Çilli Horozu Tanımak ( 2 )


| 24 Temmuz 2012 | 0 yorum | 3018 gosterim
horoz2

Şimdi efendim, ben bu çilli horoz külliyatına biraz daha devam etmek istiyorum izninizle.
Bu çillihorozgiller hiçbir sözü,hiçbir şakayı,hiçbir kinayeyi, hiçbir dokundurmayı üstlerine almazlar..Mesela bir çilli horoza,son zamanlarda eskisi kadar sık kümesten çıkmadığını,eskisi kadar ötmediğini(!),sizinle ilgilenmediğini kalbini kırmadan ,onu incitmeden anlatmak için ne yaparsınız? Olanı biteni , yaşadıklarınızı,uygun dille , bir ortak tanıdığınızı anlatıyormuş gibi , üçüncü tekil şahıs kullanarak anlatırsınız, bahsedersiniz değil mi ?
-Ali ciğim ,biliyor musun Leyla diyor ki bu Hasan artık iyice eve kapanmış,hiç dışarı çıkmıyormuş.Bütün gece TV karşısında uyukluyormuş , veya
- Kızcağızla hiç ilgilenmiyormuş,geçenlerde Leylanın canına tak etmiş, gitmiş kuaföre , saçını sapsarı boyatmış, eve gelmiş, bir de süslenmiş..Hasan akşam eve gelmiş doğru sofraya oturup, ne yemek var diye sormuş, düşünebiliyor musun ?kadıncağızı farketmemiş bile….Bu ilişki biter yani,böyle asla yürümez….
Gibi şeyler işte…Sonra susup,beklersiniz ki anlasın.. Yok yaaa ne gezer, adam başlar hiçbirşeyden haberi olmayan Hasan hakkında atıp tutmaya… Hasanın ne hıyarlığı kalır, ne zaten yaramaz adam olduğu ama napalım idare edildiği,ne Hasanın Leylaya layık olmadığı, Leylanın nasıl olup da bu ilişkiyi hala yürüttüğüne şaşırdığı ile devam edip, Leyla’nın bu ilişkiyi sürdürme nedeninin karakter zayıflığına bağlanması ile sürer…
Ve öldürücü vuruş en sonunda gelir.
- Sen yat kalk sevgiline dua et Zuhal çiğim , hayatım benim.Şükret , ya öyle bir hıyarla birlikte olsaydın…! Biraz daha pilav verir misin aşkım ?

Bu yazı da burada bitti..
Haydi şarkı söyleyelim………….

“hoplayıver çekirge
zıplayıver çekirge
benim canım çekirge
pıtı pıtı pıtı çekirge”

İilhan
Mayıs 2011

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız