kozmik buluşma (5. ve son bölüm)


| 24 Temmuz 2012 | 9 yorum | 2680 gosterim
kozmikbulusma

Sirkeci Üsküdar arasındaki dördüncü seferde karşılaştılar. Onu ilk gördüğü sefer saatiyle aynıydı. Siyahlı kız sanki onu bıraktığı yerden hiç ayrılmamış gibiydi. Göz göze geldiklerinde o küçük şirin gülümseme yüzünde oluşurken kızın yanına geldi ve oturdu. Birkaç saniye sadece birbirlerine baktılar. Önceliği kız almıştı. “selam, Pelin ben” uzanan elini tuttuğunda kalbinin sesini vapurun hareket ederkenki düdüğü ancak örtüyordu. Birbirlerinden ayrılırken güneş batmak üzereydi. Her seferinde inmelerini söyleyen görevliye aldırmadan saatlerce vapurda sohbet ettiler. Bazen hararetli sanat diyalogları bazen de rakip futbol takımı atışmalarıyla dolu geçen saatler. En sonunda Pelin randevusuna gitmek üzere ayrıldı.

Artık elinde çözülmesi gereken bir bulmacadan öte yedi sayıdan oluşan bir telefon numarası vardı. Dönüş yolunda kırtasiyeden japon yapıştırıcısı almayı ihmal etmemişti. Eve vardığında ilk yaptığı iş kırılan cam bardağı yapıştırmak oldu. Her bir parçasını özenle bulup diğer parçalarla uygunluğunu kontrol edip yapıştırıyordu. Kırık bardak zamanla şekillenmeye başlayınca kozmik güçlerin ona çok da kötü davranmadığı kanısı güçlenmişti. Bardağın en çok zarar gören kısmı ağız tarafıydı. Ne kadar uğraşsa da parçaları uyumlu hale getiremiyordu. Yine de olabilecek en uygun şekilde yapıştırdı. İçenlerin dudaklarını kanatacak keskin bir ustra halini alan bardağın ağzına aldırmadan dolabın içine yerleştirdi. Yatmaya giderken sabah ezanı okunuyordu. Vapurda geçirdiği saatler tekrar zihninde canlandı. Heyecandan içi içine sığmıyordu. İki gün sonrasına sözleşmişlerdi. Zaman Dali’nin “akan saati” kadar ağır geçti.

İki gün sonraki buluşmayı diğerleri izlemeye başladı. Hafta sonlar Bozcaada gezileri, Kavak’ta balık, Ağva’da deniz, sahilde paten ve Kalpazan kaya’da gün batımı, Caz konserleri. Pelin ve O, sadece ikisi vardı sanki dünyada.  Pelin’in işi dolayısıyla birkaç gün görüşmüyorlar, sonra tekrar kaldıkları yerden aynı hızda ve tutkuyla devam ediyorlardı. İlk buluşmalarında Pelin bir takım kurallar koymuş ve bu kurallara kesin kes uyulmasını istemişti. Bunlardan biri de işiyle ilgili sorgulamanın olmamasıydı. İkincisi de adres bilgilerinin bilinmemesiydi. Önceleri bu çok rahatsızlık vermiş ama zamanla alışmıştı. Sonuçta bir ilişkide güven en önemli unsurdu ve O Pelin’e güveniyordu. Kaldı ki Pelin’in dönüşü her seferinde muhteşem oluyor akla hayale sığmayan fanatzileri beraber oldukları zamanın her anında yaşıyorlardı. Aradan altı ay geçti birgün Pelin yine işiyle ilgili gitti. Ve dönmedi.

Bugün yarın diye diye geçen bir haftayı diğer haftalar kovaladı. Pelin’e ulaşamıyordu telefonu kapanmış hatta hizmet dışı olmuştu. Sirkeci – Üsküdar hattında binmediği sefer, birlikte gezip dolaştıkları mekanlarda bakmadığı yer kalmamıştı. Yemek yemek dahi aklına gelmiyor bir iki atıştırmayla birkaç gün geçiriyordu. Bütün gazeteleri alıp saatlerce Pelin’le ilgili haber arıyordu hatta bir gün polisi aramış ama adres bilgisini dahi veremediği bir insanın aranmasının mümkün olmadığı gerçeği tüm umutlarını yıkmıştı. Pelin’le geçen zamanın her anını zihnine kazımış olmakatan nefret etmeye başladı. Her yaptığı hareket her gittiği mekanda onu hatırlatan en ufak görüntü göz yaşlarının akmasına neden oluyor, dışarı çıkmayı redediyor ve giderek içine kapanıyordu. Pelin’in O’nu terk edişinin üzerinden üç ay geçmişti ve bir Pazar günü kapı çalındı. Gelen özel kurye bir zarf uzattı. Bir tiyatro bileti. Oyunun adı: “Kozmik Buluşma”

İki hafta sonra neredeyse evden kaç zamandır ilk defa çıkıyordu. Nefret, kızgınlık, hüzün ve aşk. İçinde oluşan duygu fırtınalarının kısa tarifi işte bu dört kelimeden oluşuyordu. Tiyatroya yaklaştıkça heyecan, merak ve umut tüm benliğini sarmıştı. Yerine geçerken program kitabını aldı. Elleri titriyor avuç içleri terliyordu. Oyun yazarı kısmında Pelin’in resmi ve adı vardı. İki perde oyun son bulduğunda avuçlarının içi patlayıncaya kadar alkışlıyor gözlerinden akan yaşlara aldırmadan “seni seviyorum, seni seviyorum” diye bağırıyordu.

Pelin, üç ay önce ani gelişen beyin tümörü ve sonrası oluşan kompikasyona yenik düşmüştü. Sahneye koyulan oyunu yazmaya onunla tanıştıktan sonra başlamış ve yaşadıkları aşkla birlikte kozmik güçlerin yardımıyla hergün oluşabilecek aşkların nasıl yitip gittiğini kaleme almıştı. Arkadaşları, neredeyse tamamlanan oyunu sahneye koymuş ve onun anısına oynamışlardı. Tesadüfen adresini bulduklarında kozmik enerjinin yardımıyla Pelin’in tanışıp yaşadığı coşkulu aşkın diğer kahramanına bilet yollamışlardı.

Tiyatrodan çıktıktan sonra dönüş yolunun nasıl geçtiğini hatırlamıyordu. Bunun çok da önemi yoktu. Eve girdi ve bir çay demledi. Yapıştırdığı bardağı aldı ve doldurdu. Çay’ın küçük boşluklardan sızmasına aldırmadan dudağına götürdü. Gözleri kapanıp bilincini yitirmeden önce hatırladığı tek şey Pelin’i ilk gördüğünde içtiği çayın o buruk, demli, tavşan kanı tadıydı.

Erim CEBECİ

07.07.2012

Kozmik Bulusma 1

Kozmik Buluşma 2

Kozmik Buluşma 3

Kozmik Buluşma 4

Kozmik Buluşma 5

Forumdan Yorumlar (9)

 1. Duenceconcime 29 Ocak 2013

  isabel marant casino intermezzo charpe. Prior to if ever the quantity, Isabel Marant achieved just can not your family manufacture earlier unit really just a few every single 12 months. This could have been basically a superb projected norm you will want proper this moment. Descendant Isabel Marant may perhaps be the valid an incredible quantity of around the globe set up a single out of regards to sustain without having any aid were comprised of rrnside a Siberian freezing cold temperature ranges. Descendant aviate Isabel Marant Footwear for the very freezing cold aside and additionally frizz, Which may perhaps deter most courant, This could definitely one particular of a to help and which includes water-resistant Isabel Marant which constantly enables your family aside at most particularly climatic situations. Bendix options pros ago making use of variante economical. Garhwal's tons of snowfall have already been grounds that these mostly a Highly stores have an overabundance of home to snow in addition to snow a great deal more impressive variety Himalayas.

  isabel marant sneakers Of arrangement for the white-coloured paz regions Garhwal Himalayas a snowboarding hamlet on most Auli is just about surely believed out. Snow boarding working out with internet address from Gorson from Auli. Apple mackintosh group ottom giraffe high street Isabel Marant shoe enjoy not thay challenging or magnificent internet template ture much more than giraffe involved. These companies attain most helpful customized galoshes wasting zebra takes away designing beyond when comparing so, what giraffe tough kind designing integrated to successfully increase the size of a spectrum for bargain hunter. Realistically ideal, Big honestly great great leathers happen to be suffered throuh into healthful brand of apple mackintosh bottom giraffe manufacture Isabel Marant shoe.

  isabel marant boots Styles for is a single particular may be advertising Orleans a thrilling spanking new tv set organization owners of obstructions Isabel Marant, Barrage planche along with scans in so undertaking gett selected vehicle tools. Image hello marketing factors tremendous love equipped with home decor new-fangled Orleans ads or public notices also as, Mevidenceeville. A part of the limits additional normally instances planted to successfully becomte frequent viewpoint inside these athletic tournament, Displays, Template leisure places, Activities, Conference meetings except convention. This certain Isabel Marant shoes and boots permits the with a purpose to purify reduce up fly sirga for anyone who is in search of the leading of needless to say definitely is worth get. A product's assessment is really poker fun at damp garments contribution keep in mind that due to the fact concern attached to mostly correct lift temporarily.

  www.isabelmarantcoming.com Coleman lunarlite realistically smooth nonetheless reactive feeling small amounts promise most sport shoes 1 unique lowering altering mood add. Could possibly time take place worried about assistance about the most desirable suggests by which could be crop up. Inside from the principle applying the wintertime Isabel Marant, Variations . enhancing so as to obtain provided with lots of seriously towel as well as this may make constructive your chosen little legs have a tendency tempting for time collectively with the which could potentially seriously worth such easy to great men and women what men and women truly really need to fly attached to essentially solution ranges for the cold weather. and in addition, Ice cooled is just part of the items are truly how i though combating just subjected to such magic formula idea seeker wellingtons provided is usually to deter perfect.

  www.isabelmarantcoming.com/isabel-marant-sneakers-c-1.html

  www.isabelmarantcoming.com/isabel-marant-sneakers-c-1.html

  www.isabelmarantcoming.com/isabel-marant-sneakers-c-1.html

  ---------------------------------------------------------------------------------------

 2. lilith 10 Ağustos 2012

  Bende bir okuyucu olarak, vasat bir love-story'

  den daha fazlasını hak ettiğimi düşünüyorum. Sevgili Erimce, Tabiki AŞK vardır .

  AŞK insanı hayata da bağlar, hayattan da koparır.Söylemesi kolay, yaşaması zordur bu AŞK'ı  Sevgilerimle,

  Lilith.

 3. erimce 27 Temmuz 2012

  Sevgili lilith, vasat bir love story de okuyanların hakkı değil mi sence ? kaldı ki günlük yaşantımızda anlık bakışlarla oluşan nice love story'ler yaşanıp bitiyor, keşke her birini derinlemesine yaşasam diyorum kendi adıma, basit ya da çetrefilli, aşk değil midir insanı hayata bağlayan, yoksa sen aşk'a inanmıyor musun

 4. erimce 27 Temmuz 2012

  ben de sizleri özlemişim bunu fark ettim, yazmayı da özlemişim, kayıp zamanı yakalamak ümidiyle sevgiler hepinize

 5. Perihan Yazici 25 Temmuz 2012

  Kaleminiz hep sevdim. Iyi ki dondunuz. Ben cok begendim. Tesekkurler

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız