birbirlerinde bulmuş kişilerdi bana göre.

Aralarında bitmesini gerektiren hiç bir şey göremedim.

Ama o kendisini bir türlü o mükemmel giden ilişkisine sığdıramamıştı.

Hal böyle olunca; ister istemez düşünüyorsun…

İnsanlara batan şey nedir diye?

Neden bu hale geliyorlar?

Gerçekten de rahat mı batıyor kişilere.

“Aradığımı bulamıyorum” diye söylenip gezerken, bulduklarında neden çabucak tüketiyorlar güzel olan şeyleri.

İnsanın bulduğu güzelliklere sahip çıkması gerekir.

En önemlisi ne istediğini bilmesi!

Eğer kendilerini ilişki yaşayacak ya da yürütecek potansiyelde görmüyorlarsa ilişkiden uzak durmalı ya da kendileri gibi olan kişilerle bir araya gelmeliler.

“Paspas altında anahtar” olmak kötü bir şey değil.

Kötü olan, anahtarı her zaman aynı yerde bulanın ona gösteremediği sadakat ve özen olmalı…

Siz siz olun! ilişkiyi oldurmaya çalışmayın. Olmayan şey hiçbir zaman olmaz!

Kendinizi değerli görün ve size rahatsızlık veren her türlü ilişkiden kurtulun.

İlişkiler iki kişiliktir müstakil değil, İki tarafında özverisiyle yürür.

Özverinin bittiği yerde, ilişki de biter.

 

Sevgilerimle,

 

Belgin BAYKAL

Forumdan Yorumlar (2)

 1. Duenceconcime 29 Ocak 2013

  isabel marant Payless Footwear Supply exposed their very own Dark Fri obtain the other day. Amongst additional gives, the actual store occurs to become delivering 50 % away on the whole share related with slip-ons via Weekend, The fall of twenty five. Also, they are marketing and advertising discount rates as high as 50 % around the choice of ladies as well as kids trunk. As the shop Isabel Marant Gatsy Zebra Print Suede Pumps Black White isn marketing a multitude of companies with regard to slip-ons, these consumers carry out checklist several designs. Girls Airwalk slip-ons drop in an effort to as small as $9. 99. Men slip-ons tend to be discounted so that you can as little as $7. forty-nine for any Isabel Marant Bekket Sneakers Black set through Hunter These types of. Also as several youngsters?slip-ons through Plusheez are merely $4. 99For ladies footwear, buyers will acquire quite a lot of suppliers discounted through 50 %, in conjunction with among the top offers probably becoming upon Decrease Eastern Aspect mid-calf footwear.

  isabel marant sneakers These people are readily available inside a multitude of colours and for that reason are discounted so as to $19. 99 using their standard Christian Louboutin Boots 120mm cost associated with $39. 99. Added companies using the 50-percent-off low cost inside girls footwear consist of Fioni, Airwalk, also as Deflex. The whole share connected with Children footwear occurs to be for sale in conjunction with fees cut by means of as a lot as 50 %. The actual steepest discount prices tend to be upon Airwalk and Giuseppe Zanotti Celeste color-block suede wedge sneakers decide on versions via Smartfit. Item sales within the males division tend to be pretty sparse still all of the slip-ons tend to become Isabel Marant Sneakers discounted by way of 50 %. Or else, the actual men cost savings don equal to greatly. Customers who're in a position to get around the job the actual bodily Payless advert will locate the discount with regard to $10 away upon any kind of invest in associated with $50 and even alot more in-store and even on the internet, which include acquire merchandise. Online clientele may well make use of the actual promotional discount #81616 so that you can receive the actual offer on the web by means of The fall of twenty 5.

  isabel marant shoes As the entire year entails the a detailed, winter season types inside upon the wardrobes, adding greater than reminiscences related with sleeveless covers, comfy evenings at the same time as sandals. Whilst Cairo Isabel Marant Bobby Wedge Sneakers In Blue challenges through it is politics downturn, youthful style inventive designers happen to become battling via their really personal initiatives to locate an excellent identification as well as deliver their very own designs towards the cutting edge. Too as Cairo style in no way already been therefore nearby ?through eyeglasses so as to totes, footwear at the same time as clothing, Cairenes occur to become taking a have a look at Cairo creative designers with regard to clothing improvements. Wee observed spectacular garments, jewellery too as beauty things all via 2012, all the same narrowing this best down to the most well known four can be painless.Comfy, striking and tummy-flattening, these loose Isabel Marant Willow Sneakers Yellow Tongue and baggy pants are attributed to every little thing from fishermen to MC Hammer and Afghanistan.

  www.isabeldealer.com Thalath Fashion for daily wear calls them the hill pants?and sells a colorful pair for LE160.No matter whether it applying khayameya tent fabric for designs or placing Egypt-loving styles around the front of T-shirts, neighborhood designers have been expressing Egyptian pride via a great many of their styles. Azza Fahmy featured her umuz?line with Egyptian folkloric symbols, Hiba el-Awadi created plastic bracelets using the Egyptian eagle and P.E.G.by O! (Proud Egyptian Girl by Ola Bitar) featured cotton T-shirts with funky conventional iconography.Whereas foreign beauty product providers industry the organic naturalness of their new lines, nearby producer Nefertari Isabel Marant Willow Sneakers Blue Tongue is definitely an specialist inside the all-natural.

  www.isabeldealer.com/isabel-marant-sneakers-c-1.html

  www.isabeldealer.com/isabel-marant-sneakers-c-1.html

  www.isabeldealer.com/isabel-marant-sneakers-c-1.html

  ---------------------------------------------------------------------------------------

 2. admin 18 Eylül 2012

  Geçen gün gözüme bu cümle çarptı ve üzerinde yazı yazacak kadar düşündüm.  Anahtar gibi sadece kaybolduğunda aranan biri olmak istemiyorsan; “Nasıl olsa paspasın altındadır” rahatlığını vermeyeceksin kimseye…  İnsan doğası gerçekten çok nankör…  Amacına ulaşmak için verdiği çabayı, daha sonrasında verme ihtiyacında bile hissetmiyor…  Ama hep bekliyor!  Arasın, sorsun, değer versin, sevsin, gelsin, gitsin v.s.  İş vermeye geldiği zaman, kendisini daha kıymetli görüyor ve gerek duymuyor.  Çünkü karşısındakini “paspasın altına bırakılmış anahtar” gibi görüyor.  Her zaman emrine amade ve orada!  Karşı tarafa, bu güveni de maalesef paspas altında hep hazır bulunan “anahtar” veriyor yani insan ruhu.  Çünkü hep orada, aranıldığında bulunacak yerde.  Hiçbir zaman kaybolmamış ve ev sahibine sadık kalmış.  Yerini beğenen begonya çiçeği gibi…  Peki! Bunun doğrusu nedir?  İnsan hayatında güvenilir ve sağlam olmak, değer görmemek mi demektir!  Her zaman karşı tarafa kaybolma hissi vermek, ilişkiyi güvensiz hale getirmez mi?  Neden bu tarz ilişkilere hep strateji gerekir?  Neden insanlar düzgün giden ilişkilerden hoşlanmazlar?  İçlerinde, hep yıpratıcı ve yorucu ilişkileri tercih ederler.  Monotonluk mu? yoksa huzur mudur insanı dağıtan?  Her şey güzel giderken iki taraftan birine çok gelir bazı şeyler.  Harcayacak bir şey arar ve en çabuk aklına gelen, paspasın altındaki anahtardır.  Bilir ki! O her aradığında yanında olmuştur. Ona, gidecek güvensizliği vermemiştir.  O zaman değersizliği hak etmiştir.  Hayatında her daim yanında olmanın bedelini ödeyecektir.  Ne kadar acımasızca kurulmuş düzen değil mi?  Dengesizlik ve tutarsızlıklar üzerine.  Yalanlarla dolanlarla, kendi kendini aldatan insanlarla…  Geçen gün bir arkadaşımla uzun sohbet ettik. Uzun süreli çok güzel giden ilişkisini sadece sıkıldığı için sonlandırmış. Her yönden anlaştıklarını ballandıra ballandıra anlattı. Anlatırken hem özlem, hem pişmanlık, hem de özgür olmanın mutluluğu vardı gözlerinde.  Bu üç duyguyu yaşarken, sağlıklı bir ilişki yaşayamıyordu belli ki.  Her şeyin çok güzel olduğunu, birlikte birçok ortak yönlerinin olduğunu ama bitmesi gerektiğini söyledi.  Çünkü kendisini çok kıskaç altında hissetmiş.  Sonuçta, ikisi de ilişki konusunda olgunlaşmış, birer evlilik atlatmış ve aradıklarını gerçekten birbirlerinde bulmuş kişilerdi bana göre.  Aralarında bitmesini gerektiren hiç bir şey göremedim.  Ama o kendisini bir türlü o mükemmel giden ilişkisine sığdıramamıştı.  Hal böyle olunca; ister istemez düşünüyorsun…  İnsanlara batan şey nedir diye?  Neden bu hale geliyorlar?  Gerçekten de rahat mı batıyor kişilere.  “Aradığımı bulamıyorum” diye söylenip gezerken, bulduklarında neden çabucak tüketiyorlar güzel olan şeyleri.  İnsanın bulduğu güzelliklere sahip çıkması gerekir.  En önemlisi ne istediğini bilmesi!  Eğer kendilerini ilişki yaşayacak ya da yürütecek potansiyelde görmüyorlarsa ilişkiden uzak durmalı ya da kendileri gibi olan kişilerle bir araya gelmeliler.  “Paspas altında anahtar” olmak kötü bir şey değil.  Kötü olan, anahtarı her zaman aynı yerde bulanın ona gösteremediği sadakat ve özen olmalı…  Siz siz olun! ilişkiyi oldurmaya çalışmayın. Olmayan şey hiçbir zaman olmaz!  Kendinizi değerli görün ve size rahatsızlık veren her türlü ilişkiden kurtulun.  İlişkiler iki kişiliktir müstakil değil, İki tarafında özverisiyle yürür.  Özverinin bittiği yerde, ilişki de biter.     Sevgilerimle,     Belgin BAYKAL

  Metnin orjinaline ulaşmak için tıklayınız

  Yazar: Belgin Baykal

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız