Bu nasıl teknoloji!


| 24 Mayıs 2006 | 0 yorum | 3579 gosterim

Bu nasıl bir teknolojiydi dedi kadın .Hiç bilgi adına öğrenme adına birşeyler yokmuydu bu sanal dünyada.Adsl den de haberi vardı kadının.Biliyordu ki eve adsl bağlanırsa  zaten sanal olan yuvası dağılacaktı.

III.BÖLÜM

Eve internet bağlanalı 1 ay olmuştu, gittiğinin 6.ayı Bu arada adam daha çok sıklaştırdı aramalarını, birlikte chat yapıyorlardı.Kadın adamın evinden uzakta olması ve net ortamının verdiği büyü ile ona daha sıcak davranmaya başladı.Belki bu sayede adama ne istediğini anlatabilirdi. Nasıl sorumluluklarının farkına varabileceğini hatırlatabilirdi.Belli mi olur! Belki eşi yurt dışından döndüğünde bambaşka biri olabilirdi.Nede olsa evliliklerinde hiç paylaşmadığı duyguları nette kolayca paylaşabilme şansını yakamıştı, bunu akıllıca kullanabilirdi.
Kendi kendine bir söz verdi, ne olursa olsun ona biraz daha yakınlaşmaya karar verdi.Ama daha yolun başındaydı, yavaş yavaş eşi tava geliyordu sanki.Birden çok umutlandı kadın, geleceğini düşündü, birlikte yapacakları herşeyi.Bir ev alabilirlerdi belkide, yurt dışında biraz daha fazla para kazanırsa neden olmasın ki!

Artık umutsuz düşünmek istemiyordu.Adamın "saat 3 te sana süprizim var, beni pc başında bekle" demesi neydi ki?Yoksa adamda kendisi gibi mi düşünmeye başlamıştı birden yüzünde tebessüm belirdi biran mutlu oldu böyle düşününce.
O tarihin ve o saatin geleceği zamanı dört gözle bekledi.

Ve saat 12 o tarih! Açtı pc yi bekledi belki erken girerdi adam. Beklemesin diye düşündü, girdiğinde onun kendisini beklediğini anlasın istedi.Yahoo chat sayfasından sohbet ediyorlardı. Zaten net kurdu olan adam ortak sayfa açmıştı, rahat konuşabilelim diye gitmeden. Tavlaya girdi sıkılmamak için kadın. Biran önce saatin 3 olmasını bekledi. Elinde tel durmadan bakıyor, acaba çaldırdı da o mu görmedi.Saat 3 ‘e geliyor…açtı yahoodan o chat sayfasını.

Birden kapı çaldı.Korktu önce.Saat 3! Kim olabilirdi bu saatte. Acaba ailesine birşeymi oldu. Yoksa annesine mi birşey oldu.
Biran panikledi, durdu kısa bir süre, düşündü… aklına neler neler geldi!

Kim o dedi kadın, cevap almadı. Kapı deliğinden baktı ve şok oldu

Gelen davetsiz misafirdi!

Eh erkek bozuntusu olacak iş mi şimdi senin yaptığın,
daha ne kadar oldu ki gittiğin! Niye geldin! Niye döndün! Kahretsin!
Başından aşağı kaynar sular döküldü birden kadının.Belki en son beklediği kişiydi adam.
Neden böyle bir anda geldi ki Allahım.

Eli ayağı titredi kadının.
Tüm bu düşünceleri dışa dökmemek için kendini çok zorladı.

Adam içeri girdiğinde, kendini fazlasıyla zorlayarak sıcak olmaya çalıştı kadın. Onun geldiğinden mutlu olmuş gibi davrandı. Rolünü yaparken ne kadar zorlanıyordu yarabbi!
Biran tüm o düşüncelerinden sıyrılması gerektiğini, artık bu saatten sonra yapacak birşeyin olmadığını adamın! nede olsa 6 aydır evinden, çocuğundan ayrı olduğunu düşündü.
Adamda kendinden ne kadar emin, ne kadar gururlu, hemen eşine sarıldı, oğlunu uyandırdı. Onu sevdi kokladı. kısa bir konuşma biraz hesap kitap yapıldı ve hemen adam pc ye oturdu.Çok önemli bir iş yapmışcasına yurt dışından bilmem kaç dolara getirdiği pc malzemelrini ve özelliklede kamerasını nasılda kadına anlatma cabasında nasılda heyecanlı.

Kadın ne mi düşündü? Getirdiği 1500 dolarla ne b..k yapabileceklerini!

Acaba hangi borcumuzu kapatabiliriz diye sinirlendi içinden kadın .Çok yorulduğunu uykusunun geldiğini söyledi ve yatağına yatıp sessizce gözyaşı dökerek uyuya kaldı.

Adamın yurt dışından getirdiği en önemli hediye bir kameraydı!
Nede olsa cahil kadın milleti, ne anlardı kameranın nimetlerinden
bununla sadece kadınlarla mı chat yapılır!
İl dışındaki adamın yurt dışındaki diğer arkadaşları ve ailesiylede görüşürlermiş sohbet ederlermiş değil mi!

Kadın uyumaya gitmeden önce adam kameranın nasıl çalışacagını test ediyordu!

Sabah oldu baktı adam hala nette .Kapattı kadın yine gözlerini daha fazla sinirlenmemek için.Oğlu uyandırdı sonra.Kadın kalktığında adamın da çok şükür yatmış olduğunu gördü.Akşam oldu.Kendi kendine cesaret verdi, düşündü kadın bir yandan yemek yaparken. Boşver, geldi artık, burada da iş bulur. Olmazsa tekrar gider yutdışına, nede olsa on parmağında on marifet olan bir eşi vardı.İstese her işide yapabilirdi diye düşündü,sakinliğini koruyarak.Adamla ilerleyen saatlerde chatte paylaştıklarının yorumunu yaptı.
Ona anlattıklarını ondan ne beklediğini.Birde eski eşinin başına gelenleri, onun o an ne düşündüğünü ve hislerini nasıl itiraf comda paylaştığını bir bir ayrıntısıyla anlattı.Şifresini bile verdi, bakmasını istedi. Yüzlerce kişinin nasıl yorum yaptığını, nasıl kadına hak verdiğini ,kadın için ne kadar üzlüdüklerini görmesini istedi.
Tek tek okudu adam her ayrıntısına kadar,, arada şu sana niye böyle yazmış bu sana niye böyle yapmış, diye kızıyordu.Burası sanal alem, herkes istediği gibi yorum yapabilir, kadın herkese nasıl desin eşim okuyor aman biraz daha ciddi olun. Olacak işmi şimdi!
Birden hiç beklemediği bir soruyla karşılaştı.Hiç kendisinden başka bir erkekle chat yapmışmıydı, onlara tel vermişmiydi.Oysaki kendisiyle yurt dışındayken chat yaptıklarında anlatmıştı kadın, bir kaç kişiyle chat yaptığını.Şimdi niye birdaha soruyordu ki?

Adama yurt dışında chat yaptıklarında nette neler öğrendiğini, hangi siteleri keşfettiğini netin sadece chat demek olmadığını, öğrenmek, kendini geliştirmek adına ne kadar güzel siteler olduğunu anlatmıştı oysa defalarca.Unuttu diye düşündü kadın demek ki tüm yazdıklarını, paylaştıklarını….
Tepkisini farkettiğinde kadın daha fazla ayrıntıya girmek istemedi, kapattı konuyu öylece.
Attı yine kendini yatağa. Başı çok ağrıyordu. Sanırım yine tansiyonu çıkıyordu.Uyumaya çalıştı kadın.
Şifresini vermiştiya adama itiraf coma yazdığı paylaşımın.Kadının yerine cevap yetiştirmeye çalışıyordu adam, yüzlerce insana tek tek, kendini övüyordu, nasıl bir koca olduğunu o ilk eşinin ne kadar canavar bir insan olduğunu yazıyordu! kendi haline bakmadan!

Sanırım gecenin 2 si, birden bir elin onu sarsarak uyandırmaya çalıştığını farketti.Zor açtı gözlerini o kadar başı ağrıyorduki .Başını kaldırdığında onu sarsan elin eşi olduğunu anladı.Ne istiyordu? Birşeyini mi kaybetmişti.Yatmadan önce o bir ay içinde bağlandığı zamanki faturayıda kendisi istediği için göstermişti ona. O kadar az net parası gelmiştiki o ay .Zaten o bir ayda toplasan 10 gün ancak yoğun şekilde, oda chati keşfettiğinde girmişti nete kadın .Onun için aklına hiç kötü bir şey gelmemişti adama faturayı verirken.

Öyle öfke dolu gözlerle bakıyorduki adam ona, irkildi birden, ne oldu demeye kalmadan bir gürültüdür koptu.Adam kudurmuş köpek gibi saldırıyordu kadına .Hala ne olduğunu anlayamadı kadın.

Sonra aldı kadının cep telefonunu fırlattı duvara.Zaten tek becerebildiği buydu. Evlilik boyunca onu bunu nasıl alındığına bakmadan, emek harcamadığı için kadının alınteriyle aldığı eşyaları oraya buraya fırlatmak, kırmaktı!… tek becerebildiği. Lanet olsun dedi kadın.
Sözde böylece hırsını sinirini alıyordu it !
Ya nedir bu kadınların bunun gibi sorumsuz işe yaramaz erkeklerden çektiği.
Hani evi dişi kuş yapardı. Hani kadın istese erkeği kuzuya cevirirdi eve bağlayabilirdi
Tek başına oluyormu bu karşıdan emek gelmeyince, gayret sarfedilmeyince oluyor mu ?
Evlilik iki kişinin emeğiyle olmayacakmıydı. Herzaman eşlerden biri böyle savaşacakmıydı
Nedir bu ya! Nedir bu!
Çıkıp gidilmiyorda böyle anlarda. Nasıl gidilsin. Yuva kolay kuruluyormuydu ki kolayca bozulsun.
Sonra siniri yatışan adam hesap sordu kadına, o faturadaki uzun süre konuşulan numara kimindi.
Kadın kimlerle aldatıyordu adamı.
Yani adamın bir tahtasının eksik olduğunu biliyordu da kadın, bu kadar olabileceğini tahmin etmiyordu.Yahu arada sor sen kimsin, karımla niye konuşuyorsun desene!
Nice sonra şarj etti aramak
Aradı sordu karşıdaki kişiye.Karşıdaki ses kızının okul arkadaşı Serap olduğunu, o telin kendisine ait olduğunu, adamın neden sorduğunu merak ettiğini söyledi.
Adam özürdileyerek kapattı teli
Hala hırsını almış olmayacak ki, içerden elinde bir fotoğrafla döndü.Fotoğrafı kadının önüne attı.
Yerden aldı kadın fotoğrafı. Baktı… baktı …baktı… duygusuzca!

Nedense hiç yaralanmadı o fotoğrafı görünce.Fotoğrafta adamla bir kadın samimi pozlar vermişti.Belliki yabancı bir kadındı fotoğraftaki kişi. Ona samimi bir şekilde sarılanda kocasıydı.
Birden midesi bulandı, kusmamak için kendini zor tuttu.Aşağılık adamın yaptığına bak! hem suçlu, hem güçlü.Hiçbir açıklama istemedi adamdan. Adam sanki haklıymışcasına neden o fotoğrafı kadına gösterdiğini anlatmaya başladı.
Amacı kadını kıskandırmakmış! amacı kıskandırararak kadını kendisini daha cok sevmesine çalışmasını istemekmiş!
Bak fotoğraftaki kadının tipi aynı onun gibi. Neden? Çünkü karısını seviyormuş! ve yurt dışında beraber yattığı, birlikte olduğu kadınları seçerken onun gibi olmasına özen gösteriyormuş muş muş muş……

DEVAM EDECEK .

 1. AH İNTERNET VAHHHHH İNTERNET!
 2. Ah internetin varlığın sorun! yokluğun sorun! 
 3. Bu nasıl teknoloji!
 4. Aldatmak mı? Aldatılmış olmak mı?
 5. Kadın Olmak Zormuydu Bu Kadar !
 6. Neden Evlendiki?
 7. Kurnazlığın Böylesi!
 8. Sabretmekte bir yere kadar!
 9. Papatyasından Annesine
 10. Böyle Baba Olmaz Olsun!
 11. Seni hiç sevmedim adam!

Konu ile ilgili yorum yapmak ve yorumların tamamına ulaşmak için tıklayınız