Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun!


| 07 Mart 2014 | 0 yorum | 3211 gosterim
kdınlar günü

 

 

Hayatta en zor ve en keyifli şey ne deseler herhalde kadın olmak derdim.

Bir kadının gücü, yüreği, sevdası, analığı, evlatlığı, arkadaşlığı, desteği, fedakarlığı, ileri görüşü, sağ duyusu, sabrı ve her zorluğa karşı ayakta durabilmesi kadına has bir durum gibi geliyor.

Tabii ki bunun tam tersi kadınlar da olabilir istisnaların olduğu gibi. Ama biz çoğunluktan ve genel durumdan bahsediyoruz.

Erkek toplumu, kadını çok sever gibi gözükse de, en çok nefret ettiklerinin arasındadır.

Trafikte sevmez, iş hayatında sevmez, çok aradığında sevmez, aramadığında sevmez, kıskanmadığında sevmez, kıskandığında sevmez. Fikri olmadığında sevmez, fikir verdiğinde sevmez…

Genelde kadınlar için, “hiçbir şeyle mutlu olmuyor “deseler de, kadınları aratmazlar!

Bir kadından beklenti çok büyüktür. Yerine getirmekte zorlansa da yine de dener.

Can Dündar, bir kadını ve kadın olmayı ne güzel ifade etmiş.

Kadın Olmak!

Bir kadın çocuktur aslında… Çocuk gibi davranmayı sever. Erkeğin kendisine bir çocuğa gösterdiği şefkati göstermesini ister. Bir çocuğu okşar gibi incitmekten korkarak sevmeli erkek kadını… Ama hiç bir kadın çocuk muamelesi görmek istemez. Söylediği şeyler çocukça da olsa dinlenilmesini, dikkate alınmasını ister.Yani bir kadının çocukluk yapmasına izin vereceksiniz; ama asla onu bir çocuk olarak görmeyeceksiniz..

Bir kadın güçlüdür aslında…

Hatta erkeklerden çok daha güçlüdür. Ama bu gücünü her zaman ortaya koymasını sevmez. İster ki, erkeğin gücü kendisine huzur versin. Kendi kendine yapabileceği şeyleri bile erkeğin yapmasını bekler. Böylece hem daha kadın olduğunu hissedecektir hem de erkeğinin ne kadar güçlü olduğunu görecektir. Ancak kadın gücünü göstermek istediğinde onu engelleyemezsiniz. Yapmak istediği bir şey varsa mutlaka yapar.

Bir kadın sevgidir aslında…

İçinde her zaman sevgiyi taşır. Sevdiklerinden kolay ayrılamaz. Sevdiklerini kolay kolay kıramaz. Zor sever; ama, tam sever. Bir kadının tam anlamıyla sevebilmesi için yüreğinin kabul ettiğini beyninin de kabul etmesi gerekir ve sevmezse de onu asla sevmeye zorlayamazsınız. Belki kolayca yüreğine girebilirsiniz. Ancak beyninde yer alamazsınız. Her an terk edilebilirsiniz. Sevmediği halde terk etmeyen kadınlar da var elbette Bunun tek nedeni ise engelleyemedikleri ”acımak” duygusudur.

Bir kadın yalnızdır aslında…

Hiçbir zaman kadını bütünüyle elde edemezsiniz. Kendisine ait bir dünyası vardır ve orada hep yalnızdır. O dünyaya kimsenin girmesine izin vermez. Hiçbir anahtar o dünyanın kapısını açamaz. Yalnızlık onun sığınağıdır. O sığınağa ne zaman gireceğine, ne kadar kalacağına hep kendisi karar verir. Sığınaktayken oradan çıkmaya zorlarsanız, onu sonsuza dek kaybedebilirsiniz.

Bir kadın çılgındır aslında…

Neler yapabileceğini erkek aklı hayal bile edemez. Üreticiliğinin sınırı yoktur ama bunu ortaya çıkartmak için hayatının erkeğini bekler. Hoyratça harcamaz üreticiliğini. Sadece erkeğine saklar. Bir kadının gerçek erkeği olmayı başarabilmişseniz çok şanslısınız demektir. Çünkü hayatın içinde olan her şey ancak kadınlar olduğunda anlam kazanıyor. Yemek yemek, su içmek bile. Bir kadının elinden içtiğiniz suyla kendi kendinize bardağı doldurup içtiğiniz su arasındaki lezzet farkını anlayabiliyor musunuz?

 Anlıyorsanız ne mutlu size!

Anlamıyorsanız ne yazık ki yaşamıyorsunuz!

 

Bir kadını ağlatırken çok dikkat edin!!!

 

Çünkü Allah gözyaşlarını sayar.!!!!

 

Kadın;erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından yaratılmadı.!!

 

Öyle olsaydı ezilirdi.!!! üstün olsun diye başından da yaratılmadı!!

 

AMA GÖĞSÜNDEN YARATILDI…

 

Eşit olsun diye…

 

Kolun biraz altında…

 

Korunsun diye.!!!

 

KALP HİZASINDA SEVİLSİN DİYE!!!

 

Dünya Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun

 

Sevgilerimle,

 

Belgin BAYKAL

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız