Enkaz


| 30 Mart 2007 | 0 yorum | 3269 gosterim

Her zaman eskiler sizin beyninizde unutulmalı, yenilerse tertemiz kalbinize sahip olma umudunu kazanabilmelidir.


Hani aşklar vardır, anlam veremeden bir mantık süzgecinden geçiremeden birşeyler sizi ona doğru iter, bir kaç gün içerisinde dünyada yüzünüzü en çok güldüren olayların hep onunla ilgili olduğunu farkedersiniz. Siz herşeyi silmiş hayatı onunla başlatmaya hazırsınızdır o ise unutamadığı bir kadının gölgesinde dayanamadığı kalp ağrılarına yenik soluklanmaya çalışmaktadır.

En zor ilişkiler sevdiğiniz erkeğin yaralarını sarmaya çalıştığınız ilişkilerdir.

Siz ilişkinin başında o yaraları görür, ilk yardım uygular, sarmaya çalışırsınız, ancak yaralar o kadar iğrençdirki, o bile dayanamazken sizin dayanmanızı bekler, her yarasını itina ile gösterirki sarılmadık, tedavi edilmedik yara kalmasın…

Kolayına gider başkasının kendi yaralarını sarması, oysa kendisi, kendi içinde yaralarını sarıp, iyice iyileştiğine emin olmadan yeni bir kadına yaralı, kanamalı kalbini açmamalıdır.

Çünkü bilmelidir, bir kadın asla o yaraları unutmayacak, her hatırladığında midesi bulanmaya devam edecektir. İltihaplarınızı, kanamalarınızı, kesiklerin ne kadar derinlere indiğini gördüğünde unutması imkansıza dayanan merdivenler olacaktır.

Siz yaranız iyileştiğinde, yeni kadının ellerini öpeceksiniz, şefkatinden, ilgisinden memnun kalacaksınız ancak o yaralarınızın iğrençliğini hafızasından silemeyeceği için, siz ayağa kalkıp tekrar tüm gururunuzla yürümeye başladığınızda ne yazıkki o unutulmazları ile yanınızdan ayrılarak kendi düşünce denizinde boğulacaktır.

Bu nedenledirki, eski ilişkiler anlatılmaz, yada yaralar gösterilmez…

Sizi ne kadar rahatsız ederse onuda o denli rahatsız edecektir.

Hayatınıza giren kadın sizin kalp ağrılarınızı, unutamadığınız eski aşkınızı ne kadar sevdiğinizi bilmek istemez, onun için asıl olan kendisidir.

Hiç bir kadın kendisinden daha fazla sevdiğiniz eskisine tahammül edemeyecektir…

Yatağınızda, yastığınızda, en mutlu olduğunuzu düşündüğünüz anda geçmişiniz aranızdadır tüm soğukluğu ile.

Eski kadın sizi unutmuş, yenisi ise eskisini sizden daha fazla ölümsüzleştirmiştir….

O yüzdendirki insan her zaman güçlü olmalı, kendi yaralarını kendi sarmalıdır, kimsenin aşkını sizi ayağa tekrar kaldıracak bir destek olarak görüp bencilleşmeyin…

Her zaman eskiler sizin beyninizde unutulmalı, yenilerse tertemiz kalbinize sahip olma umudunu kazanabilmelidir.

Çiğdem

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız