Neden Evlendiki?


| 30 Mayıs 2006 | 0 yorum | 3486 gosterim

İlki kadını eliyle bitirdi, Buda diliyle bitirecek.Kadın tatilin verdiği egzotik havayamı kapıldı, adamın diline mi kandı neye kandıda adama evet dedi bunuda yaşadığı sürece hiçbir zaman anlayamadı.

VII.BÖLÜM

Bir telaş taşınma başlıyor.Adam nasılda mutlu, nasılda heyecanlı.Sevinçten kanat taksan uçaçak sanki.Ev taşıma şirketinin elemanlarından belki daha fazla çalışıyor.Kimbilir belki kadının gözüne girmek için.
Tüm eşyalar geliyor.Herşey yerli yerine yerleştiriliyor.Bir pc gelemiyor eve ,o doğruca adamın mesken kurduğu pc malzemeleri satışının yapıldığı dükkana gidiyor, alıcısını bekleyen kurbanlık koyun gibi.Oysa dünyanın parasını dökmüştü o pc nin her parcasına Gidiyor gelin kızı elinden şimdi, özendiği, süslediği, beslediği gelin kızı!
Papatyasının olanlardan haberi yok tabi. Gece tüm bunlar yaşanırken o uyuyordu.Anlatamamıştı annesi ona son gelişmeleri.
Sabah teyzesinin evinden gitmişti okula Akşama da annesi ve kardeşiyle yaşayacağı yeni yuvasına dönecekti yavrucak.
Saat beş! Papatyası koşar adımlarla yeni evine, yeni odasına kavuşma heyecanıyla evine geliyor.Kapıyı bizim yüzsüz acıyor pişkin yüz ifadesiyle.Büyük bir şoktu bu papatyası için
Ne olursa olsun bir karar verirken ister ilk evlilik ister son evlilik olsun verilen kararların arkasında durulmalıydı, çocukların psikolojisi için.
Durulmayacak gibiyse eğer, çocuğun yanında her ayrıntıyı anlatmaktan muhakkakki çekinilmeli.Onlara biz ebeveyinlerin yaşadığı sıkıntıları asla hissetirmemeliydi ..Bu belkide hayatta en çok dikkat etmek zorunda olduğumuz konulardan ilki diyebiliriz.

Papatya koşar adımlarla geldiği gibi ağlaya ağlaya kaçıyor Kadın arıyor” ne oldu Papatyam “diye. Onca stres altında unutmuş tabi anlatmayı, adama son bir şans daha vermek zorunda kaldığını, bunun onun son şansı olduğunu.
Nasılsa atlatır bunuda Papatyam diyor ve bir süre gitmiyor üzerine kadın.
Ertesi gün alıyor karşısına anlatıyor yaşadıklarını, onun bilmediği ,bilmesi gereken herşeyi.Niye böyle yaptığını nedenlerini, sonuçlarını, sonrasını.
Papatyada daha fazla annesini üzmemek adına şimdilik sessiz kalacağını ama adamdan annesine karşı en ufak bir yanlış görürse babalığı demeyip gerekirse istediği şekilde adama tavır yapacağının altını ciziyor ve konu şimdilik böylece kapanıyor.

Adam kuzu olmuş dilinide kesmiş yada tutmak için var gücüyle savaşıyor diyebiliriz belkide
Evde pc lafı asla geçmiyor.Kadın adama evin en kötü odasını hazırlıyor.Ancak oraya yakışıyor çünkü.. Tüm tamrinden anladığı üç beş kuruş kazanıyorum diye kendini kandırdığı bilgisayar, televizyon, elektronik malzemelerinde içinde bulunduğu bir oda ,henüz açılmayan valiziyle birlikte, adama uygun görülüyor.

Kadında oğluyla birlikte yatak odasına geçiyor ve yatarkende kapıyı kitlemeyi ihmal etmiyor.Adam onursuz, daha ilk gün demeden damlar yine gecenin bir yarısı yanına o durmayan diliyle, o hiçbir anlam ifade etmeyen büyüsünün zaten hiçbir zaman etkisinin ol madığı, sevgi cümleleriyle, yine bunaltır beni diye kadın kapısını kitliyor.
Bundan sonra asla taviz yok diyor kadın.Dört gözle yapacağı en ufak bir hatayı bekliyor.
Beğenmemişse adamın yaptığı işi, azarlıyor, bağırıyor ,aşşağılıyor, hırsını alıyor adamdan.

Kaldıramıyorsa defolsun gitsin öyle değil mi ?
Kendi istedi, bile bile kabul etti herşeyi.Hatır için evlilik sürüyormuydu görecekti adam, sürüp sürmediğini.Kızkardeşine eniştesine diğer aile fertlerine de az kızmamıştı hani kadın.
Karar verdi bundan sonra ne olursa olsun kendisi halledecekti.Kendi hayatına bir üçüncü kişiyi fikir dahi olsa katmayacaktı.Bu hayatı kadın yaşıyordu onlar değil.Karar vermesi gereken birileri varsa oda kadındı.Bu adamı yüreği kaldırmıyordu işte.Ona baktığında gözlerinin içindeki o nefret dolu bakışları hissediyordu.O kurnazlığı hissediyordu elinde değil.

Yanlışlıkla adamın eli değse tenine ürperiyordu, dayanamıyordu dokunmasına .
Allah’ım bu kadar mı nefret edebilir bir kadın kocasından, çocuğunun babasından.Olmayınca olmuyor işte.Keşke 1998 yılının ağustos ayında o tekne turuna katılmasaydı.O zaman cazip gelen ısrarcı yanı, şimdi kabus gibi geliyordu.
İlk evliliğinden çok çekmişti kadın.Bir yuvası olsun istiyordu icgüdüsel olarak.Neyi eksikti diğer evli kadınlardan.Daha çalışkan, daha özverili, üstelikte çoğundan daha güzel değilmiy di?.Ailesiyle beraber oturmaktan, onların maddi manevi tüm sorumluluklarını onca sene farkedilmeden zaman içinde üzerine yıkılmasından bıkmıştı.
Kendine ait bir yuvası olmayacakmıydı.Kendi için çalışmayacakmıydı .Evinide ayıramıyorduki kızını alıp çekip gitse.
Toplum o dönemde daha bir katı, tüm sülale aynı şehirde, nasıl çıkacak ailesinin evi varken başka eve.
Kadın tatilin verdiği egzotik havayamı kapıldı, adamın diline mi kandı neye kandıda adama evet dedi bunuda yaşadığı sürece hiçbir zaman anlayamadı.
İyice tanımadan, sorup soruşturmadan, anlamadan dinlemeden evet dersen işte böylede çekersin.
İlki kadını eliyle bitirdi, Buda diliyle bitirecek.
Bakalım kadın daha nereye kadar dayanacak.

 1. AH İNTERNET VAHHHHH İNTERNET!
 2. Ah internetin varlığın sorun! yokluğun sorun! 
 3. Bu nasıl teknoloji!
 4. Aldatmak mı? Aldatılmış olmak mı?
 5. Kadın Olmak Zormuydu Bu Kadar !
 6. Neden Evlendiki?
 7. Kurnazlığın Böylesi!
 8. Sabretmekte bir yere kadar!
 9. Papatyasından Annesine
 10. Böyle Baba Olmaz Olsun!
 11. Seni hiç sevmedim adam!

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız