Frijit Kadınlar


| 30 Temmuz 2005 | 2 yorum | 35889 gosterim

Bir kadının vücudunda gizli bölümler vardır ve soğuk içine işlediğinde bu bölümler sıcaklığını yitirir ve tamamiyle yok olur.

Gerçekte frijit kadın diye bir şey yoktur. Fantazi kurma becerisi gelişmemiş kadın vardır. Vücutlarına nasıl dokunulması gerektiğini bilmeyen ve dolayısıyla birlikte oldukları kişiye öğretemeyen kadın vardır. Nasıl orgazma ulaşacaklarını kendilerine öğretemeyen ve karşılarındaki insana bunu anlatamayan kadın vardır.

En büyük problemlerden bir tanesi bu kadınların yeterince istekli olmamasında yatmaktadır. Sorunun bu kadınların soğuk yada sıcak olmaları ile hiç bir ilgisi yoktur. Kadın ve erkek bir araya geldiğinde fazla zaman geçirmeden hemen cinsel ilişkiye başlarlar. Bu hızlı gelişme kadının erotik sisteminde hasara yol açar. Çünkü arzu davranıştan gelir. Hareketlerden gelir. Dolayısıyla sevgililer ön sevişmeyi kısa kesip direk cinsel birleşmeye geçerlerse kadının arzu seviyesi yavaş yavaş düşmeye başlar.

Kadınların cinsel isteksizlik duymalarının pek çok sebebi olabilir. Örneğin, hamile kalma korkusu, hastalık kapma korkusu, acı duyma korkusu, çıplak olmaktan çekinmek, erkeğin başarısız olmasından korkmak, orgazma ulaşamama korkusu, cinsel birleşmeden korkmak, şişman görünmekten çekinmek, göğüslerin küçük görünmesinden korkmak, ıslanamamaktan korkmak, kötü kokmaktan endişe etmek, erkeğin kendisini arzulamayacağından korkmak, erkeğin saygısını yitirmekten korkmak, suçluluk duygusu, orgazmı taklid etme endişesi ve yakalanma korkusu, kendini teslim etmekten kaçınmak, rahatlayamamak gibi…

Araştırmalar kadınların cinsel isteksizlik duymalarının çeşitli yöntemlerle giderilebileceğini tekrar tekrar vurgulamaktadır. Pek çok erkek için bu çaba nisbeten zaman alabilecek ve zorlu bir yol gibi görünebilir. Nitekim kadınlar erkeklerdeki bu duyguları hissederek kendi cinsellikleri üzerinde çaba sarfetmenin anlamsız ve hatta boşa uğraş olduğuna karar verebilir. Doğal olarak işin başında vazgeçmek ve Frijit ismini vermek hem erkeği hemde kadını başarısız olma korkusundan kurtarır.

Kadınların tutkulu olabilmesi, büyük oranda erkeğin kadında yarattığı duyguların bir sonucudur. Tutku ve şehvet, seks sırasında, son on dakika içinde oluşan bir olay değildir. Haftalar boyunca, aylar boyunca erkeğin eşi ile birlikte yarattığı duygulardır. Eğer bir kadın yatakta soğuk ise bunun çoğunlukla nedeni yatağın dışında yapılan davranışların onu soğuklaştırmış olmasıdır.

Bir kadının cinsel ilişkiye girebilmesi için ve daha önemlisi kendine zevk verme hakkı tanıması için sevildiğini hissetmeye ihtiyacı vardır. Cinsel soğukluğu olan kadınların büyük çoğunluğu eşlerinin kendilerini gerçekten sevmediğine inanır ve sadece seks istediklerini düşünür.

Aşağıda bir kadının sevildiğini hissetmesi için yapılabilecek bir iki öneri sunuyorum. Bu teknikler, kadının kendini arzulanıyor hissetmesini sağlayacaktır. Fakat hiç bir şey bir gecede gelişmez, dolayısıyla zaman tanımak ve kadının yavaş gelişimine saygı göstermek çok önemlidir.

 1. Eşinize iltifat edin. Düzenli olarak dış görünümünde, karakterinde, yetenekli olduğu alanlarda hoşunuza giden kısımları bulun ve hayranlığınızı sözlü olarak ifade edin. Sizin için yaptığı her şeyin farkına varın ve teşekkür edin.
 2. Eşinize sadık olun. Eşinizin arkasından onunla ilgili negatif yorumlar yapmayın. Birisi onun hakkında olumsuz konuştuğunda eşinizi savunun. Çocuğunuzun önünde otoritesini yok etmeyin.
 3. Eşinizi küçülten şakalar yapmaktan kaçının. O anda gülebilir ama zaman içinde sözleriniz eşinizde yaralanmalara yol açabilir.
 4. Eşiniz yorgun olduğunda, üzgün olduğunda yada kendi gibi davranmadığında, içinde bulunduğu duyguların farkına varın ve eşinize rahatlaması için yardım edin.
 5. Fikirlerine saygı gösterin. Her zaman onunla aynı fikirde olmayabilirsiniz fakat hemen yanlış yada saçma etiketi koyarak duygularını hiçe saymayın. Eşinizi anlamak için çaba sarfedin.
 6. Bir karar almadan önce eşinize danışın. Planlarınızı ve hayallerinizi onunla paylaşın. Hayatın her aşaması ile ilgili olarak eşinize açık ve dürüst olun.
 7. Sürekli olarak aşağıdaki soruları sorun:
  1. Kendini seviliyor hissetmen için ne yapabilirim?
  2. Kendini iyi hissetmen için ve kendine güven duyman için ne yapabilirim?
  3. Cinsel hayatımızın senin için heyecanlı ve tatmin edici olması için ne yapabiliriz?

Belki eşinize bu soruları sormaktan kaçınıyorsunuz çünkü size "Evdeki işlere biraz yardım et" gibi bir şeyler söylemesinden çekiniyor olabilirsiniz. Cesur olun, eğer eşinizin sevildiğini hissetmesi için ev işlerine yardımcı olmanız gerekiyorsa elinizden geleni yapın. Unutmayın kendini seviliyor hissetmesi için ne gerektiğini sadece eşiniz biliyor, dolayısıyla onu dinleyin.

Eşiniz sizin onu sevdiğinizi, değer verdiğinizi, önemsediğinizi bilmeye ihtiyaç duyar. Sizin çabalarınız eşinizin bu duyguları hissetmesini ve eşiniz size karşı cinsel duygular duymaya başlamasını sağlayacaktır.

Yada erkeklerin yukarıdaki şekilde davranmalarını zorlamak yerine, sevgili bayanlar belkide size bu şekilde davranan eşler seçmeye çalışmalısınız…

Forumdan Yorumlar (2)

 1. ZuZUkiki 19 Kasım 2011

  Frijit bu demek değildir. Frijit kadın değil Frijit insan daha doğru olur.. bu çözümlemeler ise sadece anlatıldığı gibi yatak soğukluğu*dur... anlatılan kadın hakkındaki hissiyatten bahsedilmemiştir.

 2. TUĞBA 16 Şubat 2010

  Frijit cinsel anlamda soğukluk yaşama hastalığıdır. Psikolojik bir tramva sonrası (örneğin tecavüz) kronik olarak ilerler ve egonun kendini savunma biçimi olarak adlandırılır.SADECE BAYANLARDA GÖRÜLMEZ ERKEKLERDE DE AYNI ŞEKİLDE GÖRÜLÜR. TARİHTE ÖNEMLİ KİŞİLERDEN BİRİ OLAN LEONARDO DA VİNCİ DE BİR FRİJİTTİR. BU KANIYA VARAN KİŞİ İSE FREUD'TUR.LEONARDO KAINLARDAN HOŞLANMAZ VE ÜREME İLE İLGİLİ OLAN TÜN DUYGULARA KARŞI BİR SOĞUKLUK GÖSTERİRDİ. HATTA BİR SÖZÜNDE EĞER YÜZDEKİ GÜZELLİK VE ÇEKİCİLİK OLMASA YAŞAMAK İSTEMEZDİM MANASINDA BİR SÖZ KULLANMIŞTIR.

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız