Kadın Olmak Zormuydu Bu Kadar !


| 29 Mayıs 2006 | 0 yorum | 3864 gosterim

Adamı tekrar gerçek anlamda kabul edebilmesi için zaman geçmesi gerekiyordu kadın için. Ruhu bendeni paramparça. Onu evde yine pc başında görmekten çok korktuğunu bir daha asla aynı manzarayla karşılaşmak istemediğini söyledi adama

V.BÖLÜM

Adam karısının evden gittiğini farkeder etmez, doğruca onun çalıştığı iş yerine koştu.Bir korku bir telaş sarmıştı adamı.Kadının yaptığına bak, yine herzamanki dik kafalılığıyla, düşüncesizliğiyle ortada bir şey yokken beni bıraktı gitti diye düşündü.O ana kadar işin ciddiyetini kavrayamamıştı belkide .Ama şimdi kadını çocuğu onu terk etmişti.Blöf yapıyor bana, siniri geçince dönüp gelecek diye düşündü bir an.Kadına o kadar bağlanmıştı ki her anlamda.

O hayatında olmazsa nasıl yaşayacaktı.Kim evi çekip çevirecekti.Tanrım ben ne yaptım diye düşündü mü? Diye sanıyorsunuz.Asla nerde onda o kadar ince düşünecek beyin.Hala kendisi haklı. Ne yapmışki karısına ,evine çocuklarına bağlı eş rolü oynamıyormuydu.Arada iki parcada olsa birşeyler tamir edip para kazanmıyormuydu.Heleki kadının kızını hiç kendi evladından ayırmışmıydı.(bu gerçekten doğru) Hayır!.O zaman niye terk edip gitti bu kadın.

Ona dün akşam tartışırken sen sidikli bir devlet memurusun ne b.k biliyorsun işinden başka.Bak ben on parmağımda on marifet ne kadar çok şey biliyorum demesine mi kızdı acaba? Pişkin pişkin bir o arkadaşına bir bu arkadaşına soruyor, çırpınıyor karım çocuğum nereye gitti ne dedi size diye.Ben ona yanlış hiç bir şey yapmadım O yine herzaman ki çok bilmişliğiyle anlamadan dinlemeden çıktı gitti diye söylendi.

Çok bunaldı kadın çokkkkkk.Ne sabır varmış gerçekten kadında.Ağabeyimde biraz dinlenirim dedi kendi kendine.Buna çok ihtiyacı vardı. Uzun bir süre beynindeki düşüncelerden uzak uyumak istedi.Uyumak uyumak uyumak! Uyanıncada bütün yaşadıklarının rüya olduğunu düşünmek için çok dua etti.Ne mümkün uyabilmek daha eve vardığı anda bir tel furyası mesaj bombardımanı başladı.Geri dön niye gittin niye dinlemeden anlamadan aldın başını gittin.Dönmeyecekse ozaman oğlunu getirekmiş kadın falanlar filanlar.Oğlunun ne sucu varmış kendi hatalarınının peşine birde oğlunumu takacakmış. Ne düşüncesiz anneymiş Hiç mi utanmıyormuş geri dönmesi lazımmış yoksa ona ne yapcağını bilirmiş.Bütün bunlar ya mesajla ya abisinin teline yada diğer aile fertlerini bunaltan mesajlarla gönderiliyordu.Bir ablası arıyor bir eniştesi bir kızkardeşi bir annesi Hepsi bıktık artık bu adamın zırt pırt bizi rahatsız etmesinden diye söylenip duruyorlar.Aralarında ne geçse adam herşeyi hatta yatak odalarında bile ne yaşamışlarsa, utanmadan meğer hep evliliği boyunca kadını, eniştelerine ablalarına kardeşlerine anlatıyormuş zaten.Kadına belli etmeselerde aile fertleri başından beri biliyorlarmış meğer onların ne yaşadıklarını.Uzaktan seyretmek daha cok işlerine geliyordu demek.Nede olsa ikinci evliliğiydi kadının.Birinden ayrılmış şimdi bundan da ayrılırsa elalem ne düşünürmüş. Açmıyor hiç adamın telini kadın .Adam çıldırmış vaziyette!nette oturduğu yetmiyormuş gibi bu seferde telefon faturasını nasıl ödeneceğini düşünmeden herzamanki gibi telekoma çalışarak durmadan arıyor sağı solu kime laf yetişebilirse artık.

10 gün dinleniyor abisinde.Şimdi daha sağlıklı sanki. Artık kesin kararlı kapının önüne koyacak bu adamı dönüşü yok.Sonra dönüyor, doğruca herşeyini paylaştığı kızkardeşinin evine geliyor.Adam bunu duyduya o gece damlıyor kapının önüne kedi gibi.Kendini bir acınacak hale getirmiş! Sanki kanadı kırılmış vahşi bir kurt.Başkası görse ağlar onun haline Perişan görünüyor.Sanırım kadının ciddi olduğunun bu sefer gerçekten farkına varıyor.Kadın ne istese yapacak, öl dese ölecek.Nasıl giriyor kadının kızkardeşinin kanına o sivri laf eden diliyle! Eniştesine yalvarıyor bir daha yapmayacam, pc yi satacam diye. Karımın sözünden çıkmaycağım, ne olur geri dönsün onu bırakmasınmış.Ne güzel yuvaları varmış. Koca bozuntusu iki gözü iki çeşme 20 gün boyunca kadının kızkardeşinin kapısının önünden ayrılmıyor.Kadını kızkardeşide yufka yürekli inanıyor acıyor adama, paylaşılan çok anılarda var çünkü! Ablasına kendi hatırı için son bir şans vermesini istiyor.Bak adam her dediğini yapacakmış, pc yide satacakmış.Kadın birkere verdiği karardan dönmeyecegini söylüyor.

Ertesi gün hemen başka bir ev bulup kargo şirketiyle anlaşıyor. Ve akşam, adamın olduğu evdeki eşyalarını kolilere koymak için annesiyle beraber oraya gidiyor.

VI.BÖLÜM

Toplamış adam, uğruna yuvasını bile dağıtabileceği pc sini, tamir eşyalarını, kendine ait eşyaları. Kuzu gibi bir kenarda kadının eşya toplamasınını izliyor.

İçmiş zil zurna sarhoş, Fırsatını yakaladığı anda soluğu kadının ensesinde. Bunaltıcı sevgi sözcüleri, pişmanlıklar, falanlar, filanlar….

Doğrusunu söylemek gerekirse kadının midesi bulanmış. Çok şükür artık bu adamdan kurtulacağım diyor seviniyor için için. Toparladığı kadar toparlıyor ortalığı kadın.Bu arada kızı çoktan dönmüş babasının yanından Babası şimdi daha iyiymiş ve yoğun bakımdan çıkmış.

Annesinin kararını duyduğu zaman ne kadar mutlu olmuştu papatyası.Aynı annesi gibiydi oda, bu seferde bencillik yaptığını düşünüp, kardeşi için üzülüdüğünü dile getiriyordu annesine.Babasız kalmasına gönlü bir türlü razı olmuyordu. Annesinin ikinci bir evlilik yaptığını babasına söylememişti.Korkuyordu babasından, vereceği tepkiden .Annesi onun herşeyiydi,asla bu riske giremezdi.Tam 4 yıl babasından saklayabilmişti annesinin evli olduğunu.

Babasıyla hep sorunları vardı.Babası annesini aldatmış ve aldattığı o kadınla evlenmişti şimdi .Bir kardeşi daha vardı orda.Annesine güvendiği kadar hiç babasına güvenememişti.Herşeyini annesi yapıyordu .Babasının ne doğru dürüst maddi ne de manevi anlamda bir desteğini görmüştü. Soğuktu babasına .Yaz tatillerinde de mecbur olduğu için gidiyordu…

Nasılsa annesi çok güclü bir kadındı onu koruyabiliyordu herşeyden. Bu adamında ona hiç zararı olmamıştı belkide annesi sayesinde. Ama yinede hiç sevememişti bu adamı nedense hiçbir zaman.

O gece adamın ayaklarına kapılmasına acımadan, sabah gelip evi boşaltacağını onunda bu evi terk etmesini istediğini söyleyerek çekip gitti kızkardeşinin evine annesiyle gecenin geç saatinde.Taksiye binene kadar arkalarından gelmişti adam iki gözü iki çeşme

Hiç arkasına bakmadan gitti kadın.Kardeşinin evinde yarın nasıl taşınacağının yorumunu yaparlarken gecenin bir yarısı kapının önünde bir adamın dolanıp durduğunun gördüler Eniştesi aldı adamı içeri. Belki günlerce açtı adam. Kızkardeşi yaptığı yemeklerden birer tabak koydu adamın önüne. Zıkkım yiyesice herzaman ki koca boğazıyla nasılda götürüyordu lokmaları löp löp!

Evlilikleri boyunca hiçbir zaman sevgiyi göremediği ,anlayamadığı adamın o koca mavi gözleri, kan çanağına dönmüştü sanki.Adama bakmamaya çalışıyordu kadın.Yemeğini yesin defolsun istiyordu bir an önce.

Ne mümkün! onur haysiyet şeref yok ki adamda.O kadar yüzsüzki o kadar ısrarcıki bir o kadarda yılışık. Yine kendini anlatıyor, hatalarını nispeten kabul ettiğini söylüyor.

Yine iyi düşünmesini söylüyor kadına.

Oda ne! kadının ayaklarına kapanmış! yalvarıyor iki gözü iki çeşme

Kadın etkilenmiyor , nasıl etkilensin nefret etmiş adamdan. Ah o kızkardeşi yok mu kadının.

Adamla bir olmuş nasıl yalvarıyorlar son bir şans ver diye kadına

Offffffffffff..

Kadınlar bu engel olamadıkları acıma duygularıyla, bütün hayatları boyunca daha çok şeyler kaybedecekler, hepsi farkında ama, insanlık işte olmuyor.

Kadın daha fazla herkese sorun olmamak için kabul etmek zorunda kalıyor adamı son bir kez onların hatırına.Hatırla evlilik gidecekmi! onuda ilerde görecek kadın.

Bu adamın son şansı ve aynı durumla bir kez daha karşılaştığında bu sefer hiçbir yorum rezalet çıkmadan ayrılacaklardı

Herşeyi kabul etmeye hazırdı adam

Pc yi satacaktı doğrudürüst bir iş bulacaktı.

Kadın özellikle sabah 8 akşam 8 olan bir işe girmesini, isterse eve beş kuruş para getirmese bile o saatlerde asla eve gelemeyeceğinin altını ciziyor

Çünkü midesi bulanmış.

Adamı tekrar gercek anlamda kabul edebilmesi için zaman geçmesi gerekiyordu kadın için.Ruhu bendeni paramparça. O nu evde yine pc başında görmekten çok korktuğunu bir daha asla aynı manzarayla karşılaşmak istemediğini söylüyor Herşeye evet diyor adam yeminler andlar kuran’ a el basmalar….

DEVAM EDECEK.

 1. AH İNTERNET VAHHHHH İNTERNET!
 2. Ah internetin varlığın sorun! yokluğun sorun! 
 3. Bu nasıl teknoloji!
 4. Aldatmak mı? Aldatılmış olmak mı?
 5. Kadın Olmak Zormuydu Bu Kadar !
 6. Neden Evlendiki?
 7. Kurnazlığın Böylesi!
 8. Sabretmekte bir yere kadar!
 9. Papatyasından Annesine
 10. Böyle Baba Olmaz Olsun!
 11. Seni hiç sevmedim adam!

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız